Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

PiterSas 13:15, 05 cze 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Brzydal napisał(a)


Tak jak pisałem. 4-5 nawinięć taśmy teflonowej, przy skręcaniu wchodziło lekko bez większego oporu. Tylko na jednym korpusie musiałem jeszcze dokręcić o pół obrotu bo przy probie powoli kapało. Na razie zakopane, odpalone było z 3 razy bo pada deszcz i nie muszę uruchamiać nawadniania. Zębacze po jakimś czasie czy nie zacznie wybijać woda przy korpusach tak jak miałem wcześniej.

Hej.
Ja stosuje tasme teflonową i robie w zaleznosci od oporu korpusa od 3 do 6 nawijek.
Takze bądź dobrej mysli - nic nie powinno kapać
QbaH 14:48, 05 cze 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
Piter a na złączki sbe do flexa też dajesz? Odpowiedź z rain bird była nie jednoznaczna.
leviath 19:41, 05 cze 2020

Dołączył: 24 maj 2020
Posty: 8
PiterSas napisał(a)


Przejdź do strony 121. tam marcin pokazał zdjecie z podobnym rozwiazaniem.
ja sam jestem zwolennikiem montazu rury fi 25. Po prostu jest taniej ... Ale jak kto woli.


Już to wcześniej czytałem i wiem jak wygląda takie połączenie. Interesuje mnie - tak jak pisałem - kwestia ciśnienia / wydajności przy takiej redukcji ? Czy spadki nie będą zbyt duże ? Jaki jest nominalny przepływ dla flex fi16 ? Będę instalował zraszacze RB 1804 , 3504 oraz 5004. Jak wiadomo przy różnych dyszach jest różna wydajność. Stąd powyższe pytania. Czy ta średnica im podoła ?
QbaH 21:38, 05 cze 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
Na stronie 123 pytałem o to samo. Wolę rurę flex niż 25 bo będę za jakiś czas obrzeze robił i flex da mi możliwość delikatnego korygowania położenia zraszacza.
Sam się zastanawiam czy będzie to działać dobrze, co do statycznych sądzę że powinno być ok, ciśnieniem ogólnie się nie martwię, bardziej przepływem, ale to tylko odcinek 1m od rury 25mm do zraszacza więc nie powinno być problemu, chociaż pewności nie mam.
PiterSas 07:42, 08 cze 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
leviath napisał(a)


Już to wcześniej czytałem i wiem jak wygląda takie połączenie. Interesuje mnie - tak jak pisałem - kwestia ciśnienia / wydajności przy takiej redukcji ? Czy spadki nie będą zbyt duże ? Jaki jest nominalny przepływ dla flex fi16 ? Będę instalował zraszacze RB 1804 , 3504 oraz 5004. Jak wiadomo przy różnych dyszach jest różna wydajność. Stąd powyższe pytania. Czy ta średnica im podoła ?

Nic się nie stanie.
Przepływ w tej rurze jest rzędu ok. 20-28l/min - on w dużej mierze zależy od ciśnienia. Dla przypomnienia przepływ w 1 calu oscyluje w granicy 56-100 l/min w zależności od ciśnienia...
PiterSas 07:43, 08 cze 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
QbaH napisał(a)
Piter a na złączki sbe do flexa też dajesz? Odpowiedź z rain bird była nie jednoznaczna.

QubaH ja dla spokoju daję nawijkę teflonową.
Forfiter 09:44, 08 cze 2020

Dołączył: 28 kwi 2020
Posty: 3
Witam
Proszę o opinie dotyczące rozmieszczenia zraszaczy w moim ogrodzie. W sekcji błękitnej celowo mniej zraszaczy -prawdopodobnie zastąpione zostaną dyszami paskowymi.
QbaH 13:45, 08 cze 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
PiterSas napisał(a)

QubaH ja dla spokoju daję nawijkę teflonową.


Też dałem ale tą cieńsza 0.075mm ok. 5-6 nawinięć, do końca dokręcam tylko ręcznie i jest szczelne nawet przy wpięciu bezpośrednio w zasilanie (duże ciśnienie).

Kolektor (gwinty 1" te co są bez uszczelek - elektrozawór-nypel, elektrozawór-złącze rury PE i filtr z reduktorem do linii) skręciłem dając nić do gwintów, jedna warstwa w każdy gwint, podłączyłem do zasilania i jest ok.

Pytanie z innej beczki: wie ktoś jakim kablem przedłużyć czujnik deszczu RSD-BEX?
Znalazłem chyba w instrukcji Hunter dla ich czujnika, że zależnie od długości będzie to kabel 0.5, 0.75 lub 1mm (około, oni to podają w AWG). Czujnik chciałbym dać przy skrzynce z zaworami a tam będę miał dociągnięty kabel 5x2x0.8 (25m), będę miał w nim wolne żyły i mógłbym go wykorzystać.
PiterSas 21:19, 08 cze 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
QbaH napisał(a)


Też dałem ale tą cieńsza 0.075mm ok. 5-6 nawinięć, do końca dokręcam tylko ręcznie i jest szczelne nawet przy wpięciu bezpośrednio w zasilanie (duże ciśnienie).

Kolektor (gwinty 1" te co są bez uszczelek - elektrozawór-nypel, elektrozawór-złącze rury PE i filtr z reduktorem do linii) skręciłem dając nić do gwintów, jedna warstwa w każdy gwint, podłączyłem do zasilania i jest ok.

Pytanie z innej beczki: wie ktoś jakim kablem przedłużyć czujnik deszczu RSD-BEX?
Znalazłem chyba w instrukcji Hunter dla ich czujnika, że zależnie od długości będzie to kabel 0.5, 0.75 lub 1mm (około, oni to podają w AWG). Czujnik chciałbym dać przy skrzynce z zaworami a tam będę miał dociągnięty kabel 5x2x0.8 (25m), będę miał w nim wolne żyły i mógłbym go wykorzystać.

Jak daleko jest skrzynka z elektrozaworami od sterownika? Do 30 m spokojnie żyła 0,8 wystarczy.
QbaH 01:29, 09 cze 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
25m kabla między skrzynką a sterownikiem.
O zasilanie i elektrozawory się nie martwię, bardziej chodzi mi o samo podpięcie czujnika - żeby się wpiąć w 0.8mmkw do skrzynki z zaworami a przy sterowniku z kabla 0.8mm wpiąć się w sterownik (zastanawiam się nawet czy nie skrócić kabla od czujnika z 7.5m do 3m bo tyle mi wystarczy od skrzynki zaworami do słupka na którym będzie wisiał czujnik, po co zapas w skrzynce z zaworami zwijać).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies