Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 23:37, 06 maj 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5367
Co do obcowania z przyrodą, to pomijając ptaki, wykopałam 3 padalce w różnych miejscach (zdjęć brak), wieczorem widziałam latającego nietoperza (chyba), a o poranku pasące się na sąsiednich łąkach sarny. Tu widać jedną mniej więcej pośrodku (w dużym zbliżeniu).


Muszę przyznać, że w tym roku większe szkody poczyniły nornice lub inne gryzonie. Straciłam krzewuszkę i chyba kalinę angielską oraz kilka bylin. Kalina stała taka jakby zatrzymana w rozwoju, ale jak pociągnęłam to wyszła z ziemi praktycznie bez korzeni.
Posadziłam z powrotem i podlałam - może się uratuje choć wielkiej nadziei na to nie mam. Pobojowisko jeszcze z zimy, ale cały czas zajmowałam się czymś pilniejszym.


To odkopał mój piesek, w którym na działce budzą się instynkty myśliwskie. A to jego znalezisko. Czyje to lokum?


I jeszcze odwiedziła nas para sójek, która szukała materiału do gniazda.
Zdjęcia robiłam telefonem, więc bardzo kiepskie wyszły. A szkoda.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:46, 06 maj 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5367
I parę widoczków.




Śniadanie na trawie.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
pawel_snopek 08:11, 07 maj 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Łąkowe klimaty widzę. Mamy podobne klimaty w ogrodzie ja mam bardziej bagienne a ty łąkowe. Najtrudniej mi było zacząć coś robić w takich warunkach, przekopywanie darni, sprzątanie jak i sam pomysł były dość dużym problemem i nadal są ale metr po metrze i ogarniemy te nasze ogrody. Pozdrawiam ciepło
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Makusia 09:38, 07 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Rany, ale ilość roślin! Toż to hurt normalnie! Rzeczywiście jesteś "bylinowa"
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
violaskom 19:35, 07 maj 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Ale masz tego kwiecia. Tylko czekać na rozkwit tych wszystkich kwiatów. W takiej ilości będzie musiało wyglądać super!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosialuk 21:29, 07 maj 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5367
sylwia_slomczewska napisał(a)
Łubiny od krwawników odsuń bo jedne i drugie się rozrastają szybko, ale krwawniki połkną wszystko

Sylwio wiem, ale szczerze powiem, że już mi energii na koniec brakło. Łubiny zostaną, a krwawnik przesadzę. Musiałam wybrać miejsce, gdzie zwykły biały krwawnik nie rósł, żeby mi się nie mieszkały.
W Rzeszowie właśnie odrobinę popadało. Mam nadzieję, że i do działki trochę tej wody dotarło. W środę jadę w tamte okolice to zobaczę, jak nie to muszę wszystko co świeżo posadzone podlać. Wam też tego deszczu potrzeba i może w końcu się uda.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 21:41, 07 maj 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5367
Pawle ty już doświadczony ogrodnik jesteś. I twój poprzedni ogród piękny stworzyłeś. Ten też taki będzie. Bagienko i u mnie się znajdzie. Właśnie tam obok tojeści kropkowanej jest miejsce okresowo zalewane. Rosną tam kaczeńce i ostrożenie. Będę dosadzać krwawnicę pospolitą i sadźce. Na razie zobaczę jak tojeść sobie poradzi i po kawałku będę robić miejsce na inne rośliny. Jeszcze wiązówkę Venusta tam przesadzę jak tylko rozrośnie się trochę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 21:52, 07 maj 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5367
Marto to przesada, ale staram się. Mam tu na forum wzory do naśladowania. Na przykład u Hani jak i ty, jestem częstym gościem. Trudne są te początki, ale dzięki forum przynajmniej mam poczucie, że nie jestem sama. Zwariowana na punkcie tworzenia ogrodu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:08, 07 maj 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5367
Violu to u ciebie ogrom kwiecia. Opisałam się i mi zjadło posta. Miło mi że zaglądasz.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
violaskom 22:14, 07 maj 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosialuk napisał(a)
Violu to u ciebie ogrom kwiecia. Opisałam się i mi zjadło posta. Miło mi że zaglądasz.

Zaglądam i czekam na kwietną łąkę. Dookoła mnie są puste, niesprzedane działki, które zarastają chwastem. Marzy mi się taka kwietna łąka za płotem. Oczywiście nie mogę nic na niej zrobić. Wykaszam jedynie 1 m pod płotem by chwasty do mnie nie właziły i dało się przejść.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies