Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 16:28, 24 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Urszulla napisał(a)


Mi się też marzyły molinie i w zeszłym roku kupiłam sobie w Bochni. Podzieliłam na pó£ i już mam dwie ale muszą mieć swobodne stanowisko żeby było widać tą fontannę. Oglądałam na internecie kilka odmian które się różnie przebarwiają. Ciekawa jestem jaką Ty będziesz miała

A rdesty są dla mnie dopiero odkryciem ten G.arrow podobno rośnie do 1,20m.

Z chęcia zdjęcia zobaczę

Ula takie mam zdjęcia molinii. Na ostatnim Black Arrow. Ona faktycznie ma takie prawie czarne kwiatostany.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 17:04, 24 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Roocika napisał(a)
Basiu, podglądałam trochę na urlopie ale na telefonie to wszystko za małe dla mnie.
Domek masz świetny, takie miejsce, jakie tworzysz daje na pewno ukojenie. Piękna łąka się wyłania

Pozdrawiam


Asiu właśnie w drodze z pracy byłam u Ciebie i podziwiałam postępy prac. Naprawdę zrobiliście bardzo dużo i jak tylko rośliny nabiorą masy będzie szał. Niektórym jeden sezon wystarczy.

Tak rozrósł mi się rdest Red Dragon z kupionej jednej sadzonki (kłącze w woreczku, z którego udało się zrobić 7 sadzonek). Wszystkie siedem tu rośnie.



Ogóreczniki dopiero co wsadzałam do gruntu, a już takie wielkie. Łodygi mają grubość ponad centymetr średnicy. Te trochę leżą i dlatego nie są aż tak wysokie, za to z kątów liści wyrosło pełno pędów kwiatowych. Nie myślałam że aż tak im u mnie spasuje. Bardziej się bałam, że małe sadzonki będą sałatką dla ślimaków. Ciekawe teraz czy się rozsieją?


A tak rośnie moje "nie wiadomo co to"



I tegoroczna sadzonka z patyczka hortensji Phantom. Uczciwie mówię od razu, że tylko jedna była taka wyrywna, że wydała dwa kwiatostany. Część ma po jednym, a ciut ponad połowę jest bez.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 17:16, 24 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
sylwia_slomczewska napisał(a)
Rabatki gęstnieją Pozdrawiam Gosiu

Widziałam nowe zakupy i prace u Ciebie. Jak zapowiadali te ulewne deszcze, to sprawdzałam czy u Was wszystko ok.
U mnie robota stanęła. Sucho było i nic nie dało się zrobić poza eliminowaniem ślimaków. Dopiero w niedzielę popadało.
Z zaległości wstawiam posadzone rdesty z rozchodnikiem matroną i liliowcami.




Kolejne liliowce. Tym z bólem ścinałam kwiatostany, żeby się przyjęły.



Zatrwian w margerytkach. Dostał podpórkę, bo kwiatostany ciągle się przewracały.




____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 17:34, 24 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Anda napisał(a)
O właśnie, coraz gęściej u Ciebie Również pozdrawiam

Ewo cieszę się, że zaglądasz. Pokażę ci moje marketowe różyczki. Na razie kwitną trzy i żadna tak jak na zdjęciu sklepowym. A do okrywowych bardzo się przekonałam. Długo cieszą kwiatami i to w okresie lekkiego przestoju innych bylin.




____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 17:47, 24 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Paprociowo:
pióropusznik wschodni



długosz królewski



narecznica czerwonozawijkowa. Widać jak funkie pocięte przez wredne nagusy. Wniosek jest jeden. Ilości funkii nie będę powiększać. Za to paproci na pewno będzie więcej.



Pluskwice Brunette, za nimi posadziłam jeszcze smotrawy okazałe. Mam nadzieję, że wypełnią ten pas między pluskwicami i drzewami ciesząc kolorem w okresie gdy wszystko tam dopiero rośnie.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 17:52, 24 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
W końcu robią się duże plamy kolorystyczne.



A na koniec coś smacznego. Słodziutka jeżyna bezkolcowa.



Koniec.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 20:25, 24 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Witam Gosiu

Nie do poznania twoja bylinowa. Wszystko rozrasta się na potęgę. Jeszcze będziesz wyrywała i wyrzucała.
U mnie ogórecznik 2 lata temu posiany przy okazji z innymi wysiewanie do dzisiaj rośnie i się rozsiewa na potęgę. Szczerze mówiąc nie lubię ogórecznika właśnie za to że wysoki i się pokłada to jest jego.mankament.
Gaura piękna też się rozsiewa bardzo ją lubię uważaj abyś siewek nie usunęła później wschodzą mają liście nakrapiane drobnym maczkiem bordowym.
Gaura bardzo ładnie wygląda jako soliter miej to na uwadze w grupie innych roślin ginie. Dobrze jest ja posadzić na boku rabaty aby luźno mogły zwisać jej pędy które przynajmniej u mnie już mają 1,5 m a gdzie październik.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 20:57, 24 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Gosiu dopiero w tym sezonie widać ile do tej pory pracy wykonałaś i ile roślin udało Ci się już posadzić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorii 21:50, 24 sie 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nie wiadomo co wygląda jak marycha
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Urszulla 12:57, 25 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Gosialuk napisał(a)


Asiu właśnie w drodze z pracy byłam u Ciebie i podziwiałam postępy prac. Naprawdę zrobiliście bardzo dużo i jak tylko rośliny nabiorą masy będzie szał. Niektórym jeden sezon wystarczy.

Tak rozrósł mi się rdest Red Dragon z kupionej jednej sadzonki (kłącze w woreczku, z którego udało się zrobić 7 sadzonek). Wszystkie siedem tu rośnie.



Ogóreczniki dopiero co wsadzałam do gruntu, a już takie wielkie. Łodygi mają grubość ponad centymetr średnicy. Te trochę leżą i dlatego nie są aż tak wysokie, za to z kątów liści wyrosło pełno pędów kwiatowych. Nie myślałam że aż tak im u mnie spasuje. Bardziej się bałam, że małe sadzonki będą sałatką dla ślimaków. Ciekawe teraz czy się rozsieją?


A tak rośnie moje "nie wiadomo co to"



I tegoroczna sadzonka z patyczka hortensji Phantom. Uczciwie mówię od razu, że tylko jedna była taka wyrywna, że wydała dwa kwiatostany. Część ma po jednym, a ciut ponad połowę jest bez.




Molinie masz już duże. Koniecznie moje muszę przesadzić na słoneczko

Bardzo mi się podoba rdest golden arrow- dostałam sadzonkę od Madzi i wiem że będę go rozmnażać. Jest bardzo świecący i widoczny.

Ogóreczniki są podobno wdzięcznym tematem ale ze względu na ślimaki nawet nie próbuję

A jeszcze Ci napiszę o hortensji Phantom. Też mam z patyczków i też w zeszłym roku były takie. Ale już w tym sezonie mają piękne kwiatostany ale są niskie...i dobrze bo muszą zbudować grube łodygi żeby utrzymać kwiaty. A już z innej beczki to jestem zdziwiana że nie mają pełnych kwiatostanów tak jak moje Magical Candle, które polecam bardzoooo na równi z Silver Dollar

Dużo napisałam w dużym skrócie

A te liście - to nie kasztanowiec??? Albo rodgersja???



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies