Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

QbaH 15:23, 20 maj 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
60cm od ogrodzenia będę miał tuje (szmaragdy). Czy rury nawodnienia wkopane 30cm dalej będą w czymś wadzić?
PiterSas 07:29, 21 maj 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
QbaH napisał(a)
60cm od ogrodzenia będę miał tuje (szmaragdy). Czy rury nawodnienia wkopane 30cm dalej będą w czymś wadzić?

W niczym
QbaH 04:35, 24 maj 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
Czy jeśli mam 4.4bar i przepływ 2.25m3/h to przed linią kroplującą muszę dawać dodatkowy filtr (oprócz tego na zasilaniu - 150mesh/100mikronów) i reduktor ciśnienia?
Linii będzie 100m, z redukcją ciśnienia, linia naziemna rainbird, kroplowniki co 33cm.
PiterSas 08:26, 25 maj 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
QbaH napisał(a)
Czy jeśli mam 4.4bar i przepływ 2.25m3/h to przed linią kroplującą muszę dawać dodatkowy filtr (oprócz tego na zasilaniu - 150mesh/100mikronów) i reduktor ciśnienia?
Linii będzie 100m, z redukcją ciśnienia, linia naziemna rainbird, kroplowniki co 33cm.

Nie musisz. Masz założony na sekcji reduktor ciśnienia więc to wystarczy.
QbaH 13:41, 25 maj 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
Mam filtr tylko na zasilaniu, bez reduktora, rura do nawadniania będzie wychodzić bezpośrednio z elektrozaworu.

PiterSas 07:37, 26 maj 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
QbaH napisał(a)
Mam filtr tylko na zasilaniu, bez reduktora, rura do nawadniania będzie wychodzić bezpośrednio z elektrozaworu.


Hm… musisz wstawić reduktor.
Ciśnienie będzie za wysokie i węże będą narażone na uszkodzenie.
leviath 22:50, 27 maj 2020

Dołączył: 24 maj 2020
Posty: 8
Cześć. Ja tak z innej beczki. Czy można wkleić na forum projekt z programu Irrigarden , czy najpierw należy skonwertować plik na img lub jpg ?
Gardenarium 22:53, 27 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ronin napisał(a)

Ze względu na różne problemy z wgrywaniem zdjęć przez zewnętrzne serwisy (np. ImageShack), postanowiliśmy stworzyć własny, prosty i intuicyjny system. Koniec z przechodzeniem na inne strony, przeklejaniem kodów oraz koniec ze znikającymi zdjęciami.

Nowa funkcjonalność jest dostępna z prawej strona pola do wpisywania treści postów. Poniżej opis jak to działa krok po kroku:

1. Klikamy link "Wgraj zdjęcie"
2. Wybieramy zdjęcie z dysku
3. Po załadowaniu zdjęcia pojawi się jego miniaturka
4. Możemy powtórzyć kroki 1-3 wgrywając wiele zdjęć
5. Klikamy na miniaturkę zdjęcia, aby wstawić je w treść posta.

Jeżeli dodaliśmy złe zdjęcie albo nie chcemy go jednak wstawiać w tekst, wtedy należy kliknąć na czerwony krzyżyk w prawym górnym rogu miniaturki. Zdjęcie zostanie skasowane oraz usunięte z treści posta.

Ważne: należy tym sposobem umieszczać wyłącznie zdjęcia własnego autorstwa

Kilka dodatkowych uwag:

- zdjęcia powinny mieć rozszerzenie: jpg, jpeg, png lub gif. Pliki z innym rozszerzeniem będą odrzucane
- zdjęcia mogą być w dowolnym rozmiarze, po wgraniu są zmniejszane do rozdzielczości 640 x 480
- do zdjęć jest dodawany znak wodny w prawym dolnym rogu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
QbaH 19:05, 30 maj 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
Czy można podłączyć zraszacz rotacyjny o przepływie 0.5m3/h do rury 25mm poprzez 1m odcinek rury SPX-Flex (średnica wewnętrzna 12,5mm) i złączki 3/4"?
Czy rurę flex stosuje się tylko do zraszaczy statycznych?
Zastanawiam się czy ten 1m odcinek rury nie zmniejszy zbyt mocno przepływu/ ciśnienia dla danego zraszacza.
leviath 21:31, 31 maj 2020

Dołączył: 24 maj 2020
Posty: 8
Witajcie.

Powoli zbieram się do rozpoczęcia budowy automatycznego systemu nawadniania trawnika.

Źródło ma wydajność 4.1m3/h
Ciśnienie na poziomie 4.0 - 4.2 bar
Działka 2000m2

Dom ma już parę ładnych lat, a działka jest zagospodarowana. Dodatkowo ma nierównomierny kształt, co nie ułatwia planowania.
Czytałem, że nie polecacie programu Gardeny, więc posłużyłem się próbną wersją Irrigarden.

Projekt postanowiłem rozdzielić na trzy zdjęcia. Na ogólnym planie ciężko jest coś zobaczyć bez zoomowania.

Aby nie przekroczyć poziomu wydajności źródła planuję cały system podzielić na 11 sekcji .

Pewne miejsca nie są w pełni pokryte zasięgiem zraszaczy. Część z nich będzie modernizowana , a inne są dość zacienione.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies