Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 18:54, 13 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosia, ale Ci roślinki nabrały masy przez ten sezon Ogród się wyłania już z trawy i to o ciekawym układzie trawiastych ścieżek i wyspowych rabat Domek super po malowaniu, moje klimaty, ten ciemny brąz na fundament to dobry kierunek

Farba na fundamenty już kupiona, ale w sobotę bawiliśmy się z tarasem. Niby nie tak dużo malowania, ale tyle zakamarków przez tą barierkę, że długo zeszło. A jeszcze chciałam posadzić hortensje kupione jeszcze w lipcu, bo to była może ostatnia okazja, żeby wjechać samochodem na działkę.

Magleska napisał(a)
Gosiu
domeczek Wasz śliczniutki
a i ogród już widać -kwiaty coraz większe i z dala już fajną rabatę widać

Madziu cieszę się, że malujemy. Przed zimą powinniśmy zdążyć. Jeszcze podłoga na tarasie nam została. Deski ryflowane, więc czyszczenia będzie najpierw sporo i nie wiem jeszcze czym pociągnąć. Ze dwa dni pewnie zejdzie.
Czekam już z utęsknieniem kiedy do kwiatków będę mogła wrócić.

greg66 napisał(a)
Gosiu ogórecznik wysiewałaś z nasion? świetnie wygląda i mam juz dla niego miejsce.

Grzegorz siałam z nasion i to późno, bo pod koniec czerwcu. Potem czekałam trochę aż sadzonki nabiorą masy na balkonie, bo bałam się, że malutkie ślimaki zjedzą. Po wsadzeniu do gruntu nabrały przyspieszenia. Teraz niektóre mają łodygi grube na 2 cm.
Szybko wschodzą, nasiona duże można spokojnie po dwa do doniczki. Na początku pierwsze liście prawie jak ogórki.

ElzbietaFranka napisał(a)


Jakie te twoje łany piękne. Deszcz popadał i wróciło wszystko do normy.

Domek przepiękny jak z filmu Disneya

Gosiu pozdrawiam

Elu domek i nam się podoba, więc musimy o niego zadbać. Z malowaniem jest trochę kłopotu, ale jak się wymarzył drewniany...
W łąkę ciągle coś dosadzam. Na szczęście mam już trochę roślin i mogę własne zasoby rozdzielać w nowe miejsca, bo inaczej chyba bym z torbami poszła.
A i tak przecież coś zawsze skusi.
Powiem ci, że z róż okrywowych jestem bardzo zadowolona. Kwitną i kwitną. Szczególnie odmiana Fortuna, która jak na różę bardzo mało kolczasta jest.
Te marketowe słabo rosną oprócz wielokwiatowej. Z tamtej chyba szpaler pod drzewami od wschodu zrobię.
Rdest zaczyna wchodzić na sąsiednie rośliny, w przyszłym roku muszę mu zostawić więcej miejsca. Rdest himalajski też ładnie się przyjął, mimo że podzieliłam go od razu na więcej sadzonek.

anabuko1 napisał(a)


Rabaty ci się powiększają. Ogród nabiera kolorów i masy.
Coraz ładniej wygląda.
Ogrom terenu, oj ogrom.
Będę podglądać jak świecznica ci zakwitnie. Ja jej nie mam. Jeszcze.
Pozdrawiam Gosiu

Aniu powiększają się powoli. Chciałabym szybciej, ale nie daję rady przygotować większego areału. A tu jeszcze inne rzeczy dochodzą i jak tak podsumuję, to tego czasu na ogród nie ma tak wiele.
Mamy różne chciejstwa i co roku coś przybywa. U Ciebie dalie czarują, ale u siebie ich nie będę wprowadzać. Wolę do ciebie zaglądać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 23:07, 13 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Witam Gosiu

U ciebie to dopiero można zrobić trawiasta. Sprzyjające warunki terenu.
Jak masz taki zamiar wydziel sobie teren i tarasowo od najwyższej do najniższej posadz. Efekt w ciągu 2-3 sezonów.

Na początek posadz jest Najwyższy Memory i schodkowo z należytymi odstępami.

Zastanów się warto podjąć taką decyzję będzie ładnie. Ja ten łan traw widzę u ciebie. Trawy najlepiej kupować od połowy lipca.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 19:00, 14 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23431
Gosialuk napisał(a)

Aniu powiększają się powoli. Chciałabym szybciej, ale nie daję rady przygotować większego areału. A tu jeszcze inne rzeczy dochodzą i jak tak podsumuję, to tego czasu na ogród nie ma tak wiele.
Mamy różne chciejstwa i co roku coś przybywa. U Ciebie dalie czarują, ale u siebie ich nie będę wprowadzać. Wolę do ciebie zaglądać.

To tak jak i u mnie.Powoli to idzie.
A te chciejstwa nowe to i ja mam.
Chyba wiecznie je będziemy mieć
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 20:28, 20 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Po raz pierwszy dzisiaj jak sądziłam z Albamaru chciejstwa powiedziałam sobie trzeba zakończyć kupowanie w tym roku.
Teraz jest dobry czas na kupowanie traw i róż. I na przesadzanie które mnie czeka.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MalgosiaW 14:50, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Cześć, dawno mnie tu nie było. Super widoki, piękny domek Masz las w pobliżu? Grzyby?
Mala_Mi 16:45, 24 wrz 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gosialuk napisał(a)


Aniu dla Ciebie wszystko.

Chciałam wstawić trochę zdjęć, ale internet strajkuje i się strasznie powoli wgrywają. Idę więc pozaglądać do innych.

Poogladałam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Iwonka 22:44, 24 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Gosiu domek wygląda ślicznie Podoba mi się biel powojnika i jeżówek przed wejściem. Klasycznie, spokojnie. A z tarasu bardziej kolorowo.


Widoki macie niesamowite...


I jaka fantastyczna rabata ci wyszła. CUDO Trudny teren, ale potencjał ogromny. Rewelacyjnie przechodzą kolory, całość płynie po wzgórzu. Coś pięknego.


Taką cienistą rabatkę muszę kiedyś sobie wykombinować. Fajnie zestawiłaś rośliny.



To ta molinia prawda Ślicznota w zachodzącym słoneczku.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
anabuko1 10:48, 04 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23431
I mi podoba sie ten klimatyczne domek.
Trenu wiem ,że też masz sporo.
Ale coraz więcej roślin już jest widocznych.
Widoczki coraz ładniejsze. Dużo pracy wkładasz i zmieniasz w piękne miejsce tą swoją działeczkę
Pozdrawiam Gosiu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 11:01, 04 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81604
Gosia i jak fundament udało się pomalować?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 14:39, 04 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Gosiu

U ciebie to dopiero można zrobić trawiasta. Sprzyjające warunki terenu.
Jak masz taki zamiar wydziel sobie teren i tarasowo od najwyższej do najniższej posadz. Efekt w ciągu 2-3 sezonów.

Na początek posadz jest Najwyższy Memory i schodkowo z należytymi odstępami.

Zastanów się warto podjąć taką decyzję będzie ładnie. Ja ten łan traw widzę u ciebie. Trawy najlepiej kupować od połowy lipca.

Pozdrawiam

Jeszcze Elu muszę trochę poczekać, aż mi się te memory rozrosną. Na razie dumam jak i z czym i gdzie posadzić rosplenice, bo czekają na rozsadniku. Myślę o połączeniu z rozchodnikami i orlikami.
Zobacz jak rdest Red Dragon zaczyna łapać kolor. Może on się jesienią tak przebarwia, a ja myślałam, że za bardzo w cieniu go posadziłam.



anabuko1 napisał(a)

To tak jak i u mnie.Powoli to idzie.
A te chciejstwa nowe to i ja mam.
Chyba wiecznie je będziemy mieć


Aniu ja właśnie wczoraj sadziłam nowe berberysy, ale tak ślicznie się przebarwiały, że mimo kolców kupiłam 3 sztuki. Podsadziłam je bodziszkami i mam nadzieję, że nie będzie tam dużo roboty.



Posadziłam na skarpie, w miejscu gdzie wcześniej rozłożona była czarna folia, a ponieważ nawet fajnie się przekopywało, to folię rozłożyłam na kolejnym kawałku.
Jeszcze widać stertę traw i korzeni z tego miejsca, ale musi trochę przeschnąć po deszczach, żeby do końca ziemię dało się wytrzepać.




____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies