Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Waclaw 23:20, 19 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
mira napisał(a)
Gosia obejrzałam Twoje floksy - mikruski muszą sobie poradzić - z pewnością się rozrosną. Chyba przy takich maluchach trzeba ostrożnie z nawożeniem.
Tak myślałam o gnojówce z pokrzyw ale też herbatka z kupy konia - w ub roku miałam i to jest mega azotowy pokarm dla roślin.

pozdrawiam


Mira, jak to się robi?
Jak stosuje?
Brzmi intrygująco
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
mira 23:31, 19 kwi 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ja mam kosz na śmieci z pokrywą /nawet specjalnie kupiłam/.Dałam worek /taki na smieci większy/ świeżego obornika - koński. Potem kilka dni mieszałam i gotowe.
Do podlewania dodawałam tak na 10l około 0,5 esencji. Jak podlewasz to kolor powinien być słabej herbaty. Jak potrzebujesz lepiej zasilić to kolor mocniejszy.
W necie jest sporo o tym. Najważniejsze mieć świeży obornik. Efekty są bo to najlepszy azot.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Waclaw 23:50, 19 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
mira napisał(a)
Ja mam kosz na śmieci z pokrywą /nawet specjalnie kupiłam/.Dałam worek /taki na smieci większy/ świeżego obornika - koński. Potem kilka dni mieszałam i gotowe.
Do podlewania dodawałam tak na 10l około 0,5 esencji. Jak podlewasz to kolor powinien być słabej herbaty. Jak potrzebujesz lepiej zasilić to kolor mocniejszy.
W necie jest sporo o tym. Najważniejsze mieć świeży obornik. Efekty są bo to najlepszy azot.[/quote


Czyli objętość worka na śmieci świeżego obornika ( około 20l ) należy zalać wodą? Ile tej wody? 100 l?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:55, 19 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
mira napisał(a)
Ja mam kosz na śmieci z pokrywą /nawet specjalnie kupiłam/.Dałam worek /taki na smieci większy/ świeżego obornika - koński. Potem kilka dni mieszałam i gotowe.
Do podlewania dodawałam tak na 10l około 0,5 esencji. Jak podlewasz to kolor powinien być słabej herbaty. Jak potrzebujesz lepiej zasilić to kolor mocniejszy.
W necie jest sporo o tym. Najważniejsze mieć świeży obornik. Efekty są bo to najlepszy azot.


Miro,
dziękuję już znalazłem w necie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 21:54, 22 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Z tym świeżym obornikiem to kłopot teraz. Mało kto we wsi hodowlę prowadzi. Mam granulowany, ale czy go można dodawać w każdym czasie, czy jesienią tylko?
Na pewno spróbuję gnojówki z pokrzyw, ale na razie mała jeszcze.
A czy gnojówka z podagrycznika też się nada? Tego to mnóstwo rośnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:04, 22 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
A teraz relacja z pobytu.
Pogoda przepiękna. Na działkę dotarłam dopiero w sobotę przed południem. Najpilniejszą sprawą było posadzenie malin, odętki i mikołajka, które przywiezione od mamy czekały od poniedziałku zabezpieczone przed słońcem i wyschnięciem, ale niestety nie przed ślimakami. Ślimaki upodobały sobie szczególnie mikołajka, szczęście, że to maluchy były takie półcentymetrowe, bo chyba nie byłoby co sadzić.

Przygotowywałam miejsca pod sadzenie i pieliłam do popołudnia czekając na męża, żeby pomógł odsunąć ciężką betonową pokrywę ze studni. Dopiero potem sadziłam i ledwo zdążyłam przed zmrokiem.

Niestety zdjęć żadnych nie ma, bo dzieci rozładowały telefon prawie do zera. Nadrobię na weekendzie majowym.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
marba 21:30, 24 kwi 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Gosialuk napisał(a)


Bardzo mnie cieszy każdy kwiatek, zwłaszcza że niektóre widzę tylko raz.

Przeszkadza mi podagrycznik, który pcha się w prawie każdy kadr, ale niestety mam go bardzo duża i tak szybko nie dam rady wyeliminować. Gdybym czekała, aż wszystko będzie wyglądać, to chyba jeszcze z 10 lat nie miałabym swojego wątku.

Doskonale Cię rozumiem, Gosiu. Mamy ten sam problem. Ale chyba nie tylko my.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Anitka 07:38, 25 kwi 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Ja z powodu ślimaków wielu roślin u siebie nie sadzę. Nie mam np. host i liliowców, bo nawet nie miały szans urosnąć, bo jak tylko wyszły z ziemi to były zjadane. U mnie mikołajka oszczędzają.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
margaretka3 09:55, 27 kwi 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Gosiu, zajrzyj na priv.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Pszczelarnia 10:03, 27 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Miłego łykendu spędzonego w ogrodzie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies