Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Waclaw 22:13, 17 cze 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Ziemia u Was specyficzna. Pamiętam z dzieciństwa.
Domek sielski. Widoki z niego .... już pisałem. Otoczenie bardzo mi odpowiada. Sarenki pokazałem M. ona zawsze takimi malotami się zachwyca.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 22:32, 17 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Gosialuk napisał(a)



Efekty sobotniego pobytu. I duża łąka też skoszona przez sąsiada. Jeszcze trochę plewienia i podlewania ostatnio dosadzanych roślinek, bo ewidentnie padały od upałów.


Na koniec zdjęcie z auta. Dwie malusie sarenki stały na drodze jak wyjeżdżaliśmy. Takie nieporadne, że miałam ochotę wysiąść z auta i im
pomóc.


Koniec.
Cudny domek Gosia masz Rabatki coraz bujniejsze, ale maluchy mi serce skradły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 22:50, 17 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Masz świetne warunki do wysiewu kwiatków. Zazdroszczę
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 22:57, 17 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
anabuko1 napisał(a)
Piękny masz ten domek.
Widać tez duza różnice terenu i duży areal.
Na rabacie króluje szałwia. Tez ja łubie

Aniu szałwia ładnie kwitnie i nawet po przekwitnięciu ładnie wygląda. Mam jeszcze taką szałwię różową i ta się rozkłada na boki strasznie. W tym roku przesadziłam w nowe miejsce i zobaczę czy coś się zmieniło.

greg66 napisał(a)
Gosiu ostrogowce się wysiewają? ja kupiłem dwie sadzonki, ilu letnie są Twoje?

Grzesiu wysiewają się. Ja mam siewki od Ani Małej Mi, posadziłam w ubiegłym roku, na stronie 48 jest zdjęcie chwilę po ich posadzeniu. U siebie jeszcze siewek nie miałam. Ania mówiła, żeby po przekwitnięciu ścinać kwiatostan, to wtedy z bocznych pędów wypuszczają kolejne i kwitnienie trwa długo.

Waclaw napisał(a)
Ziemia u Was specyficzna. Pamiętam z dzieciństwa.
Domek sielski. Widoki z niego .... już pisałem. Otoczenie bardzo mi odpowiada. Sarenki pokazałem M. ona zawsze takimi malotami się zachwyca.


Każdy ma jakieś uwarunkowania, które są wadą w pewnych okolicznościach, a w innych zaletą. Jeszcze nie mam tyle kompostu, żeby wszędzie dawać, ale produkuję. Za to pod tą skorupą wilgoć jest, więc jak byliny są rozrośnięte i słońce nie ma dostępu do gołej ziemi, to takich efektów nie ma.
Jak kiedyś policzyłam ile ton piasku musiałabym nawieźć żeby rozluźnić ziemię, a jeszcze przekopać to wszystko, to dałam sobie spokój. Robię po kawałeczku i sadzę rośliny, które dobrze znoszą takie warunki.
A okoliczności przyrody mi też się podobają.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:31, 17 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudny domek Gosia masz Rabatki coraz bujniejsze, ale maluchy mi serce skradły

Sylwia dziękuję. Domek możesz zobaczyć, a nawet w nim pomieszkać - zaproszenie macie. Pierwszy raz widziałam takie maluszki na żywo.

Urszulla napisał(a)
Masz świetne warunki do wysiewu kwiatków. Zazdroszczę

Ula coś sieję co roku, to najtańsza metoda pozyskania większej ilości egzemplarzy.
Nie jestem specjalistką od siania, ale coś tam zawsze się uda. Samosiew też swoje robi. Jakbym chciała kupować sadzonki, to bankructwo gotowe. A poza tym lubię rozmnażać, sprawia mi to satysfakcję jak się uda. Ostatnio udało się ukorzenić 3 clematisy z gałązki, która się złamała po zakupie. I cieszą.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 09:46, 18 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Wiem, że zaproszenie jest Jak tylko już uda się do Madzi pojechać bo pierwsza była to zaraz potem do Ciebie, pamiętamy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 08:00, 19 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Róże są Ładne bardzo. A nie myślałaś o posadzeniu jakichś dzikich róż? One są tak kolczaste, że zwierzęta ich nie zjedzą

Sarenki śliczniusie. A gdzie była ich mama?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosialuk 18:16, 19 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Sylwio ok

Ewo rosną u mnie już 3 duże krzaczyska dzikiej róży. Wiosną ładnie kwitną bladoróżowymi kwiatami. Niestety potem tracą na urodzie. Na jedną puściłam powojnik montana, ale przydałby się jeszcze taki później kwitnący.

Mamusia przebiegła przez drogę i nie załapała się na zdjęcie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
danuta_szwajcer 18:19, 19 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Pozazdroscic takich widoków, ale zapewne trudny teren, łąka coraz piekniejsza Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Doranma 17:57, 23 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Gosiu, fajny pomysł z żywopłotem przy schodach. Ja również traktuję bodziszki jako zadarniacze, zwłaszcza korzeniasty jest w tej roli świetny i nawet perzu nie przepuści, dlatego zaczęłam akcję obsadzania nim granic działki i gleby pod krzewami, gdzie już nie daje się wjechać kosiarką - dla zaoszczedzenia sobie pracy.
Zazdroszczę, że u Ciebie rosną ostrogowce. I czekam na zdjęcia z tego weekendu ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies