Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Anda 17:35, 03 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33562
Gosialuk napisał(a)
A ponieważ po ostatnich deszczach było mokro jak nie wiem, to kosiłam i takie coś mi wyszło. Tak właśnie wyobrażałam sobie moją łąkę ze ścieżką prowadzącą do studni. Nawet te miejsca, które wcześniej raziły gołą ziemią teraz wyższa trawa pozasłaniała, a roślinki tam posadzone przecież wkrótce się rozrosną i zakwitną.






Swietnie wygląda ta ścieżka Pięknie po prostu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 17:41, 03 cze 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gosiu, cudowna ścieżka, marzyła mi się kiedyś taka na mojej szerokiej na 8 m rabacie.
____________________
Gosialuk 23:02, 03 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5290
Dziewczyny jutro poodpowiadam, bo dziś latałam po waszych wątkach i nadrabiałam prawie tygodniowe zaległości. Dobranoc
____________________
Gosia Bylinowa łąka
greg66 11:20, 04 cze 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Gosiu fajna scieżka wyszła, naturalna i zachęcajaca do wejścia
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Gosialuk 23:00, 04 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5290
marba napisał(a)
Gosieńko, u Ciebie taka cisza i spokój, że możnaby zapomnieć o całym świecie. Taki psychiczny reset. Ale masz fajnie.

Basiu masz rację, aż do rzeczywistości wracać się nie chce.

Urszulla napisał(a)
Świetny ten pomysł ze ścieżką i łąkami po obu stronach. To jak u Sylwi, ona też jest w tej kwestii najlepszym doradcą.
Widzę że byliny u Ciebie szybko przyrastają, będziesz mieć szybko ogród. Osobiście nadmiaru krzewów unikam bo jest cięcie dwa razy do roku i potrzeba na to sił i czasu....a lata lecą
Szukam złotego środka między nadmiarem a minimalizmem i nie wiem czy taki jest

Ja też nie wiem. I próbuję znaleźć ten złoty środek dla siebie. Na pewno trzeba też w ogrodzie wypoczywać. Dlatego taki pomysł na łąkę. Jak coś w niej kwitnie, to cieszy, jak nie kwitnie - też fajnie. Ale nie ukrywam, że najbardziej lubię jak kwitnie.

Agania napisał(a)
Podzielone Caradonny i tak giganty, pilnuj ich, bo moje zeżarte przez ślimaki

Agatko upilnować się nie da. Moje ślimaki upatrzyły sobie w tym roku sadźca, fiołki i języczkę, co nie znaczy, ze inne rośliny są bezpieczne.

Doranma napisał(a)
Bardzo jestem ciekawa jak wygląda całość bo z pokazywanych fragmentów trudno sobie wyrobić zdanie, oprócz tego że jest przestrzeń i jest pięknie ☺ Jak się udał weekend?


Całość jest różnorodna - to chyba najlepsze określenie.
W weekend byłam króciutko, bo 5 godzin w sobotę i 4 w niedzielę. A i to w sobotę urwałam się z domu. Nie ugotowałam mężowi obiadu, a wiecie chłop jak głodny, to zły Akurat i sobotę i niedzielę mieliśmy zajęte po południu. Za to było ciepło i słonecznie.
W sobotę oplewiłam mój jagodnik i tak oglądając rośliny skubnęłam chwasta tu i tam. Zleciało nie wiem kiedy. W niedzielę luzik - porobiłam trochę zdjęć, posiedziałam na leżaczku z książką i telefonem. Relaks.
Anda napisał(a)


Swietnie wygląda ta ścieżka Pięknie po prostu

Ścieżka prowadzi do studni, która jest za tymi drzewami. W sumie tam po lewej stronie, gdzie jest cień też jest ścieżka, tylko taka mniej wyraźna - można chodzić w kółko. Ja tak robię.
Ewo dziękuję za poradę w sprawie róży. Opryskałam jednak, mam nadzieję, że bardzo dużej szkody nie wyrządziłam.

greg66 napisał(a)
Gosiu fajna scieżka wyszła, naturalna i zachęcajaca do wejścia

Cieszę się, że tak uważasz. Mi też się podoba.

Dziś specjalnie po pracy pojechałam, żeby wieczorem opryskać róże na skoczka. Nie miałam niczego w sobotę, a w niedzielę nie chciałam pryskać, bo byliśmy w takich godzinach, że pełno bzyków latało. Zastosowałam oprysk systemiczny długodziałający, żeby nie trzeba było powtarzać operacji. Róże jeszcze w pąkach, więc może tak bardzo nie zaszkodzę owadom. Szkoda mi tych róż było, bo w końcu zaczęły ładnie rosnąć. Wróciłam o 22-giej. A teraz kąpiel i spać. Zdjęcia będą jutro.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Mala_Mi 08:30, 05 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gosialuk napisał(a)


Tomentosum z bliska, z drugiej strony.



Może tego mam??? Taki poziomy zupełnie Muszę poczytać.

Spotkanie miałyście, ale Wam fajnie

Dar jeszcze nie posadzony... cieszyłam się że nie pada.. a tu patrzę już popadało..

Po co zakładać ogród, wykoś tylko ścieżki w łące ..i będzie super

A kwiotki tu i tam...

Buziaki.. wracam walczyć z czasem.. i lecę po meliskę do ogródka.. bo padnę na zawał... wymiękłam już.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ElzbietaFranka 23:50, 05 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931
Gosiu też dokupilam kilka pluskwica brązowych 2 letnie sadzonki dosyć ładne po 15 zl. W zeszłym roku moje zielone kwitły kupione wiosna w Lidlu. Podobno tak pisała Irenka, że te zielone się lepiej trzymają.
Moje zielone bardzo wysokie i mają świece.
Brązowe są ładniejsze i pachną muszą mieć cieniste miejsce. Więc szukam takiego w ogrodzie. Dzisiaj cały dzień obserwowałam gdzie ewentualnie ja posadzić.

Poza tym wypielila s dużo i nie zarasta. U nas upał nie do zniesienia okna mam po otwierane aby wywietrzyć.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 14:41, 06 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577

Kwiatków ci przybywa i fajnie.
Jak znam życie, to przez cale nasze Zycie coś nam się jeszcze będzie podoba i będzie przybywać.
pluskwice bardzo mi eis podobaj.Ale ja cienistego miejsca nie mam.
Pozdrawiam Gosiu :
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
MalgosiaW 17:43, 06 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Połowy tych kwiatków nie znam. Oj kiepsko u mnie z wiedzą Ale podziwiać kwitnące lubię
Gosialuk 22:10, 06 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5290
Mala_Mi napisał(a)


Może tego mam??? Taki poziomy zupełnie Muszę poczytać.

Spotkanie miałyście, ale Wam fajnie

Dar jeszcze nie posadzony... cieszyłam się że nie pada.. a tu patrzę już popadało..

Po co zakładać ogród, wykoś tylko ścieżki w łące ..i będzie super

A kwiotki tu i tam...

Buziaki.. wracam walczyć z czasem.. i lecę po meliskę do ogródka.. bo padnę na zawał... wymiękłam już.

Aniu taki jest plan - łąka. I przed domkiem rabatka.
A wiesz, że tak mi się podobają takie kaliny o poziomym układzie gałązek, że kupiłam kalinę Cascade. Twoja to wina. Dużo roślin zgapiam od ciebie. A to ta kalina i kwitnąca Coral Sunset.



ElzbietaFranka napisał(a)
Gosiu też dokupilam kilka pluskwica brązowych 2 letnie sadzonki dosyć ładne po 15 zl. W zeszłym roku moje zielone kwitły kupione wiosna w Lidlu. Podobno tak pisała Irenka, że te zielone się lepiej trzymają.
Moje zielone bardzo wysokie i mają świece.
Brązowe są ładniejsze i pachną muszą mieć cieniste miejsce. Więc szukam takiego w ogrodzie. Dzisiaj cały dzień obserwowałam gdzie ewentualnie ja posadzić.

Poza tym wypielila s dużo i nie zarasta. U nas upał nie do zniesienia okna mam po otwierane aby wywietrzyć.

Pozdrawiam

Elu moja pluskwica ubiegłoroczna chyba ma pęd kwiatowy, a obok funkia T-Rex - ma być z tych największych. Już myślałam, że to pomyłka jakaś, ale zobacz jak duże liście wypuściła teraz.
A chwasty rosną, ja staram się bardzo dokładnie wybrać wszystkie korzenie jak przygotowuję ziemię do sadzenia bylin, potem na wiosnę ile się da to oplewię. Jak byliny się już rozrosną, to chwastów nie puszczają.
A upały u nas od jutra i burze też.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies