Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

anabuko1 21:41, 09 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Ależ ty masz tam tego areału tez dużo.Możne nawet więcej niż ja mma.
Ale ładnie masz.Ogród taki naturalny, swojski.
Podoba mi się
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 00:17, 10 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Urszulla napisał(a)
Lubię popatrzyć na łąki bo u mnie nie ma warunków dla takich delikatnych kwiatuszków. Taki sentyment z dzieciństwa.

Widać też jakie roślinki chcą zamieszkiwać u Ciebie?
Ożanka rzeczywiście się rozwaliła, u mnie w ścisku to tak mniej widać ale chyba taką cechę posiada.
Ładna rabatka kwiatowa wychodzi trzymam kciuki za dalsze chęci do pracy.
Ciekawa jestem zakupów, szczególnie rdestów bp widzę że u mnie chcą być.
Sierpień kojarzy mi się z pierwszymi przebarwieniami roślin przy chłodach nocnych choć teraz mamy upały

Ula u mnie też delikatne kwiatuszki nie mają szans. Czasem może są tylko delikatne w odbiorze. Z traw najbardziej podoba mi się molinia. Jest dołem, góra się tak fontannowo rozszerza na boki, a jednocześnie wszystko przez nią widać. Nawet nie umiem dobrego zdjęcia zrobić, żeby to pokazać. Trzeba zobaczyć na żywo.
Z rdestów miałam Golden Arrow, to ładną kępkę zbudował, niestety zniszczył się przy wykopach. Mam Red Dragon, to ma taki luźny pokrój, ale szybko się rozrasta. Przeżył też rdest bistoria, ale nim się nie zachwycam. Nowy będę focić, to sobie obejrzysz.


sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosia jak dobrze, że mam fotki pocykała, zupełnie inaczej pokazała cały ogród. Domek śliczny, drewniana elewacja moje marzenie, sami robiliście?
Rabaty masz już śliczne jakoś tak skąpo pokazujesz teren wokół domku teraz mam lepsze wyobrażenie. Już widać, że masz wyczucie co z czym posadzić żeby wyglądało Bardzo ładnie jest i łąka już też kolorowa Nie do wiary kiedy nam te ogrody rosną, dopiero zaczynałyśmy sadzić, a to już są ogrodyOgrodzenie ważna rzecz. Do czego linki miedzy słupkami? Siatkę leśną na innej zasadzie się montuje niż tą ogrodzeniową, bez linek....przynajmniej z tego co ja wiem i my bez linek mamy zrobioną, sprawdza się super.

Sylwia to się nazywa inne spojrzenie.
Co do śliczności,to polemizowałabym, ale faktycznie już od wiosny do jesieni mogę cieszyć się kwiatami.
Ogrody rosną. Na początku za wolno, a potem za szybko.
Linki są tylko pomiędzy słupkami, na których rozpinam winogrona. Nie do siatki leśnej.


Agania napisał(a)
Gosia ale macie śliczny ten domeczek i widoczki, znajdziecie czas na wspólne
malowanie domku, a teraz niech przejdą te fale upałów.
Relacja z ogrodu super, tylko ostatnie zakupy nie pokazane?

Z tymi ślimakami to nie wygramy

Agatko prawdę mówiąc, to nie chce mi się okrutnie, ale widać na zdjęciach, że to już konieczność w tym roku.
Ostatnie zakupy nie pokazane, bo przywiezione w piątek, a po południu już wyjeżdżaliśmy, więc tylko zadołowałam. Potem długo mi zeszło z szykowaniem miejsca i w sumie w kolejny piątek rano skończyłam. Chciałam jeszcze przesadzić krwawnicę, bo zauważyłam siewki, ale już upały przeszkodziły i całe popołudnie przesiedziałam na tarasie. Już praktycznie nocą pozbierałam narzędzia, ale fotek już nie dało się zrobić. Następnego dnia rano znowu wyjeżdżaliśmy, więc dopiero jutro może się uda.
Ze ślimakami nie wygramy, ale wybiję przynajmniej te w zasięgu wzroku. Przecież one mnożą się na potęgę.

Dorii napisał(a)
Super

Dorotko cieszę się, że się podoba. U mnie z werbeną słabo w tym roku. Motyli najwięcej na jeżówkach, ale pszczół na ożance.
Mala_Mi napisał(a)
Jaka szkółka ma rdesty>?
Zajedź kiedy na kawusie na tarasie

Aniu odpowiedziałam u Ciebie.
greg66 napisał(a)
Gosiu dzięki
Pięknie u Ciebie tak bardzo naturalnie "W zgodzie z Naturą"

Grzesiu chciałabym, żeby tak wyszło. Na szczęście byliny to nie drzewa i łatwiej przesadzić jak coś nie pasuje. Co nie znaczy, że u mnie to tak raz dwa się dzieje.
anabuko1 napisał(a)
Ależ ty masz tam tego areału tez dużo.Możne nawet więcej niż ja mma.
Ale ładnie masz.Ogród taki naturalny, swojski.
Podoba mi się

Aniu ogólnie więcej, ale całością się nie bawię. Raz do roku sąsiad kosi resztę.
Cieszę się, że już coś widać, ale jeszcze parę lat minie zanim urządzę tak, jak chcę. Zresztą sama dobrze wiesz, że to nie idzie tak szybko, zwłaszcza jak się na działkę tylko przyjeżdża.

Wcześniej były fotki z samego rana w sobotę na szybko przed wyjazdem zrobione, bo tak ładnie słonko przez drzewa przeświecało i rozświetlało rośliny. A na koniec jeszcze moja półcienista rabatka jeszcze nie dokończona.


Dobranoc
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 09:45, 12 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Aniu pieknie.
Widze sianokosy u ciebie. Wszystko rośnie jak na drożdżach bo dobre warunki glebowe glina ma dużo witamin.
Domek ładny taki w sam raz na spędzenie czasu po ciężkiej pracy. Ile ma metrów bez tarasu?

Rdest też muszę kupić to piękna roslina. Ja to zamowie w Albamarze mają ładne sadzonki bo u nas w szkółkach nie widziałam. Przy okazji jeszcze zamówię astry wrzosolistne.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mala_Mi 12:03, 16 sie 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dzięki
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gosialuk 07:28, 23 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu pieknie.
Widze sianokosy u ciebie. Wszystko rośnie jak na drożdżach bo dobre warunki glebowe glina ma dużo witamin.
Domek ładny taki w sam raz na spędzenie czasu po ciężkiej pracy. Ile ma metrów bez tarasu?

Rdest też muszę kupić to piękna roslina. Ja to zamowie w Albamarze mają ładne sadzonki bo u nas w szkółkach nie widziałam. Przy okazji jeszcze zamówię astry wrzosolistne.

Pozdrawiam

Elu sianokosy późno w tym roku przez ciągłe wcześniejsze opady.
Domek ma wymiary 4 na 5 m, a taras 2 na 6,4, bo jeszcze z boku schodki dochodzą. Na dwie osoby wystarcza w zupełności, a okazjonalnie więcej też się zmieści.

Rdest himalajski od dawna mi się podoba. Nawet miałam zamawiać, tylko w Albamarze drogo. W szkółce ładne sadzonki po 12 zł były. Jeszcze na wiosnę się tam wybiorę, bo to tylko pół godziny jazdy od Rzeszowa.
Jeśli mowa o zakupach, to z tych róż jestem bardzo zadowolona.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 09:21, 23 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Mala_Mi napisał(a)
Dzięki

Mala_Mi napisał(a)
Dzięki

Aniu dla Ciebie wszystko.

Chciałam wstawić trochę zdjęć, ale internet strajkuje i się strasznie powoli wgrywają. Idę więc pozaglądać do innych.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 11:01, 23 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Gosialuk napisał(a)

Ula u mnie też delikatne kwiatuszki nie mają szans. Czasem może są tylko delikatne w odbiorze. Z traw najbardziej podoba mi się molinia. Jest dołem, góra się tak fontannowo rozszerza na boki, a jednocześnie wszystko przez nią widać. Nawet nie umiem dobrego zdjęcia zrobić, żeby to pokazać. Trzeba zobaczyć na żywo.
Z rdestów miałam Golden Arrow, to ładną kępkę zbudował, niestety zniszczył się przy wykopach. Mam Red Dragon, to ma taki luźny pokrój, ale szybko się rozrasta. Przeżył też rdest bistoria, ale nim się nie zachwycam. Nowy będę focić, to sobie obejrzysz.


Mi się też marzyły molinie i w zeszłym roku kupiłam sobie w Bochni. Podzieliłam na pó£ i już mam dwie ale muszą mieć swobodne stanowisko żeby było widać tą fontannę. Oglądałam na internecie kilka odmian które się różnie przebarwiają. Ciekawa jestem jaką Ty będziesz miała

A rdesty są dla mnie dopiero odkryciem ten G.arrow podobno rośnie do 1,20m.

Z chęcia zdjęcia zobaczę
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Roocika 11:05, 23 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basiu, podglądałam trochę na urlopie ale na telefonie to wszystko za małe dla mnie.
Domek masz świetny, takie miejsce, jakie tworzysz daje na pewno ukojenie. Piękna łąka się wyłania

Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 12:31, 23 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Rabatki gęstnieją Pozdrawiam Gosiu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 13:08, 23 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
O właśnie, coraz gęściej u Ciebie Również pozdrawiam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies