Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

marba 11:36, 20 sty 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Gosieńko, ja też z utęsknieniem czekam na wosnę. Dzień jest już zauważalnie dłuższy, więc jest już z górki. Ani się obejrzymyi znów będzie można cieszyć się wiosennym spektaklem w ogrodach. Pozdrawiam Cię cieplutko.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Doranma 20:21, 20 sty 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Śnieg po kolana? Tylko pozazdrościć. U nas teraz ani grama śniegu, a noce znów mroźne, więc roślinkom marzną nóżki
Szkoda, że nie udało się zrobić takich zimowych zdjęć ... Na pewno było pięknie
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Gosialuk 21:44, 20 sty 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5323
Nie aż tak bardzo. Te zaspy to tak miejscami pozawiewało. Tak ogólnie to około 10 cm, ale roślinki przykryte. Braku zdjęć żałuję, ale jak się nie sprawdza przed wyjazdem, to tak wychodzi.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Lulilaj 13:58, 23 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Gosialuk napisał(a)

To mam nadzieję, że się poznamy w tym roku.


Koniecznie
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
sierotka 14:24, 01 lut 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj Gosiu pierwsze co chce napisać to podziwiam Twoją cierpliwość nie zrobiłabym takiego kwiatowego zawrotu głowy na łące to niesamowite nie po prostu nie jak Ty to zrobiłaś ????
Ilez u Ciebie wytrwałości i ciężkiej pracy

Pięknie
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Gosialuk 16:34, 02 lut 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5323
Witaj Bogusiu. Wpisałam się u ciebie.

Dziś w Rzeszowie ciepło i przyjemnie. Słoneczko, 12 stopni na plusie.
Na spacerze z pieskiem wypatrzyłam kiełki przebiśniegów. Mają jakieś 1,5 cm. Wiosna bliżej niż dalej. Aż żałuję, że na działkę nie pojechałam. Ale u mnie wszystko rusza około 2 tygodnie później niż w Rzeszowie.

Na razie dumam z czego wykonać rusztowanie na winogrona. Wypatrzyłam słupki ogrodzeniowe do siatki leśnej ocynkowane, wysokość 2 metry. Rozważałam też słupki betonowe, też do siatki leśnej lub sadów karłowych, ale jest problem z transportem na działkę. Zastanawiam się tylko czy nie będą za niskie jak je wkopię w ziemię.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Anda 16:39, 02 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33757
We winnicach używają słupków ocynkowanych lub drewnianych. Chcesz winogrona prowadzić jak we winnicach czy zrobić pergolę?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sierotka 17:08, 02 lut 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
O jej Gosiu ale ciepło u nas tez ciepło było dzisiaj ale nie aż tak
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
anabuko1 19:31, 02 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23636
To prawda, u nas też śnieg rozpuszcza plusowa temperatura.
No proszę i jeszcze planowanie winnicy
W winnicach większych w większości są słupy drewniane i druty ocynkowane
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 19:34, 02 lut 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5323
Ewo
Taki szpaler jak w winnicy chcę zrobić. Z wystawą południową. Trzy krzaczki już rośnie, a czwarty do przesadzenia na właściwe miejsce.

To utwierdzasz mnie przy tych ocynkowanych. Mają gotowe zaczepy do zakładania siatki leśnej, więc i linki do poprowadzenia winorośli da się założyć. A dodatkowo 1 szt. waży tylko 2 kg.

Bogusiu praktycznie śnieg stopniał. Ale jeszcze luty przed nami i w gruncie rzeczy różnie jeszcze może być.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies