Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 17:58, 26 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Urszulla napisał(a)



Molinie masz już duże. Koniecznie moje muszę przesadzić na słoneczko

Bardzo mi się podoba rdest golden arrow- dostałam sadzonkę od Madzi i wiem że będę go rozmnażać. Jest bardzo świecący i widoczny.

Ogóreczniki są podobno wdzięcznym tematem ale ze względu na ślimaki nawet nie próbuję

A jeszcze Ci napiszę o hortensji Phantom. Też mam z patyczków i też w zeszłym roku były takie. Ale już w tym sezonie mają piękne kwiatostany ale są niskie...i dobrze bo muszą zbudować grube łodygi żeby utrzymać kwiaty. A już z innej beczki to jestem zdziwiana że nie mają pełnych kwiatostanów tak jak moje Magical Candle, które polecam bardzoooo na równi z Silver Dollar

Dużo napisałam w dużym skrócie

A te liście - to nie kasztanowiec??? Albo rodgersja???



Molinie przesadź. Ja jedną też w tym roku przesadzałam na słońce. Ja też myślałam, że ogóreczniki ślimaki będą atakować,ale o dziwo nie tak bardzo.
O liściach napisałam wyżej, ale wszystkie domniemania zweryfikują kwiaty. Rodgersja na pewno nie, bo mam i jest inna.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 17:59, 26 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Roocika napisał(a)


Gosiu, dziękuję za pochwały.

U Ciebie jest tyle bylin, że wiem do kogo będę ruszać po porady


Asiu ja żadnym znawcą nie jestem, ale jak coś to służę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 18:02, 26 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Waclaw napisał(a)

Jeśli się nie mylę to miałem tę roślinę. Nie pamiętam jak się nazywa ale jest jednoroczna, rośnie do wysokości około 1,5m. Nasiona ma okrągłe czarne wielkości grochu. Zajmuje sporo miejsca.

Wacku jak zakwitnie to się okaże na pewno. Teraz myślę, że Sylwia trafiła, bo cleome ciernistą siałam w tym roku. Ale dziewczyny mnie przestraszyły domysłami.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
galgAsia 19:10, 26 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosia, ogórecznik już zostanie z Tobą na zawsze Ale to fajna miododajna roślinka, dobrze ją mieć.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sylwia_slomc... 19:20, 26 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Cieszę się, że pomogłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElaS 00:09, 28 sie 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Gosialuk napisał(a)


Dziewczyny już byłam w strachu, że jakieś służby to zobaczą i będę siedzieć. .
Sprawdzałam w necie i wyglądało podobnie. Zawsze wydawało mi się, że to bardziej jak konopie.


Można i posiedzieć, byle było, za co
____________________
Malwowy ogród
anabuko1 08:44, 29 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Gosialuk napisał(a)

Elu mój Red Dragon rośnie w półcieniu i specjalnie dla Ciebie zrobiłam wczoraj zbliżenie. Nie wiem o jakie pozwijane liście Ci chodzi. Wydaje mi się, że na wiosnę był bardziej brązowy, ale nie mogę teraz odszukać zdjęcia.




Ale ładna, ciekawa, oryginalna roślinka.
Nawet jej nie znam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dorota123 21:45, 08 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Twój domek zawsze mi się podobał, a teraz dostał oprawę z kwitnących rabat. Sporo Ci kwiatków kwitnie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gosialuk 09:06, 09 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
galgAsia napisał(a)
Gosia, ogórecznik już zostanie z Tobą na zawsze Ale to fajna miododajna roślinka, dobrze ją mieć.

Potwory z nich rosną, ale to dobrze, bo ślimaki ich nie pożrą.




-
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cieszę się, że pomogłam


Jak widać poniżej trafione w 100 %.





____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 09:20, 09 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
ElaS napisał(a)


Można i posiedzieć, byle było, za co

Ja aż tak chętna do siedzenia, to nie jestem. Na szczęście jak się okazało nie ma i za co.
anabuko1 napisał(a)

Ale ładna, ciekawa, oryginalna roślinka.
Nawet jej nie znam

Mogę ci Aniu sadzonkę dać, może uda się nam spotkać w przyszłym roku na targach.

A teraz trochę aktualnych widoczków. Zdjęcia trochę niewyraźne, bo telefonem i w dodatku pokrapywało.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies