Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Roocika 14:13, 25 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosialuk napisał(a)


Asiu właśnie w drodze z pracy byłam u Ciebie i podziwiałam postępy prac. Naprawdę zrobiliście bardzo dużo i jak tylko rośliny nabiorą masy będzie szał. Niektórym jeden sezon wystarczy.



Gosiu, dziękuję za pochwały.

U Ciebie jest tyle bylin, że wiem do kogo będę ruszać po porady
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 14:46, 25 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13881
Rdest jeden i drugi ładny - golden... I red dragon. Już miałam zamówić golden... Bo mają w Albamarze ale coś mnie powstrzymuje muszę jeszcze pojechać do jednej szkółki może tam mają.

Red dragon Małgosiu powinien mieć bordowe liście a u ciebie są zielone i dlaczego ma liście pozwijane. Wytlumacz.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Jola_M 19:37, 25 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Dorii napisał(a)
Nie wiadomo co wygląda jak marycha


No dokładnie to samo miałam napisać
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Waclaw 20:27, 25 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)



A tak rośnie moje "nie wiadomo co to"




Jeśli się nie mylę to miałem tę roślinę. Nie pamiętam jak się nazywa ale jest jednoroczna, rośnie do wysokości około 1,5m. Nasiona ma okrągłe czarne wielkości grochu. Zajmuje sporo miejsca.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 20:34, 25 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
A tak rośnie moje "nie wiadomo co to"




cleome ciernista? Podobne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorii 21:47, 25 sie 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Waclaw napisał(a)

Jeśli się nie mylę to miałem tę roślinę. Nie pamiętam jak się nazywa ale jest jednoroczna, rośnie do wysokości około 1,5m. Nasiona ma okrągłe czarne wielkości grochu. Zajmuje sporo miejsca.

Rącznik?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Waclaw 15:31, 26 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorii napisał(a)

Rącznik?

Tak, moim zdaniem to rącznik
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 17:44, 26 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Gosiu

Nie do poznania twoja bylinowa. Wszystko rozrasta się na potęgę. Jeszcze będziesz wyrywała i wyrzucała.
U mnie ogórecznik 2 lata temu posiany przy okazji z innymi wysiewanie do dzisiaj rośnie i się rozsiewa na potęgę. Szczerze mówiąc nie lubię ogórecznika właśnie za to że wysoki i się pokłada to jest jego.mankament.
Gaura piękna też się rozsiewa bardzo ją lubię uważaj abyś siewek nie usunęła później wschodzą mają liście nakrapiane drobnym maczkiem bordowym.
Gaura bardzo ładnie wygląda jako soliter miej to na uwadze w grupie innych roślin ginie. Dobrze jest ja posadzić na boku rabaty aby luźno mogły zwisać jej pędy które przynajmniej u mnie już mają 1,5 m a gdzie październik.

Pozdrawiam

ElzbietaFranka napisał(a)
Rdest jeden i drugi ładny - golden... I red dragon. Już miałam zamówić golden... Bo mają w Albamarze ale coś mnie powstrzymuje muszę jeszcze pojechać do jednej szkółki może tam mają.

Red dragon Małgosiu powinien mieć bordowe liście a u ciebie są zielone i dlaczego ma liście pozwijane. Wytlumacz.

Pozdrawiam


Elu ja właśnie liczę na ten słynny samosiew ogóreczników. A potem to się zobaczy.
Gaurę miałam w tamtym roku i padła po zimie. Myślę, że jeszcze za ciężka glina u mnie dla niej, ale pracuję nad tym. W każdym razie siewek będę wyglądać. Dzięki za opis.
Elu mój Red Dragon rośnie w półcieniu i specjalnie dla Ciebie zrobiłam wczoraj zbliżenie. Nie wiem o jakie pozwijane liście Ci chodzi. Wydaje mi się, że na wiosnę był bardziej brązowy, ale nie mogę teraz odszukać zdjęcia.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 17:50, 26 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosiu dopiero w tym sezonie widać ile do tej pory pracy wykonałaś i ile roślin udało Ci się już posadzić

Mnie się wydaje, że bardzo mało w porównaniu co do niektórych. A roślin przybywa z roku na rok.

sylwia_slomczewska napisał(a)
A tak rośnie moje "nie wiadomo co to"




cleome ciernista? Podobne


Sylwia myślę, że trafiłaś. Cleome siałam, tylko nie wzeszła i posiałam co innego. Ale przyznam się, że sugestie Dorotki i Joli narobiły mi strachu. Zdjęcia w necie podobne.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 17:54, 26 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Dorii napisał(a)
Nie wiadomo co wygląda jak marycha

Jola_M napisał(a)


No dokładnie to samo miałam napisać

Dziewczyny już byłam w strachu, że jakieś służby to zobaczą i będę siedzieć. .
Sprawdzałam w necie i wyglądało podobnie. Zawsze wydawało mi się, że to bardziej jak konopie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies