Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 12:53, 14 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
violaskom napisał(a)
Gosiu to niesamowite jak Twoja łąka z roku na rok się rozrasta. Masz tyle nowych bylin i z tego co widzę większość wysiewasz sama. Zaintrygowała mnie smotrawa. Czy to jest to samo co oman wielki? Ożanka, mikołajek piękne. Ja dziewannę wysiewałam w ubiegłym roku. Pierwszy raz zakwitła w maju. Kwiaty miała różnokolorowe, ale kwiatostany bardziej ażurowe, nie tak gęste jak Twoja.

Wiolu roślinek przybywa. Czasem nawet więcej jak jestem w stanie im miejsce docelowe przygotować. Lubię rozmnażać samodzielnie, a z reguły szkoda mi wydawać pieniądze w szkółce na ilości jakich potrzebuję. Smktrawa to nie to samo co Oman, ale bardzo podobna. W Bolestraszycach w tamtym roku widziałam omany.
Dziewannę siałam do gruntu, ale bez efektu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 12:59, 14 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
marba napisał(a)

Gosieńko, widzę, że mamy tę samą białą dziewannę. Liczę na samosiew, a u Ciebie się wysiewa?

Ta dziewanna rosła przez parę lat u mamy i siewek nie widziałam, no chyba że mama wypieliła. To są sadzonki z korzenia, bo tamta karpa już się zestarzała. Nawet wszystkie kawałki się ukorzeniły, ale dawałam ukorzeniacz.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 13:04, 14 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Magleska napisał(a)
Gosiu w końcu dotarłam do Ciebie zaznaczam i powolutku nadrobię
dziękuję za spotkanie u Sylwii

Madziu nie ma co nadrabiać. Chyba że zimą. Pew ia ja też do twojego wątku, asitam na dłużej. Ciekawa jestem wrażeń że spotkania u ciebie. Jeszcze się wybiorę w twoje strony.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 13:09, 14 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
effka napisał(a)
Gosiu, jak ja dawno u Ciebie nie byłam! A tu takie cuda Ożanki, mikołajki moje ukochane, dziewanny. Ale fajnie mieć taki domek na łące, marzenie
Pozdrawiam znad morza

Ewo dzięki za wizytę. Ja ostatnio zaglądam tylko z telefonu ale wtedy nic nie piszę. Wiem że wypoczywasz. Pozdrów męża i córcię. Moją właśnie wczoraj wyprawiłam nad morze.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anka_ 13:37, 14 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosialuk napisał(a)

Ania chętnie się podzieli. Ja mam właśnie od niej. Bardzo mi się podoba i ciekawa jestem czy będzie się mi wysiewać. Kiedy będziesz w Rzeszowie?
Miałam kiedyś taką ożankę od Ewy / Pszczółki i byłam nią zachwycona. Po drugiej zimie u mnie nie odbiła. Powinna się wysiać, ale albo ja nie widziałam siewek albo bażanty 'opieliły'. Ale napewno wróci do mojego ogrodu.
Gosiu a przesadzałaś może mikołajka? Bo chciałam trochę ukopać i zastanawiam się czy ma szansę się przyjąć.
Przyjeżdżam za 2 tygodnie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosialuk 20:03, 16 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
anka_ napisał(a)
Miałam kiedyś taką ożankę od Ewy / Pszczółki i byłam nią zachwycona. Po drugiej zimie u mnie nie odbiła. Powinna się wysiać, ale albo ja nie widziałam siewek albo bażanty 'opieliły'. Ale napewno wróci do mojego ogrodu.
Gosiu a przesadzałaś może mikołajka? Bo chciałam trochę ukopać i zastanawiam się czy ma szansę się przyjąć.
Przyjeżdżam za 2 tygodnie.

Aniu mikołajka przesadzałam siewki, które miały korzeń maksymalnie 15 cm. Ale sadziłam rozwar od Ani, który też ma korzeń palowy i był uciachany. Dałam ukorzeniacz po bokach i się udało. Dziewannę w ten sam sposób też udało się rozmnożyć.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 20:14, 16 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Gosia moja amsonia rośnie w tej nowej donicy, malutka jeszcze, sprawdziłam listki takie same jak u Twojej
Masz masę koloru jak na tą porę roku po takich upałach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katkak 20:18, 16 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Zdjęcie z mikołajkiem wyjątkowo piękne. U mnie nie chce rosnąć. Próbowałam już dwa razy.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Waclaw 22:24, 16 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Katkak napisał(a)
Zdjęcie z mikołajkiem wyjątkowo piękne. U mnie nie chce rosnąć. Próbowałam już dwa razy.


U mnie podobnie.
Tyle nasion wysiałem a żadne nie wzeszło
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
ElaS 00:20, 17 lip 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
O i do Bylinowej udało mi się zajrzeć. Pozdrówki, buziaki
____________________
Malwowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies