Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Doranma 23:11, 18 wrz 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Gosialuk napisał(a)
[b] czuję, że coś jest zachwycające, ale samemu takie coś stworzyć to już gorzej.



A ja byłam przekonana od lat, że to tylko mój problem! Witaj zatem w klubie Pocieszające jest to, że nawet jeśli człowiek - tzn. ja - niewyuczalny w temacie projektowania, to przyroda i tak nadrabia i jak tylko roślinki dobrze się poczują w danym miejscu i się rozrosną, to jakoś tak same zaczynają do siebie pasować Jakby chciały powiedzieć - nie martw się, swoje zrobiłaś, my zajmiemy się resztą Tak więc, moja droga, głowa do góry! Będzie pięknie Już jest

A powojnikowi to może te wypadki dobrze zrobiły, bo miał szansę zagęścić się ... To mocna roślina
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
marba 23:17, 18 wrz 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Dziewczyny, ja też nadaję się do tego klubu.
Dorotka ma rację, najpiękniejsze kompozycje tworzy sama natura.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Doranma 22:15, 19 wrz 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Basiu, w grupie zawsze razniej ☺

Gosiu, nie znam tej wiązówki, o którą u mnie pytasz, więc nie wiem czy jest jakaś kapryśna. Generalnie wolę przesadzać rośliny wiosną, najchetniej w kwietniu, ale że wszystkiego w tym terminie nie zdążam zrobić, więc nie raz przezkopywalam całe rabaty we wrześniu właśnie i nigdy mi się nie zdarzyło by z tego powodu jakaś bylina wypadła, zwłaszcza gdy jest przenoszona z dużą bryła ziemi i podlana. Do zimy jeszcze daleko, zdąży się zaaklimatyzowac w nowym miejscu. Wybierasz się w weekend na działkę?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:22, 19 wrz 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Zajrzalam do internetu, by sprawdzić tę Twoją wiązówke i teraz mam zagwostke, czy przypadkiem to nie jest ta moja różowa, którą jednak kupowalam pod inną nazwą, tylko jaką. ..
Hmm, jeśli to ta sama , to majowe wykopki zle zniosła i sama myślałam, by ją ruszyć dopiero jesienią, więc skoro masz dwie, to może najlepiej będzie zrobić eksperyment, jedna teraz, druga na wiosnę ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Gosialuk 22:39, 19 wrz 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Dorotko No właśnie ja kojarzę, że jak szukałam o niej informacji, to piękny okaz rósł u ciebie. Chyba nawet tak do twojego ogrodu trafiłam. Chyba jednak przeniosę obie, bo rosną duże, a posadziłam z samego brzegu rabaty. Tylko jak piszesz z dużą bryłą. A na działkę się wybieram oczywiście i może bardziej się poszczęści z pogodą, bo ostatnie dwa razy deszcz nas przeganiał.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Doro19 20:08, 20 wrz 2018

Dołączył: 22 mar 2017
Posty: 19
Cześć Gosia, tak się witam u Ciebie w wątku, choć u Ani Ci odpowiedziałam. Się nie wpisuję, ale przyglądam się Twoim pracom na bieżąco
Urszulla 12:48, 22 wrz 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21818
Fajnie idziesz do przodu. Wiosną się zachwycisz Ja też sadzonki wsadzam bo to może być ostatni właściwy czas. Wykorzystuję świeży kompost tzn. Tegoroczny.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 21:22, 23 wrz 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Dorotko fajnie. że zaglądasz. Na pewno się umówimy.
W sobotę zimno i mokro, to nie pojechałam, choć po południu się rozpogodziło. No cóż może za tydzień się uda.

Ula chciałabym podziałać, ale pogoda przeszkadza. Już trzecia sobota z rzędu deszczowa.
Ja swój tegoroczny kompost przełożyłam z końskim obornikiem i dopiero na wiosnę będę wykorzystywać. Teraz dosłownie wyskrobywałam resztki. Jak pogoda pozwoli, to przesadzę jeszcze parę roślinek, a potem będę szykować miejsca na wiosenne sadzenie.
W tym roku sprawdziło się przekopywanie i zostawienie na zimę w ostrej skibie. Wiosną ziemia była sypka i dobrze się wybierało korzenie chwastów.

A tak poza tym, to działka u mnie strasznie zarośnięta. Prosi się o koszenie i plewienie. Niestety po południu już nie opłaca się jechać, bo o 19-tej ciemno.
Tydzień temu nawet zdjęć nie zdążyłam zrobić, tak się rozpadało. Mam tylko dwie fotki powojnika Jan Paweł II, który zaczął z opóźnieniem i kwitnie w najlepsze.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Doranma 12:53, 24 wrz 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Gosiu, ile masz kilometrów do swojej działki?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Gosialuk 14:08, 24 wrz 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Dwadzieścia parę, ale w porze korków wyjazd z Rzeszowa zajmuje 20 minut. Plus dojście z 10 min i robi się godzinka prawie. Dobrze, że w wakacje ruch mniejszy i jestem szybciej.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies