Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

greg66 22:02, 26 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Ale fajnie już słyszę jak odgłosy łaki, dziś jak rano byłem z Funia na spacerze to szliśmy właśnie przez łąkę ale świerszcze i inne odgłosy zagłuszały wszystko wokoło A jaki zapach.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Doranma 23:09, 26 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Skoro tak wyglądała łąka Twoich marzeń to znaczy że marzenie się spełniło ☺
Patrzę że macie tam dość stromy spadek - to pewnie utrudnia dbanie o rośliny?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
eVka 07:28, 27 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gosiu, pięknie, jaka soczysta zieleń i tyle pięknych kwiatów Tylko położyć się na końcu i marzyć....
____________________
Agania 07:36, 27 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
U Ciebie Gosiu to jest gdzie pospacerować
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Katkak 08:26, 27 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ale masz miejsca na wszelkie dobro. fajnie, że poprocie się przyjęły. Niech rosną zdrowo i ładnie się rozrastają.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Gosialuk 19:30, 27 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
marba napisał(a)
Ciekawy kolor ma ta pluskwica. Muszę o niej poczytać, jakie ma wymagania.

Basiu pluskwice są na cieniste, wilgotne miejsca. Chwilę też potrzebują na zbudowanie kępy, czasem na kwiaty trzeba trochę poczekać. Jestem ciekawa jaka będzie w tym roku ta zwykła zielona, posadzona w tamtym roku.

Wacku, Sylwio pokochałam to miejsce.

Grzegorzu świerszczy teraz nie słyszałam, za to żaby dają koncerty. Mają gdzie koncertować, bo warunki idealne. To bagienko z mojej działki. Jak jest sucho to wody tam nie ma, ale olchy rosną i dają radę.




Doranma napisał(a)
Skoro tak wyglądała łąka Twoich marzeń to znaczy że marzenie się spełniło ☺
Patrzę że macie tam dość stromy spadek - to pewnie utrudnia dbanie o rośliny?

Dorotko spełnia się. Kwiatów co raz więcej i będzie przybywać. Łąka jest lekko nachylona i to nie przeszkadza, za to przed domkiem, na wprost tarasu jest spora skarpa, którą powolutku będę obsadzać niskimi krzewami typu tawuły, tawulec, żylistek Nikko i nie wiem jeszcze co. Ale z tawulca już robię sadzonki - trochę minie zanim się rozrosną.

effka napisał(a)
Gosiu, pięknie, jaka soczysta zieleń i tyle pięknych kwiatów Tylko położyć się na końcu i marzyć....


Ewo kocyk dopiero jak podeschnie, na razie chlupie troszkę. Leżaczki wygodne na tarasie - zapraszam.

Agania napisał(a)
U Ciebie Gosiu to jest gdzie pospacerować

U ciebie Agatko również, już odwiedziłam twoje tajemnicze zakątki.

Katkak napisał(a)
Ale masz miejsca na wszelkie dobro. fajnie, że poprocie się przyjęły. Niech rosną zdrowo i ładnie się rozrastają.

Kasia wszystko od ciebie się przyjęło. Tylko niektóre roślinki mają tymczasową miejscówkę, więc im zdjęć nie robiłam.

Na koniec pokażę, to co rośnie dopiero. Teraz już w trawie schowane. To tak, żeby pokazać, że nie od samego początku rośliny zachwycają i też żeby potem móc zrobić porównanie. Odętka wirginijska, dzielżan i dzwonek skupiony od Małęj Mi. Podzielona szałwia Caradonna, miskant, rozchodnik okazały i dwa malutkie orliki kwitną.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
marba 22:43, 29 maj 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Gosieńko, u Ciebie taka cisza i spokój, że możnaby zapomnieć o całym świecie. Taki psychiczny reset. Ale masz fajnie.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Urszulla 16:48, 31 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Świetny ten pomysł ze ścieżką i łąkami po obu stronach. To jak u Sylwi, ona też jest w tej kwestii najlepszym doradcą.
Widzę że byliny u Ciebie szybko przyrastają, będziesz mieć szybko ogród. Osobiście nadmiaru krzewów unikam bo jest cięcie dwa razy do roku i potrzeba na to sił i czasu....a lata lecą
Szukam złotego środka między nadmiarem a minimalizmem i nie wiem czy taki jest
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 11:03, 03 cze 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Podzielone Caradonny i tak giganty, pilnuj ich, bo moje zeżarte przez ślimaki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Doranma 16:54, 03 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Bardzo jestem ciekawa jak wygląda całość bo z pokazywanych fragmentów trudno sobie wyrobić zdanie, oprócz tego że jest przestrzeń i jest pięknie ☺ Jak się udał weekend?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies