Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Mariposa 10:06, 04 sie 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Kochani, przepraszam za ciszę, ale mam przerwę od ogrodu i O.
Najpierw potworna susza, nie chciało się nawet wychodzić do ogrodu, a tym bardziej robić zdjęć. Nic nowego nie zrobiłam, bo wideł wbić się nie dawało.
Dzięki ostatnim deszczom trawnik się zazielenił, róże się rozrosły, zaczęły nowe kwitnienie, które jest obfitsze niż pierwsze. Nadal cieszą oko jeżówki, zaczęły kwitnąć trawy - sesleria i molinia, rozplenica Hameln też pokazała piękne kotki. Jest mnóstwo ogórków i pomidorów, tak pysznych pomidorów dawno nie jadłam Niestety, jest też mnóstwo chwastów, więc na razie zdjęć nie będzie
Nie wiem, kiedy ogarnę ogród, bo zostałam Babcią, dużo wcześniej niż powinnam, więc Córka i Wnuk mają pierwszeństwo przed ogrodem.
Pozdrawiam wszystkich zaglądających, pewnie dopiero zimą nadrobię Wasze wątki


____________________
Ela Motylogród
AniazUroczyska 10:30, 04 sie 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
A właśnie miałam pisać do Ciebie z zapytaniem , czy już jesteś babcią, bo domyślałam się, że ta cisza tym może być spowodowana

Gratulacje!
Zakrecona 11:45, 04 sie 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Gratulacje , dużo zdrowia dla całej ekipy
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 15:00, 04 sie 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Gratulacje Elu!
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Margerytka40 16:10, 04 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Elu super wiadomość, gratulacje dla szczęśliwych rodziców i dziadków a dla małego dużo zdrówka
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kojak 20:45, 04 sie 2019


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Elu gratulację. Zdrowia dla dzidziusia I siły dla rodziców.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Toszka 20:54, 06 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przyłączam się do gratulacji
To co? Planujemy plac zabaw u babci?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwia_slomc... 21:05, 06 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Mariposa napisał(a)
Kochani, przepraszam za ciszę, ale mam przerwę od ogrodu i O.
Najpierw potworna susza, nie chciało się nawet wychodzić do ogrodu, a tym bardziej robić zdjęć. Nic nowego nie zrobiłam, bo wideł wbić się nie dawało.
Dzięki ostatnim deszczom trawnik się zazielenił, róże się rozrosły, zaczęły nowe kwitnienie, które jest obfitsze niż pierwsze. Nadal cieszą oko jeżówki, zaczęły kwitnąć trawy - sesleria i molinia, rozplenica Hameln też pokazała piękne kotki. Jest mnóstwo ogórków i pomidorów, tak pysznych pomidorów dawno nie jadłam Niestety, jest też mnóstwo chwastów, więc na razie zdjęć nie będzie
Nie wiem, kiedy ogarnę ogród, bo zostałam Babcią, dużo wcześniej niż powinnam, więc Córka i Wnuk mają pierwszeństwo przed ogrodem.
Pozdrawiam wszystkich zaglądających, pewnie dopiero zimą nadrobię Wasze wątki



Trzeba się cieszyć z wnuków nawet tych wcześniejszych bardziej bo teraz wielu młodych wcale się na dzieci nie decyduje, więc można się nie doczekac nigdy, tego sie chyba najbardziej boję
Gratuluję babciu Nieobecność usprawiedliwiona
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mariposa 08:25, 14 sie 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Madziu, Aniu, Asiu, Kasiu, Kojak - Kochani, dziękuję Wam bardzo za gratulacje i słowa otuchy. Przydały się, bo było ciężko, ale już chyba wyszliśmy na prostą.

Sylwio, z tych emocji źle się wyraziłam - to nie Mama, a Maleństwo się pospieszyło, stąd ten szok i stres. Przed nimi jeszcze pewnie długa droga do domu, ale najgorsze minęło.

Toszko, przydałby się ten plac zabaw, ale działka nie z gumy - będzie jakaś wersja minimum
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 08:34, 14 sie 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
A wracając do spraw ogrodowych - wczoraj udało mi się wejść na dużej do ogrodu i ręce mi opadły. Że chwastów dużo, nie muszę pisać, ale niestety, większość zakwitła, bo ostatnio popadywało - na wiosnę nie dam sobie rady z pieleniem Rozsiały się też szałwie i krwawnica - zostawię kilka większych siewek, choć nie wiem, czy będą podobne do rodzicielek. Wszędzie dywan z płatków róż, bo kwitną jak opętane - La Perla i Blue for You przymierzają się do trzeciego kwitnienia! Część krzaków puściło 2m pędy, zaczynają się pokładać, konieczne podpory.
Ale najgorsze, że cała kwaśna przeryta przez nornice. Aż mi się nogi zapadały, tak dużo i tak wielkie korytarze porobiły. Zamówiłam już niebieskie granulki, muszę je wytępić, bo chciałam tam sadzić cebulkowe No cóż - pięknie przekopana pulchna rabata, z grubą ściółką na wierzchu - w to im graj. No to wojna!

____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies