Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Waclaw 22:33, 05 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
domek ładnie się prezentuje
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Urszulla 02:51, 06 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Świecznicy zazdroszczę rdesty u mnie też będą rosły bo mam mokro, sama jestem ciekawa ich ekspanswności...zawilec fioletowy piękny ma kwiat, chyba urośnie za rok? a te białe to się same sieją uwielbiam je pod hortensjami bo kwitną zanim zaczną hortensje a potem ukrywają się pod nimi- polecam to połączenie.
Tarasik przyda się w sezonie, mebelki dasz do posiedzenia przy kawie i oglądania widoków. Świetne te kwiatowe rabaty -widać już efekty Twojej pracy

Wpadłam nocą Największe halne przespałam a dziś nie wiem czemu nie śpię...a mam od jutra maratony w pracy do soboty.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 07:25, 06 paź 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Leciciie z robotą, tarasik pachnie nowością:
Będziesz miała dużo sadzenia...piasek się rozejdzie
Śliczna ta świecznica, moja konkurencji nie wytrzymała
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Ania111 09:44, 06 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Gosialuk napisał(a)

Też jeszcze mam sporo do przesadzania. Ale przed tym do przekopania jeszcze. Przed deszczami udało się zamówić piasek z dostawą pod domek, więc teraz dodaję go dla rozluźnienia.


Floksy i penstemony od Sylwii, floksy z wakacji i sadziec z łodygi połamanej przez sarny.






Oj będzie się działo
z takiej ilości rozsad '
Będzie pięknie i kolorowo
____________________
Ania Spelnione marzenie
anpi 23:20, 07 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Gosiu, ale sporo terenu już obsadziłaś I jak się wszystko ładnie rozrasta. Wszelkie trawy jak zwykle podziwiam, sama sporo ich dokupiłam w tym sezonie. Przeważnie molinie. Black Arrow i Hildebrand szczególnie przypadły mi do gustu! Masz też tą drugą? Polecam. Czaruje w słońcu!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ElzbietaFranka 22:49, 10 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13872
Gosialuk napisał(a)
Trawy pod brzozami to zwykłe turzyce, ale jesienią nabierają kolorku. Planuję tam przesadzić złotlina japońskiego, który na rabacie przed tarasem rozrasta się i jeszcze wypuszcza rosłogi. Tam będzie mógł się rozrastać do woli.


Dziś wieje.






Będę szczera byłam sceptyczna na początku twojego wątku jak ty sobie poradzisz w tej trawie do pasa. Teraz oglądając foty jestem pełna podziwu dla tych twoich wyczynów jakie robisz. Wychodzi ci wszystko wspaniałe. Po tak krótkim czasie rabaty wychodzą wspaniałe.
Ta powyższa fota koniecznie musisz oprawić w ramki i w domku zawiesić.
Kolorki lekkość, powiew traw to jest to.

Domek już pisałam przepiękny.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:54, 10 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13872
Jeszcze jedno. Jak to z łodygi polamanej - to sądziłam z patyków i puściły korzenie?
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 23:06, 18 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5261
Waclaw napisał(a)
domek ładnie się prezentuje

Wacku mam nadzieję, że jeszcze długo nam posłuży jak o niego zadbamy.
Urszulla napisał(a)
Świecznicy zazdroszczę rdesty u mnie też będą rosły bo mam mokro, sama jestem ciekawa ich ekspanswności...zawilec fioletowy piękny ma kwiat, chyba urośnie za rok? a te białe to się same sieją uwielbiam je pod hortensjami bo kwitną zanim zaczną hortensje a potem ukrywają się pod nimi- polecam to połączenie.
Tarasik przyda się w sezonie, mebelki dasz do posiedzenia przy kawie i oglądania widoków. Świetne te kwiatowe rabaty -widać już efekty Twojej pracy

Wpadłam nocą Największe halne przespałam a dziś nie wiem czemu nie śpię...a mam od jutra maratony w pracy do soboty.

Ula zawilce masz na myśli te wiosenne? I dajesz je pod hortensje ogrodowe czy bukietowe? Mogę ich sobie ukopać od mamy, trochę siewek już posadziłam pod żylistkiem.
Ja efekty twojej pracy też widziałam po cichaczu, ale teraz za bardzo czasu nie mam na forum.
Agania napisał(a)
Leciciie z robotą, tarasik pachnie nowością:
Będziesz miała dużo sadzenia...piasek się rozejdzie
Śliczna ta świecznica, moja konkurencji nie wytrzymała

Agatko, żeby tylko pogody trochę było w sobotę. Chęci do działania są, tylko pogoda nie chce współpracować. Kolejny tydzień mija i nic. Mam nadzieję, że jeszcze coś się uda w tym roku podziałać.
Ania111 napisał(a)


Oj będzie się działo
z takiej ilości rozsad '
Będzie pięknie i kolorowo

Aniu rozsady dużo, ja mam zawsze więcej roślin niż miejsca do sadzenia, w przeciwieństwie do ciebie. Na razie wszystko poszło do ziemi, żeby nie trzeba było jeździć podlewać. W przyszłym roku będę sadzić na miejsce stałe.
anpi napisał(a)
Gosiu, ale sporo terenu już obsadziłaś I jak się wszystko ładnie rozrasta. Wszelkie trawy jak zwykle podziwiam, sama sporo ich dokupiłam w tym sezonie. Przeważnie molinie. Black Arrow i Hildebrand szczególnie przypadły mi do gustu! Masz też tą drugą? Polecam. Czaruje w słońcu!

Aniu u molinii Black Arrow jak zakwitnie i łodygi robią się ciemniejsze. A te inne nie wiem jakiej odmiany. W przyszłym roku porównamy.
ElzbietaFranka napisał(a)
Jeszcze jedno. Jak to z łodygi polamanej - to sądziłam z patyków i puściły korzenie?

Elu jeszcze dużo czasu minie zanim obsadzę po swojemu. Ale cieszy, bo z każdym rokiem ładniej się robi.
Elu sadźca jedną łodygę sarny ułamały, ale trzymała się jeszcze kawałkiem i zielona była. To odciełam i pociełam na kawałki dwuwęzłowe, wsadziłam do doniczek i pilnowałam podlewania. Nie padły, a z kącików nowe listki zaczęły wypuszczać. W korzenie nie zaglądałam, bo przy wsadzaniu do gruntu starałam się by ziemi nie naruszyć, wiedziałam, że już rzadziej będziemy bywać i wszystkie sadzonki do gruntu trafiły. Okaże się wiosną czy faktycznie się ukorzeniły.

Kolejny buro-szary weekend minął. Tęsknię do słońca. Na działce od 4 października nie byłam, więc nowych zdjęć nie ma.
Niestety na forum też mniej bywam, najczęściej w drodze do pracy na telefonie wasze poczynania podglądam.
Pozdrawiam wszystkich zaglądających.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 00:05, 19 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)

Wacku mam nadzieję, że jeszcze długo nam posłuży jak o niego zadbamy.


Pewnie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Urszulla 23:28, 20 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Tak, Zawilce majowe pod hortensje bukietowe , to miałam na myśli.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies