Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

ElzbietaFranka 20:40, 24 wrz 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13881
Gosiu witam dlugo nie bylam. Podziwiam twoja walke z chwastami przy robieniu nowych rabat. Musisz miec duzo werwy, ja bym sie poddala.
Ale przyznam masz mnostwo roslinnosci. Za 2 lata to bedzie piekna laka bylinowa.
Gosiu gdzies wyczytalam aby sie pozbyc przynajmniej tej gornej warstwy zielonej trawnika to przykryc ciemna folia i slonce wypali spod.

Teraz sobie przypomnialam, jak robilam oczko i trzeba bylo folie rozciagnac aby byla gietka bylo mocne slonce lezala pol godziny na trawie i po polgodziny trawa byla ugotowana. Moze wyprobujesz ten sposob aby sobie ulatwic.

Jesien juz przyszlam u naszaledwie dzisiaj 10 STOPNI wiatr wieje, ze glowe urywa, przeblyski slonca grzeje bardzo mocno w zacisznym miejscu.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
marba 21:53, 25 wrz 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Pięknie Ci zakwitł ten powojnik. Upiększa jesień na Twojej działce.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Gosialuk 15:58, 27 wrz 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Elu sposób wypróbuję w przyszłym roku. Jak się sprawdzi to będzie super, bo jak na razie to najbardziej czasochłonna i żmudna część.
Czytałam, że z kolanem u ciebie już lepiej. Oby jak najmniej takich wypadków.

Basiu powojnik cieszy zwłaszcza, że przez dwa sezony nie kwitł.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 19:14, 28 wrz 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Miałam mocne postanowienie nie kupować cebulek tej jesieni, ale poszłam na bazarek a tam różności. Skusiłam się na 4 lilie białe tygrysie (niestety były tylko 4) i 5 lilii tygrysich czerwonych. I jeszcze 10 cebulek narcyzów pachnących recurvus.
Mam nadzieję, że na tym się skończy. Wszelkie szkółki omijam już z daleka, choć zawilca białego bym sobie jeszcze sprawiła. Nie wiem tylko czy już nie za późno na sadzenie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 22:29, 28 wrz 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosiu, myślę, że jeszcze można. Cebulowe na pewno. Byliny, myśle , też dadzą radę
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 22:42, 28 wrz 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Ryzyk fizyk.
Zawilca nie kupiłam i poczeka do przyszłego roku. A lilie i narcyzy jutro pójdą do ziemi.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:39, 01 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Dawno już nie pokazywałam co się u mnie dzieje. Padało przez dwa kolejne weekendy. Zakupy posadzone, a dodatkowo przesadziłam jeszcze astry alpejskie, krwawnika wiązówkowatego i jedną rudbekię.

Róże jeszcze kwitną w najlepsze, a pod nimi łan bodziszków się rozrasta.


Rosplenica od Gosi pięknie kwitnie, a towarzyszy jej tytoń. Tytoniowi tydzień temu pościnałam przekwitnięte kwiatostany i zebrałam nasiona.


Ostrogowiec kwitnie.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:49, 01 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Widoczki z tarasu. Miskant Droning Ingrid jesiennie się przebarwił. Astry kwitną.



Chryzantema cała już w pąkach. A jak kupowałam, to nie wiadomo było czy przeżyje zimę.


Te miskanty wiosną planuje rozsadzać. To będzie mój pierwszy raz.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:02, 02 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Kalina Kilimandżaro łapie kolorek.
Miskant Memory też.


Hortensje i rozchodniki. Brakuje tam teraz traw.


I Klon ginnala. Reszta jeszcze zielona. Ach zapomniałam jeszcze o krzewuszce Wings of fire.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:13, 02 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Moja pryzma kompostowa zmniejszyła się o połowę. Samoczynnie. Przełożyłam 5 worków końskiego obornika i czekam aż się wszystko przerobi. Na wiosnę będzie jak znalazł.


Kilka widoków ogólnych. Pogoda była słoneczna, choć momentami powiewało chłodem. Do pracy w sam raz.



Koniec.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies