Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Doranma 11:57, 10 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Petunia ma niesamowity kolor! Zbierz nasionka koniecznie ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Gosialuk 16:00, 12 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dorii napisał(a)
A nie jest to siewka jakiejś odmiany rodgresji,?
Albo tirella?

sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosia baptysja ma podobne listki do tego w doniczce, nie siałaś czasem?

Dziewczyny na pewno tych roślin co wymieniacie nie siałam.
anabuko1 napisał(a)

Piękna arabellka. Chyba muszą sobie ja kupić. To bylinowy powojnik ??Dobrze rośnie ??
O i nowe zakupy, fajne Piesio rozbraja

Aniu tak to powojnik bylinowy, na razie rośnie na balkonie, dopiero zakwitł pierwszymi kwiatuchami. Jak dalej będzie, to się okaże.
Pies zapozował.
Katkak napisał(a)
Gasia fajnie się wszystko rozrasta i masz roślinki, których nie zban, więc uczę się cały czas. Paprocie siię będą rozrastać

Kasia rozrastają się rośliny jedne lepiej inne trochę gorzej. U mnie zostają tylko te, którym pasuje to miejsce. Paprociom chyba odpowiada.
Szkoda, że ten wirus tak psuje wszystkie plany. Wiesz, że zaproszenie do mnie masz cały czas aktualne. Jak wrócę do domu, to obejrzę Maję, na razie nawet na twój wątek nie wchodzę, żeby się nie nastawiać.
Doranma napisał(a)
Petunia ma niesamowity kolor! Zbierz nasionka koniecznie ☺

Dorotko jak mi się uda. Tego jeszcze nie praktykowałam. Mam nadzieję, że to nie jest jakaś hybryda. A wiesz kiedy się wysiewa petunie?

Wiolu mam jeszcze nasiona tej kocimiętki kubańskiej, jak chcesz to wyślę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Roocika 17:15, 12 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basiu ja Cię podziwiam za to wysiewanie i taką pracę Dużo jest satysfakcji prawda z takiego własnego chorowania?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Jola_M 20:19, 16 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Gosialuk napisał(a)
Na koniec zdjęcie szczęśliwego psa.





uwielbiam ja pieski się tak uśmiechają
widziałam, że pisałaś u Ani ze "Spełnionego marzenia", że podziwiasz ją za odpowiednie odległości między roślinkami też ją za to podziwiam, a mam dokładnie tak samo jak Ty - zawsze za gęsto i podwójna robota...
pozdrawiam !
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Gosialuk 22:25, 16 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Roocika napisał(a)
Basiu ja Cię podziwiam za to wysiewanie i taką pracę Dużo jest satysfakcji prawda z takiego własnego chorowania?

Asiu jak się uda to jest i satysfakcja i dużo roślin tanim kosztem pozyskanych. Wiesz u mnie rarytasy się nie sprawdzają. Co roku coś przybywa, część z samosiewu.
Ostatnio sadziec mnie zaskoczył, bo siewkę zobaczyłam jak miała już ponad pół metra.
Jeszcze teraz ostatni rzut rośnie na balkonie: ogórecznik i szałwia jednoroczna. Bardzo późno siałam i nie wiem czy szałwia zdąży zakwitnąć, bo wolno się zbiera.
Jola_M napisał(a)


uwielbiam ja pieski się tak uśmiechają
widziałam, że pisałaś u Ani ze "Spełnionego marzenia", że podziwiasz ją za odpowiednie odległości między roślinkami też ją za to podziwiam, a mam dokładnie tak samo jak Ty - zawsze za gęsto i podwójna robota...
pozdrawiam !

Witaj Jolu,
Tak to prawda, że podwójna robota, ale ja wyznaję zasadę, że wtedy chwasty już nie mają miejsca. A po drugie zawsze więcej mam roślin do posadzenia niż przygotowanego miejsca, to wciskam gdzie się da.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 22:28, 03 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Gosiu obiecane na pamiątkęByło mi bardzo miło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
zawitka 08:05, 05 sie 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14037
Fajnie wyglądacie w kapelusikach Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
violaskom 08:14, 05 sie 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosialuk napisał(a)

Asiu jak się uda to jest i satysfakcja i dużo roślin tanim kosztem pozyskanych. Wiesz u mnie rarytasy się nie sprawdzają. Co roku coś przybywa, część z samosiewu.
Ostatnio sadziec mnie zaskoczył, bo siewkę zobaczyłam jak miała już ponad pół metra.
Jeszcze teraz ostatni rzut rośnie na balkonie: ogórecznik i szałwia jednoroczna. Bardzo późno siałam i nie wiem czy szałwia zdąży zakwitnąć, bo wolno się zbiera.

Witaj Jolu,
Tak to prawda, że podwójna robota, ale ja wyznaję zasadę, że wtedy chwasty już nie mają miejsca. A po drugie zawsze więcej mam roślin do posadzenia niż przygotowanego miejsca, to wciskam gdzie się da.

Ja też sadzę gęsto, z tych samych powodów. Szałwia jednoroczna potrzebuje przynajmniej 14-17 tygodni do zakwitnięcia, dlatego musi być wysiewana bardzo wcześnie. U mnie wiele sadzonek przeżyło zimę, ale i one zakwitły dopiero pod koniec lipca. Fajna z Ciebie dziewczyna, miło zobaczyć Cię na zdjęciu. Uśmiech piesia - bezcenny!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
greg66 21:19, 05 sie 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
sylwia_slomczewska napisał(a)
[img size=640x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/209/2097477/original.JPG[/img]
quote]

Fajne babki

Gosiu myślę o małej łące w przyszłym roku, radzisz czy wysiać z gotowej paczki(mix) czy samemu pokupować różne kwiatki i powysiewać?
A jak kupić samemu różnorodne to najlepiej jakie?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Gosialuk 21:19, 06 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254

uote=sylwia_slomczewska napisał(a)]Gosiu obiecane na pamiątkęByło mi bardzo miło

Nam również. Dobrze było się spotkać.
zawitka napisał(a)
Fajnie wyglądacie w kapelusikach Pozdrawiam

Zwykle nie noszę, ale na wyprawę pożyczyłam od córki, bo miało prażyć trochę. Tego dnia zwiedzałyśmy szkółkę róż pana Grzegoża Hyżego. Rozglądałam się za różami okrywowymi i chciałam sobie pooglądać na żywo. Mam już parę typów, ale dopiero w przyszłym roku będę zamawiać. A od niego do Sylwii już niedaleko.
violaskom napisał(a)

Ja też sadzę gęsto, z tych samych powodów. Szałwia jednoroczna potrzebuje przynajmniej 14-17 tygodni do zakwitnięcia, dlatego musi być wysiewana bardzo wcześnie. U mnie wiele sadzonek przeżyło zimę, ale i one zakwitły dopiero pod koniec lipca. Fajna z Ciebie dziewczyna, miło zobaczyć Cię na zdjęciu. Uśmiech piesia - bezcenny!

Wiolu jesteś skarbnicą wiedzy. Może jak nie zdążą zakwitnąć, to przeżyją zimę.
Ogórecznik siałam w tym samym czasie i po posadzeniu do gruntu ruszył z kopyta. Dziś już cieszyłam się pierwszym kwiatkiem. Mam nadzieję, że się wysieje.
greg66 napisał(a)

Grzesiu wydaje mi się, że jak chcesz trwale mieć tam łąkę, to można wysiać mieszankę. Tylko poczytaj jaką, bo są różne w zależności od warunków glebowych. Wacek miał jakąś fajną. Niezależnie od tego można dosiać jakieś kwiatki. Z jednorocznych to rumianek, czarnuszkę damasceńską, len, szałwię tricolor. Z wieloletnich margerytki, chabry, rudbekie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies