Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

antracyt 12:17, 18 maj 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11959
Przegapiłam wpisy zakupowe. Sporo tego i w dodatku bardzo fajne
Lilaki moim zdaniem mają potencjał. Ja bym ich w tym roku nie przycinała, tylko posadziła i pozwoliła spokojnie się ukorzenić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 10:33, 19 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82656
Świetne zakupy, podrzeń mega fajnie wygląda. Lilaki takie za darmo trzeba było więcej brać od korzenia by puściły. Ja bym wróciła po te co zostały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 22:26, 19 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14103
Gosiu a czy ty masz irysy?
Masz taki areał, że możesz sądzić wszystko co dusza zapragnie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 20:54, 23 maj 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5369
antracyt napisał(a)
Przegapiłam wpisy zakupowe. Sporo tego i w dodatku bardzo fajne
Lilaki moim zdaniem mają potencjał. Ja bym ich w tym roku nie przycinała, tylko posadziła i pozwoliła spokojnie się ukorzenić.

Zuza posłucham twojej rady, jeszcze czekają w kolejce - stoją w cieniu i tylko doniczki podlewam. Paprocie są fajne z kilku powodów: sarny ich nie jedzą, ślimaki też nie, dają radę nawet w chwastach, wymagają bardzo mało opieki z mojej strony.
Czytałam właśnie przed chwilą, że dorobiłaś się już 70, cóż - ja mam 31 szt., ale jakoś mało je jeszcze widać.
Tu rosną w kuklikach Hanstead Rostock


A tu okrywowe Fortuna- 5 szt.



sylwia_slomczewska napisał(a)
Świetne zakupy, podrzeń mega fajnie wygląda. Lilaki takie za darmo trzeba było więcej brać od korzenia by puściły. Ja bym wróciła po te co zostały

Sylwia podrzeń fajnie wygląda, ten wcześniej kupiony już widać, że się przyjął - podział mu nie zaszkodził.
Zdjęcie porównawcze: mała sadzonka - zakup internetowy, duża zakup stacjonarny po podziale na trzy.



Bzy jeszcze nie posadzone, nie wiem co bym zrobiła z większą ilością.
Jeszcze tyle sadzonek sobie sama naprodukowałam.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Alija 21:42, 23 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9065
Gosia, ależ naprodukowałaś tych sadzonek, wygląda to, jak sklep z roślinami. Będzie sadzenie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 21:45, 23 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82656
Sporo jeszcze masz tego dobra Teraz jak podlało łatwiej się będą przyjmować. Ja dziś sadziłam w łąkę liatry od Madzi.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 22:08, 23 maj 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5369
ElzbietaFranka napisał(a)
Gosiu a czy ty masz irysy?
Masz taki areał, że możesz sądzić wszystko co dusza zapragnie.

Elu mam irysy. Takie niskie fioletowe, z bródkowych takie:




Areału mi nie brakuje, gorzej przygotować miejsce do sadzenia - to mnie mocno ogranicza. Ale jak sieję, to zawsze wydaje mi się, że wiosną zdążę miejsce przygotować.
W tamtym roku wysiałam goździka kartuzka. Będzie kwitł, ale na wiosnę miałam spory problem, żeby odróżnić go od siewek trawy. Może jak kępy będą większe, to nie będzie kłopotu.



Wysiewałam też białe ostrogowce - będą kwitły. I białe orliki od Zuzy, ale nie wiem czy ich ślimaki nie zjadły. Na razie białych kwitnących nie widzę. Zostało mi jeszcze trochę nasionek, to sypnę.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:24, 23 maj 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5369
Werbena Bampton od Danusi ładnie rośnie. Za nią siewka żeleźniaka, a po lewej białe penstemony - też od nasionka wyhodowane.



Knautia od Agi kwitnie. Fajnie wygląda w towarzystwie wilczomlecza, który sam się tam wprosił.



Teraz czas piwonii. Coral Sunset zachwycam się co roku.



Tu z czerwoną, której nazwy nie pamiętam, ale jaka różnica w wielkości kwiatów.



Zwykłe różowe dopiero w pąkach, ale jedna kępa mi nie kwitnie. Przesadziłam w zeszłym roku i dalej nic. Trzeba będzie skorzystać ze sposobu Asi Rojo w tym roku.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Joku 22:33, 23 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12311
Masz piękne "dywanowe" rabaty. Roślinne przedszkole imponujące, dobrze że masz miejsce żeby posadzić.
Mam tez te werbenę, myślałam że ona jednoroczna, zdziwiłam się jak obudziła się po zimie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gosialuk 22:35, 23 maj 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5369
W tym roku nie kwitł powojnik montana, a tak liczyłam na pokaz. Specjalnie przycięłam olchę, żeby miał więcej światła. Może za rok zachwyci.



Hortensja pnąca już taka.



Zakwitnie babtysja kupiona w zeszłym roku. Jaśminowiec aureus cały w kwiatach i pachnie.



Kolkwicja też już kwitnie.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies