Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 23:37, 07 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dawno nie wstawiałam zdjęć, więc ostatnie lipcowe foteczki robione przez moją mamę, która mnie odwiedziła.


Postęp jest, wkopane słupki pod siatkę leśną, ale do skończenia potrzebuję pomocy męża, więc czeka. Za to winogrona już mają rozciągnięte druty. Kosmosy miałam przesadzać w łąkę - nie zdążyłam. Teraz jeszcze między nimi masa siewek rudbekii. Wzdłuż ogrodzenia przechowalnia bylin.

Domek do malowania, ale musimy poczekać aż minie fala upałów. Tu też potrzebuję pomocy, bo sama się boję. Pewniej się czuję jak mąż drabinę trzyma. A on akurat nieczasowy jest teraz.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:45, 07 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Rabata przed tarasem. Złotlina przekopię przed brzozy, bo strasznie dużo odrostów daje, a tam może rozrastać się do woli. Jeżówki w takiej masie są cudne. A ile na nich motyli.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:52, 07 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Łąka ogólnie. Mąż trochę moje kwiatki obkosił, bo jak stwierdził "Z tej trawy nie było ich widać."



Ta pysznogłówka ma świetny kolor - taki żarówiasty. Widać ją z daleka. Nawet mama sobie wzięła sadzonkę.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:25, 08 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Nieśmiało zaczynają floksy. Tojad w końcu ładny, widać to miejsce mu pasuje. A jeszcze spod bloku u teściowej zabrałam siewki ciemnoniebieskiego tojadu. Na razie się korzenią w doniczkach.


Ta biała dziewanna jest bardzo fajna i długo kwitnie. Muszę ją rozmnożyć.
A ożanka rozwaliła się i zagłusza wszystko dookoła. Ona w trawie nie zginie. Tam są dwie sadzonki. Za nią widać szczeć, która wzięła się nie wiadomo skąd.



Smotrawy w pełni kwitnienia. Na dobrą sprawę, to dopiero teraz zaczynają przekwitać. Już znalazłam dla nich nowe miejsca. Pierwsza partia posadzona.



I jeszcze raz rabata przed tarasem tak bardziej całościowo.



Z wyprawy z mamą miałam do posadzenia floksy i penstemon od Sylwii. To co miało korzonki posadzone do gruntu, a reszta pocięta na kawałki i do doniczek. Ciekawe czy coś z tego wyjdzie.

Cały ten tydzień kopałam i szykowałam miejsce na nowe nabytki.

W pierwszej kolejności musiałam posadzić liliowce zabrane od mamy. Jeden czerwony wysoki, dwa żółte i trochę zwykłych rudych.
Poza tym posadziłam trzy kolejne róże, też okrywowe, ale w takim mocnym różu. Nazywają się Maraton. Oby nazwa odpowiadała kwitnieniu.

Odwożąc mamę po drodze wstąpiłyśmy do szkółki, którą zwykle mijam patrząc tęsknym okiem, bo jadę jak jest już zamknięta.
Tam znalazłam kolejne rarytasy. Wyszłam z niej z trzema krwiściągami Pink Elefant, trzema rdestami himalajskimi Fat Domino i jednym zatrwianem szerokolistnym. Zatrwianem zachwycałyśmy się z dziewczynami przy okazji wizyty Bolestraszycach, w ogrodzie u Mariusza.

Dziś skończyłam sadzić. Jeszcze chciałam przygotować jedno miejsce na planowane przesadzanki, ale nie skończyłam pokonana przez upał.
Fotek prac też nie mam. ale będą.
Koniec relacji.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 08:47, 08 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Lubię popatrzyć na łąki bo u mnie nie ma warunków dla takich delikatnych kwiatuszków. Taki sentyment z dzieciństwa.

Widać też jakie roślinki chcą zamieszkiwać u Ciebie?
Ożanka rzeczywiście się rozwaliła, u mnie w ścisku to tak mniej widać ale chyba taką cechę posiada.
Ładna rabatka kwiatowa wychodzi trzymam kciuki za dalsze chęci do pracy.
Ciekawa jestem zakupów, szczególnie rdestów bp widzę że u mnie chcą być.
Sierpień kojarzy mi się z pierwszymi przebarwieniami roślin przy chłodach nocnych choć teraz mamy upały
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 09:47, 08 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Gosia jak dobrze, że mam fotki pocykała, zupełnie inaczej pokazała cały ogród. Domek śliczny, drewniana elewacja moje marzenie, sami robiliście?
Rabaty masz już śliczne jakoś tak skąpo pokazujesz teren wokół domku teraz mam lepsze wyobrażenie. Już widać, że masz wyczucie co z czym posadzić żeby wyglądało Bardzo ładnie jest i łąka już też kolorowa Nie do wiary kiedy nam te ogrody rosną, dopiero zaczynałyśmy sadzić, a to już są ogrodyOgrodzenie ważna rzecz. Do czego linki miedzy słupkami? Siatkę leśną na innej zasadzie się montuje niż tą ogrodzeniową, bez linek....przynajmniej z tego co ja wiem i my bez linek mamy zrobioną, sprawdza się super.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 10:59, 08 sie 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gosia ale macie śliczny ten domeczek i widoczki, znajdziecie czas na wspólne
malowanie domku, a teraz niech przejdą te fale upałów.
Relacja z ogrodu super, tylko ostatnie zakupy nie pokazane?

Z tymi ślimakami to nie wygramy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Dorii 12:32, 08 sie 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Super
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Mala_Mi 19:47, 09 sie 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jaka szkółka ma rdesty>?
Zajedź kiedy na kawusie na tarasie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
greg66 20:17, 09 sie 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Gosiu dzięki
Pięknie u Ciebie tak bardzo naturalnie "W zgodzie z Naturą"
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies