Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

PiterSas 09:31, 29 cze 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
QbaH napisał(a)
[...]

Mam pytanie co do linii kroplującej. Posiadam linię z kompensacją ciśnienia (rain bird xfd), czy układać ją przeplatając co 2 tuje za i przed, czy może wzdłuż z jednej strony? Fachowcy od drzewek powiedzieli, że lepiej wzdłuż, bo przy takiej linii woda i tak dojdzie wszędzie a jak drzewka podrosną to łatwiej będzie przy nich robić i przy linii. Na początku kazali dać bliżej korzeni (15-20cm) w przyszłości jak drzewka się przyjmą odsunąć na 30cm żeby szukały dalej wody.
Jaki czas nastawić dla świeżo posadzonych tuj?


Zastosuj się do rad ogrodników.
Co do czasu to kiedyś się bawiłem w wyliczenia teraz nastawiam na ok. 40 min pracy linii i patrzę czy jest wilgotno czy sucho Jak za wilgotno to skracam czas jak za sucho wydłużam....
QbaH 04:29, 30 cze 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
Dzięki, tak póki co zostawiłem, podlewanie skrócę na 45 minut, podlewam wcześnie rano więc woda powinna ładnie się wchłonąć w ziemię zanim odparuje.
leviath 12:02, 30 cze 2020

Dołączył: 24 maj 2020
Posty: 8
Poszukuję sterownika , najlepiej wifi na 13 sekcji. Jakie urządzenie możecie polecić ?
PiterSas 14:43, 30 cze 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
leviath napisał(a)
Poszukuję sterownika , najlepiej wifi na 13 sekcji. Jakie urządzenie możecie polecić ?

Szukaj na 14-16 sekcji. Na 13 typowego nie ma. Z funkcja wi-fi masz rainbirda i huntera. Tylko do obydwu trzeba dokupić odpowiednie moduły na wi-fi. Np. Wi-Fi WAND huntera lub moduł LNK WIFI rainbirda.
leviath 21:31, 30 cze 2020

Dołączył: 24 maj 2020
Posty: 8
Ok. Wybrałem Hunter X2-1401-E z modułem wifi, zobaczymy jak się sprawdzi . Pozdrawiam
Robin 12:34, 06 lip 2020

Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 4
System zbudowany i uruchomiony. Teraz konfiguracja.
Podczas wcześniejszych postów miałem wątpliwość czy jedna sekcja podoła 12-tu zraszaczom (MP Rotator 1000). Zrobiłem więc to na 2 odrębnych sekcjach, ale spokojnie działa to równocześnie.
Posiadam Sterownik ESP-RZX. Skonfigurowałem w sterowniku 2 sekcje (jako dwie odrębne) i ustawiłem im dokładnie taki sam czas uruchomienia. Tylko, że ten sterownik nie uruchamia ich jednocześnie tylko najpierw uruchamia jedną sekcje (pierwszą w kolejności), a po zakończeniu zdefiniowanego czasu działania drugą. Nie doszukałem się w instrukcji ani informacji o tej funkcjonalności, ani jak to zmienić. Może ktoś wie?

Doraźnie obszedłem to podłączając 2 zawory pod jedną sekcje w sterowniku.



PiterSas 13:18, 06 lip 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Robin napisał(a)
System zbudowany i uruchomiony. Teraz konfiguracja.
Podczas wcześniejszych postów miałem wątpliwość czy jedna sekcja podoła 12-tu zraszaczom (MP Rotator 1000). Zrobiłem więc to na 2 odrębnych sekcjach, ale spokojnie działa to równocześnie.
Posiadam Sterownik ESP-RZX. Skonfigurowałem w sterowniku 2 sekcje (jako dwie odrębne) i ustawiłem im dokładnie taki sam czas uruchomienia. Tylko, że ten sterownik nie uruchamia ich jednocześnie tylko najpierw uruchamia jedną sekcje (pierwszą w kolejności), a po zakończeniu zdefiniowanego czasu działania drugą. Nie doszukałem się w instrukcji ani informacji o tej funkcjonalności, ani jak to zmienić. Może ktoś wie?

Doraźnie obszedłem to podłączając 2 zawory pod jedną sekcje w sterowniku.




Sterownik jest tak skonstruowany ze jeśli masz podział na x sekcji to zawsze puszcza najpierw 1 sekcje a potem następne. Nie puści Ci dwóch linii jednocześnie. Jedynym sposobem jest to co zrobiłeś czyli podłączenie pod 1 sekcję dwóch elektrozaworów
tawl 15:47, 06 lip 2020

Dołączył: 06 lip 2020
Posty: 1
Witam wszystkich,
Orientuje się ktoś czy jest możliwość podłączenia modułu wifi do sterownika rain bird esp-rzx? Ten model ma złącze accessories ale w instrukcji jest tylko podane, że złącze akcesoriów zapewniają możliwość rozbudowy
systemu w przyszłości.
Jest to takie same złącze jak w nowszym modelu esp-rzxe ale podejrzewam, że wymagana była by jakaś aktualizacja oprogramowania?
PiterSas 07:38, 07 lip 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
tawl napisał(a)
Witam wszystkich,
Orientuje się ktoś czy jest możliwość podłączenia modułu wifi do sterownika rain bird esp-rzx? Ten model ma złącze accessories ale w instrukcji jest tylko podane, że złącze akcesoriów zapewniają możliwość rozbudowy
systemu w przyszłości.
Jest to takie same złącze jak w nowszym modelu esp-rzxe ale podejrzewam, że wymagana była by jakaś aktualizacja oprogramowania?

Moduł LNK WiFi współpracuje ze sterownikiem ESP-Me lub ESP-RZXe.
Jak masz sterownik z końcówką RZXe to zadziała.....
pawnook 12:47, 28 lip 2020

Dołączył: 28 lip 2020
Posty: 4

Witam wszystkich,

Przymierzam się do wykonania systemu nawadniania własnymi siłami. Mam studnię wiercona, ale z niezbyt dużym wydatkiem - ok 800l/h, w związku z tym wymyśliłem, że zrobię zasilanie zbiornika na deszczówkę ze studni, tak aby utrzymywal się poziom 4m3 w czasie gdy nie ma deszczu. Następnie ze zbiornika planuję ciągnąć wodę zestawem hydroforowym 50L wraz z pompą, aby zwiększyć wydajność oraz ciśnienie. Sterowanie pompą głębinową, oraz automatycznym nawadnianie realizuję na własnym systemie automatyki domowej. Chciałbym uzyskać opinię o rozstawie zraszaczy statycznych - czerwone oraz rotaycjnych - żółte. Chciałbym podzielić to na 5 sekcji. 2 sekcje dla rotacyjnych, 2 sekcje na statyczne, 1 sekcja na linię kroplującą. Czy to ma ręce i nogi?



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies