Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

mirkaka 10:20, 16 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Margerytka40 napisał(a)
Elu o tej porze pąkom magnolii minus 10 nie straszne no chyba, że masz jakąś bardzo wcześnie kwitnącą. Sprawdzałam, u mnie bez strat, nawet róże nie mają śladów podmrożeń. Roślinki dadzą radę bo wegetacja rusza wolno mimo, że wcześniej. Gorsze są przymrozki np w maju, na ogrodników. Te potrafią poczynić szkody bo wegetacja już wtedy w pełni.


Zgadzam się, najgorsze majowe przymrozki.
U mnie mimo że tulipany krokusy czy ciemierniki leżały to jednak wszystkie się podniosły jak zrobiło się cieplej.
Moje pąki magnolii są jeszcze w skorupkach, nie pękły na szczęście, więc ich nie okrywałam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Mariposa 19:05, 16 mar 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Aneto, Asiu, Mirko - miałyście rację, strat nie ma. To pierwsza zima moich roślin, nie mam jeszcze doświadczenia - i panikuję.

Dziś poharowałam w ogrodzie, przynajmniej głowa odpoczęła od natrętnych myśli. Posadziłam hortensje i obielę - to z tej szkółki, co w styczniu chciała mi już rośliny wysyłać. Ale chyba po złości wybrali sadzonki - hortensje z krzywymi patykami, obiela marniutka. Ale nie będę się kłócić. Hortensje porządnie przywiązałam do patyczków, myślę, że się wyprostują. Obiela urośnie. Nie mam teraz głowy do jakichkolwiek reklamacji.

Poza tym przycięłam róże i cisy, dokończyłam pielenie różanki - i na koniec wykancikowałam trawnik (średnio mi wyszło, nie będę się chwalić .

Jeszcze warzywnik i zostanie tylko trawnik do wertykulacji.



____________________
Ela Motylogród
galgAsia 19:15, 16 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Nie przejmuj się krzywymi hortensjami - za rok porządnie je przytniesz i będą proste
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Zakrecona 13:12, 17 mar 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Elu, dobrze, że nie ma strat

Od siebie, zaraz do Ciebie przybiegłam


____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Mariposa 17:41, 17 mar 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Asiu, ale to hortensje pienne - i ten pieniek jest wygięty w pałąk
Ale to młode sadzonki, więc pieniek powinien się jeszcze dać naprostować.

Madziu, bardzo się cieszę! Te nasze ogrody to w tej chwili najlepsza terapia. Nie wiem, co by było, gdybym nie mogła wyżyć się na rabatach.
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 08:13, 22 mar 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Wiosna AD 2020



____________________
Ela Motylogród
galgAsia 09:37, 22 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Raaany, ile śniegu... Przez całą zimę tyle nie miałam...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sylwik69 18:23, 22 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Dla nas lubuszanek to niesamowity widok!!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Ania111 18:32, 22 mar 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Mariposa napisał(a)
Wiosna AD 2020






MATKO BOSKA
Ile śniegu

U mnie tylko popruszone jakby maką posypał .
____________________
Ania Spelnione marzenie
Mariposa 22:25, 22 mar 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
galgAsiu - u mnie też zimą tyle nie było

sylwik69 - dla nas w tą zimę też widok niespotykany, wiosną zima nadrabia śniegiem i mrozem

Aniu111 - po zachodniej stronie Łodzi tylko popruszyło, u nas było ok 5 cm (musiałam odśnieżać podjazd, to sprawdzałam). Ale do wieczora już niewiele zostało. W sumie szkoda, bo dzisiaj ma być -5 w nocy, kołderka mogła zostać, skoro już się pojawiła.
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies