Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

MalgosiaW 21:28, 13 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Szałwia super. Moją zjadły ślimaki

Zazdroszczę
Doranma 13:06, 14 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Z przyjemnością rozłożyłabym koc na tej Twojej łące i trochę pospała ☺ Schody super!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Urszulla 23:37, 14 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
U mnie te bodziszki się położyły. Myślę gdzie by je przesadzić i rozmnożyć. Koncepcji brak. A u Ciebie zachwycające
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 18:39, 16 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
ElzbietaFranka napisał(a)
Bodziszki niebieskie piękne duża kępę masz. Szkoda dosyć krótko kwitną mam fioletowe jakaś odmianę która nie specjalnie kwitnie, ale dobrze zadarnia.

Gosiu dodaj do miednicy kostek lodu dobrze robi.

Elu bodziszki bardzo lubię. w tym roku potwory porosły i wyłożyły się. Jeszcze ich nie ścinałam, czekam aż fala upałów minie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
marba 19:05, 16 cze 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
U mnie te wysokie bodziszki też się pokładają. Jedynie te niskie, np Max Frei trzymają formę. Te lubię najbardziej.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Gosialuk 19:29, 17 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263

Mirka napisał(a)

Mirko teść pospawał wszystko u siebie i na działkę przywieźliśmy gotowe elementy do skręcenia. Potem wycięte były kawałki styropianu z ocieplenia, żeby przykęcić konstrukcję do ściany. Po przymiarce teść ze szwagrem wywiercili świdrem dziury i zabetonowali tam pręty z gwintem. Na koniec całość poskręcali i wyglądało to tak. Tam po bokach konstrukcji przyspawane są płaskowniki z nawierconymi otworami do przykręcenia desek.

Później teść od spodu poprzykręcał deski wkrętami do drewna. Pilnował, żeby na podeście były ok 2mm odstępy między deskami dla spływu wody.

anabuko1 napisał(a)

Ale piękne roślinki,Ty masz jakieś giganty te bodziszki i szałwie.
Takich bodziszkowi nie znam i nie mam.
Ale dwa inne , biały i rowy mam.Ale moje mniejsze.
I

Aniu bodziszki super się rozrastają. Jak chcesz sadzonek to ci dam. Szałwie z samosiewu i widziałam kolejne siewki, więc będzie ich więcej.

MalgosiaW napisał(a)
Szałwia super. Moją zjadły ślimaki

Zazdroszczę

Gosiu moja też podjedzona była, ale bardziej im smakowało co innego. Najgorzej z młodymi siewkami. Jeszcze teraz mam na balkonie szałwię z nasionek od Basi, bałam się ją wysadzać do gruntu właśnie ze względu na ślimaki, a potem były upały i tak dalej siedzi na balkonie. Zresztą inne roślinki też.

Doranma napisał(a)
Z przyjemnością rozłożyłabym koc na tej Twojej łące i trochę pospała ☺ Schody super!

Dorotko zapraszam na fotel - wygodniejszy Schody fajnie wyszły. Trochę pracy teściowi dołożyłam przez to, że chciałam na dwie strony, ale wzdłuż ściany przechodzimy do schodów prowadzących na taras i nie chciałam, żeby ktoś skacząc na skróty nogę skręcił. Wymyśliłam, że z lewej strony posadzę ligustr cięty w prostokąt, nie wyższy jak podest, tak by zakrywał tą dziurę pod schodami.

Urszulla napisał(a)
U mnie te bodziszki się położyły. Myślę gdzie by je przesadzić i rozmnożyć. Koncepcji brak. A u Ciebie zachwycające

Ula ja mam już kilka rodzajów bodziszków. Niebieskie wysokie i drugie podobne ciut niższe, bodziszki kantabryjskie różowe przy różach, bodziszki korzeniaste, też różowe i najmniejsze ze wszytkich dobre jako niski zadarniacz, bodziszki Max Frei biały i różowy, te mają bardziej powcinane listki , z tym że biały jest bardziej rozlazły. I w tym roku doszedł jeszcze bodziszek żałobny od Anitki. Świetne do zadarniają, bo chwastów mało co przepuszczają, na wiosnę jedynie oplewić. Ja obsadzam teraz wokół krzewów, żeby było łatwiej kosić.

marba napisał(a)
U mnie te wysokie bodziszki też się pokładają. Jedynie te niskie, np Max Frei trzymają formę. Te lubię najbardziej.

Basiu u mnie też leżą, ale ten rok taki jest. Po deszczach bujneło wszytko jak nigdy. Te Max Frei też mi się podobają. Rozmnażam.

Tak sucho było w sobotę. Nie we wszystkich miejscach na szczęście. Taka skorupa z wierzchu.



Lepnica dla Ani. To siewki z jednej sadzonki, a jeszcze zupełne maluchy nie kwitną. I ostrogowce z twoich siewek.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 19:50, 17 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Wszyscy się chwalą różami, to ja też pokażę swoje, choć nie najpiękniejsze. Skoczek dał im do wiwatu i już czarną plamistość złapały od dołu. Za to kwitną pięknie.



I jeszcze taka bezkolcowa, delikatnie pachnąca i dająca odrosty.



A tu zakup z Jasionki na pamiątkę marcowego spotkania. Piwonia Coral Sunset już przekwitła.



I trochę widoczków z cienistego miejsca.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:08, 17 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263




Efekty sobotniego pobytu. I duża łąka też skoszona przez sąsiada. Jeszcze trochę plewienia i podlewania ostatnio dosadzanych roślinek, bo ewidentnie padały od upałów.


Na koniec zdjęcie z auta. Dwie malusie sarenki stały na drodze jak wyjeżdżaliśmy. Takie nieporadne, że miałam ochotę wysiąść z auta i im
pomóc.


Koniec.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anabuko1 20:16, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Piękny masz ten domek.
Widać tez duza różnice terenu i duży areal.
Na rabacie króluje szałwia. Tez ja łubie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
greg66 21:00, 17 cze 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Gosiu ostrogowce się wysiewają? ja kupiłem dwie sadzonki, ilu letnie są Twoje?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies