Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gardenarium 07:44, 02 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widokami się zachwyciłam, ale pryzma bije wszystko na głowę. Przyda się jej przerzucanie chociaż raz w sezonie. Przesypywanie bakteriami, wtedy będziesz miała szybciej gotowy kompost. Fajnie, że dbasz o zdrowie roślin, to świadczy o świadomości ogrodniczej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 09:29, 02 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czy mogę zapisać się na nasionka tego tytoniu? Możemy się wymienić jak szukasz jakiś innych.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Doro19 17:30, 02 paź 2018

Dołączył: 22 mar 2017
Posty: 19
Rosplenica od Gosi pięknie kwitnie, a towarzyszy jej tytoń. Tytoniowi tydzień temu pościnałam przekwitnięte kwiatostany i zebrałam nasiona.


Gosia, mam nadzieję, że zapisałaś mnie na 2-3 siewki tej rozplenicy
A tak w ogóle to dziękuję bardzo za pokazanie swoich włości, domek na stoku wygląda magicznie.

Waclaw 17:39, 02 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Przyjemnie pooglądać
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
marba 17:49, 02 paź 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Gosialuk napisał(a)
Widoczki z tarasu. Miskant Droning Ingrid jesiennie się przebarwił. Astry kwitną.


Ładny obrazek. Biel brzózek fajnie podkreśla kolory.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Gosialuk 19:13, 02 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Danusiu przekonałam się, że z kompostem wszystko lepiej rośnie. To jak nie robić. Pryzmę przerzucę jeszcze w listopadzie, jak pogoda pozwoli. I mam zamiar drugą taką stertę na zimę uzbierać, jak skoszę trawę na tej mojej łące. Wiosną przyda się bardzo.

Ewo chętnie ci wyślę. Zbierałam z myślą o innych, bo mi tyle nie potrzeba. Bardziej niż nasion brakuje mi przygotowanego miejsca na sianie i sadzenie. To mocno ogranicza. Sama zresztą wiesz.

Dorotko było bardzo miło. Tak się zagadałyśmy, że nawet herbatką cię nie poczęstowałam. Umówimy się na wiosnę.

Wacku cała okolica jest bardzo malownicza. Ja ją tylko staram się ukwiecić. I co roku jest tych kwiatów więcej. Tego się będę trzymać.

Basiu brzozy lubimy obie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Doranma 21:23, 02 paź 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Przybiegłam, by sprawdzić, czy w miniony weekend udało Ci się pojechać i tak, byłaś Teraz możesz podziwiać efekty swoich tegorocznych prac
Dobrze, że pryzma się zmniejszyła, tzn. że robaczki działają i ją przerabiają na ogrodnicze "złoto" Do wiosny będzie jeszcze mniejsza, wręcz malutka. Mi wciąż za mało kompostu, mimo, że przez cały sezon wszystko z działki, a nawet z domu wywożę i rzucam, by się przerabiało. Nie wyobrażam sobie ogrodu bez kompostu! W tym roku wyjątkowo nie zostało mi nic na jesień, bo z racji budowy kompostowników, musiałam wszystko latem rozparcelować i róże będę musiała okopczykować ziemią z worka, a to nie to samo. Cieszę się, więc, że znajduję w Tobie siostrzaną duszę, która też kompostuje
Podziwiam brzozy, jeszcze młodziutkie, ale jakie piękne! U wszystkich się nimi zachwycam i marzę o swoich, i wciąż nie mam odwagi, bo te które podobają mi się najbardziej o śnieżnobiałych pniach wcale takie małe nie rosną ...
Pozdrawiam ciepło i aby do soboty
P.S. Szybciej niż sądziłam przyszedł dla mnie czas na kocyk i książkę, o czym pisałaś, bo przeziębienie mnie dopadło, ale mogę sobie za to o ogrodach poczytać
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anka_ 09:03, 09 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
ElzbietaFranka napisał(a)
Teraz sobie przypomnialam, jak robilam oczko i trzeba bylo folie rozciagnac aby byla gietka bylo mocne slonce lezala pol godziny na trawie i po polgodziny trawa byla ugotowana. Moze wyprobujesz ten sposob aby sobie ulatwic.
To samo miałam ja w tym roku przy robieniu oczka. A upału nie było. Wypaliło nawet rdest. Pod całą połacią folii nie zostało nawet jedno zielone ździebełko.

Cudowne masz widoki Gosiu.
A stary krąg jak jeszcze nie rozbiliście można wykorzystać na stolik (tego typu cudny w Żelazowej Woli jest).
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anabuko1 19:30, 09 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Rozplenica jakaś ładną.Wysokie te kłosy ma.
Ja jeszcze tak na trawach się nie znam.

Kiedyś mi się one nie podobały a teraz już podobają .
Marcinki niewodne, tak szybko przymrozki ich nie ścinają i cieszą całą jesień
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
pawel_snopek 20:22, 09 paź 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Widoki masz cudowne a miejsca na nowe nasadzenia bardzo dużo
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies