Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

kasia1 08:15, 18 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
I na koniec przebarwione hortensje z kocimiętką i rozplenicą, która nie zdążyła zakwitnąć.



Pozdrawiam serdecznie zaglądających Nie mam czasu niestety u Was być aktywna, ale lubię zaglądać, jeśli jest chwilka.



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Joann 08:17, 18 paź 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Ten dąb pięknie się przebarwia, to Dawyck Purple?
Kasiu, rabata z ławeczką zapowiada się ciekawie, ławeczka zyska dodatkową oprawę. O bodziszkach czytałam gdzieś, że takie fajne
____________________
Joanna Ogród długi
Roocika 12:12, 18 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
Ku pamięci.
Jesienne widoki i praca. Wrzesień, październik to fajne miesiące na prace "ziemne". Wcześnie nie ma mowy, by szpadel wbić. Tutaj tworzy się nowa rabata. 5 metrów głębokości. W przyszłym roku sadzenie. Przy ławce widać tegoroczne hortensje Strong Annabelle. Ładnie się przebarwiają na żółto.





Super robota, będzie piękna rabata na pewno

Praca nad ziemią jest czasami taka zniechęcająca.
Dużo kolorków u Ciebie

Macham poniedziałkowo.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasia1 13:14, 18 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Buhahah właśnie przeczytałam, że napisałam rano, że rabata będzie 5 metrów głęboka To będzie kopalnia Wstaję o 5, budzę się o 8

Joann ten dąb to zwykły czerwony, nie wiem, czy to jakaś odmiana, chyba nie. Nie pomyliłaś z bukiem Dawyck Purple? Planuję go kupić do tej rabaty z ławką. I Dawyck Gold też.

Asiu, praca jest przede wszystkim obciążająca, zresztą sam wiesz. Odkąd raz nadwyrężyłam kręgosłup kopię nie więcej niż powiedzmy 0,5h/ dzień i koniec, nawet jak mnie nic nie boli i mogłabym działać dalej.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Joann 15:36, 18 paź 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Faktycznie, pomyliłam te buczki ładne, ale ten dąb też mi się podoba
____________________
Joanna Ogród długi
sylwia_slomc... 18:50, 18 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Oooo nowa rabatka się robi i to całkiem przyzwoitych dużych rozmiarówCo będziesz sadzić na niej? Ola ślicznie w jabłuszka ubranaI nie zbite gradem jak moje.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 20:03, 18 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
kasia1 napisał(a)
I miskanty Silberfeder. One dość szybko zakwitają (wrzesień). Obecnie mają z 2,5metra. Tutaj obok siebie dwa miskanty.





Kurde, to prawdziwe olbrzymy , dobrze wiedzieć .

Kiku rzeczywiście ładnie się wybarwiła .

Ależ będziesz miała wielką rabatę, super
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
kasia1 07:45, 19 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Rabata ma być prawie bezobsługowa, bo już mam dużo pracy, jak na jedną osobę. Każda "część" ma ok. 20m2. Na razie plan jest taki:
Jedna strona: buk Dawyck Purple, ambrowiec Gumball na niskiej nóżce, jakiś krzew/y niski, szeroki, może kalina Mariesii.
Druga strona: buk Dawyck Gold, buk Purpurea Pendula, i podobnie jakiś niski szeroki krzew/y, może Palibin, może tawuły, żeby jesienią kolory się ładnie uzupełniły.
Obwódka z cisów i bodziszków. I na razie tyle.

Poniżej bodziszki Rozanne w przedogródku. Październik, były pierwsze przymrozki, a one dalej kwitną ! Zostawiam liatrę kłosową na zimę. Zobaczę, czy się wysieje.


____________________
Kasia - Duże pole do popisu
mirkaka 14:26, 29 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
kasia1 napisał(a)
Bodziszki Rozanne. Zdjęcie absolutnie nie oddaje, jak one z daleka "świecą". I przekwitnięte liatry kłosowe.



Za rok ta rabata będzie zjawiskowa U mnie bodziszek Rozanne cały czas kwitnie, od wiosny, jest niesamowity,
Na wiosnę go tnę, nisko
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 17:36, 05 lis 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Miskanty masz olbrzymie. Robią niesamowite wrażenie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies