Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 22:37, 28 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5306
A jak już jesteśmy w temacie wody, to pokażę nasz polowy prysznic. W słoneczny dzień woda grzeje się w butelkach i po południu jest już dość ciepła. Potem konewki w ruch i gotowe.



Jeszcze się pochwalę ile udało mi się zrobić przez dwie godziny. Przekopałam i wybrałam korzenie chwastów. Skończyłam już wieczorem.




____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 15:55, 29 sie 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7179


A tu już w niedzielę o poranku. Musiałam cyknąć fotkę. Jeszcze musimy zasypać wkoło i uporządkować teren, bo całkiem pokaźna kupka kamieni się zebrała. Czy ktoś zna dobry sposób na rozbicie starego kręgu na kawałki?



ośmio kilowy młot i silne ręce. Albo duży kamień i łuuup
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
abiko 15:57, 29 sie 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Waclaw napisał(a)


ośmio kilowy młot i silne ręce. Albo duży kamień i łuuup


Wacław tylko nie wiem co łatwiej znaleźć, ten młot czy te ręce
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Anda 15:58, 29 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Ze starego kręgu możnaby ewentualnie zrobić podwyższona rabatę, np. z rojnikami, Sedum itp. Nie myślałaś o tym?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 16:07, 29 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82181
Gosialuk napisał(a)
Tak wyglądało w trakcie przygotowań. Tuż obok studni wyrosły trzy małe olchy, więc trzeba było je odkopać i usunąć. Źle się kopało, bo ciągle natykaliśmy się na korzenie tych olch, które praktycznie opasały krąg, jak i na kamienie, które chyba od momentu wykopania studni tam były. Jak widać krąg był wyszczerbiony i ciężko było za każdym razem odsuwać betonową pokrywę. Jak widać trochę kopania było.





A tu już w niedzielę o poranku. Musiałam cyknąć fotkę. Jeszcze musimy zasypać wkoło i uporządkować teren, bo całkiem pokaźna kupka kamieni się zebrała. Czy ktoś zna dobry sposób na rozbicie starego kręgu na kawałki?


Mój Em mówi, że młotem 5 kg powinno iść w drobny mak, tylko trzeba mieć kondycję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
marba 16:07, 29 sie 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Anda napisał(a)
Ze starego kręgu możnaby ewentualnie zrobić podwyższona rabatę, np. z rojnikami, Sedum itp. Nie myślałaś o tym?

Ja też próbowałabym je w jakiś ciekawy sposób wykorzystać. Odpadłaby konieczność rozbijania.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
sylwia_slomc... 16:10, 29 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82181
Ewa dobrze radzichoć ja bym w nim posadziła rogownicę i niechby się bokami wylewała, do łąki lepiej pasuje niż rojniki moim zdaniem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 21:32, 29 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ewa dobrze radzichoć ja bym w nim posadziła rogownicę i niechby się bokami wylewała, do łąki lepiej pasuje niż rojniki moim zdaniem


Też tak sobie pomyślam żeby z tego kręgu wychodziły, ziemi do środka dobrej nasypiesz. A teraz moda na malowany beton to może być ozdobą ten krąg.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:45, 29 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Malwy się wysiewają. Ładnie się rozrastają rośliny. Ten tytoń seledynowy jest wysoki?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 22:49, 29 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5306
Studnia już obsypana, ale zdjęcia brak, bo zeszło do wieczora. Coś korki były dziś i dojazd zajął nam więcej czasu.
Wacku, Agnieszko, Ewo, Basiu, Sylwio i Ulu Muszę pomyśleć co z tym betonem zrobić, bo jakoś nie wyobrażam sobie bym dała radę go porozbijać. Mąż też nie jest z tych najsilniejszych, a jeszcze ostatnio go ramię boli. Więc chyba te silne ręce są większym problemem.
Ale i z transportem będzie kłopot, bo u mnie górki i pagórki.
Następnym razem zobaczę czy trudno go ruszyć z miejsca.

Ula tytoń ma tak około 80 cm, trochę się położył po deszczach. Nasiona zbieram.
Malwy są jednoroczne, ale dają fajny strzelisty akcent. Trochę późno je wysadziłam do gruntu i może dlatego dopiero teraz kwitną. Mam nadzieję, że się rozsieją jak rudbekie i będzie ich dużo w przyszłym roku.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies