Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Waclaw 15:02, 08 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)
Sobota była piękna. Pojechałam na działeczkę posadzić zamówione dobra, które akurat dwa dni wcześniej przyszły. Jedna paczka z drzewkami i druga z floksami w większości (18 szt.).



Jak to wszystko wyciągnęłam i rozłożyłam, to się przestraszyłam, gdzie ja to wszystko posadzę.


Zdjęć drzewek nie mam ani przed ani po niestety. Drzewka posadziłam wzdłuż granicy, tak jak planowałam, ale kolejność się nieco zmieniła. I tak od góry co 3 metry: świdośliwa, potem świdośliwa już rosnąca, następnie klon ginnala, świdośliwa, klon ginnala i na końcu oliwnik.


Gosiu, gratuluję zakupów.
Napisz mi proszę na priv gdzie kupiłaś klony ginnala? Szukam ich od pewnego czasu ale się nie udaje. Znalazłem jedną szkółkę ale nie odpowiadają na korespondencje.
Szukam klonów w formie drzewek nie krzaków.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 17:33, 08 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Ja miałam takie sadzonki. Te dwie akurat dla mamy odłożone. Mikruski, ale korzonki miały ładne. Szkółka idzie na priv.
Zdjęcie przycięte, bo wycięłam swoje stopy.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 17:48, 08 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
sylwia_slomczewska napisał(a)

To prawda mając ogród naturalny staramy się ingerować jak najmniej. Ja mam zawsze w głowie, ze to one tu pierwsze były i tu miały dom. górna połowa mojego ogrodu w zasadzie pół dziko prowadzona i np. w łące kwietnej kopce krecie mogą sobie być, tak samo chomika europejskiego, choć ten się chyba jeszcze nie obudził.
Ale w podwórku i na rabatach na diole już mi to przeszkadza i tam walczę


Sylwio, ja przemyślałam to co chcę tam stworzyć. Tak naprawdę, to my tam gośćmi jesteśmy bywając od czasu do czasu. Chcę też korzystać z tego piękna i zachwycać się nim. Troszkę je podkolorować, ale nie zmieniać za bardzo. Będzie rosło to co da sobie radę samo. I nie zginie, bo się rozsieje albo rozłogami rozejdzie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Anitka 22:47, 10 kwi 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Gosialuk napisał(a)
Wiesz Anitko mam ogród prawdziwie naturalny. Z plusami i minusami. W ogrodzie przydomowym na pewno by to przeszkadzało bardzo. W wyjazdowym trochę mniej. Zawsze są jakieś za i przeciw takiego stanu rzeczy.


I niech taki pozostanie. Taki wyjazdowy w formie naturalnej łatwiejszy w utrzymaniu.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
mira 00:34, 12 kwi 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Sporo zakupiłaś floksów, jakie były duże te sadzonki? uwielbiam floksy, a one uwielbiają jeść - jak się zadomowią to daj im coś typu herbataka z pokrzywy

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gosialuk 19:04, 12 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
mira napisał(a)
Sporo zakupiłaś floksów, jakie były duże te sadzonki? uwielbiam floksy, a one uwielbiają jeść - jak się zadomowią to daj im coś typu herbataka z pokrzywy

pozdrawiam


Miro kupowałam w kapersach, w każdym był jeden przycięty badylek z korzonkami i jakimś już zaczątkiem zielonego. Korzonki nawet ładne. Niestety nie zrobiłam zdjęć po wyjęciu z opakowań.
Chodzi ci o taką rozcieńczoną gnojówkę z pokrzyw? Jeszcze nigdy nie robiłam, ale zamierzam w tym roku przetestować.
A floksy rosną.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
marba 10:49, 16 kwi 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Jakie obfite zakupy! Zrobi się kolorowo, jak te wszystkie floksy zakwitną w takiej masie.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
sylwia_slomc... 12:33, 16 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Gosialuk napisał(a)


Sylwio, ja przemyślałam to co chcę tam stworzyć. Tak naprawdę, to my tam gośćmi jesteśmy bywając od czasu do czasu. Chcę też korzystać z tego piękna i zachwycać się nim. Troszkę je podkolorować, ale nie zmieniać za bardzo. Będzie rosło to co da sobie radę samo. I nie zginie, bo się rozsieje albo rozłogami rozejdzie.

Myślę, że to dobry kierunek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Makusia 22:59, 16 kwi 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Cześć Gosiu
Zaznaczam Twój watek-jutro w pociągu nadrobię.
Macham
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gosialuk 20:51, 17 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
W poniedziałek pojechałam na szybko posadzić powojnika od mamy. Na wstępie przywitał mnie taki widoczek.


W bagienku rozkwitły kaczeńce.


Niezapominajki jeszcze potrzebują trochę słoneczka, aby się zaniebieszczyć.


Wyłania się smotrawa okazała.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies