Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

franek_1986 20:02, 25 lut 2021

Dołączył: 20 gru 2020
Posty: 9
A moglibyście zaznaczyć na moim rysunku gdzie dołożyć zraszacz (i o jakim promieniu) i gdzie ewentualnie usunąć? Będę bardzo wdzięczny.
Gardenarium 20:06, 25 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdzie jest północ i jak to jest z wymiarami, jedna kratka to metr czy jak to jest. Gdzie jest cień.

Witek powiedział że to jest zraszanie a nie podlewanie. Robi ci ten projekt, tylko, że my robimy TORO. Nie lubimy innych marek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:14, 25 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze powiedział tak:

ten system jeśli lato będzie deszczowe, to nie będzie widać tak tych błędów bo z deszczu będzie dolewało, ale jeśli przyjdzie suche lato - to będziesz miał trawnik w plamy. Więc nawadnianie nie powinno polegać na tym, że masz byle co i musisz dolewać z węża. Powinno pokrywać wodą trawnik równomiernie.

Wg sztuki zraszacze montuje się na 50% zasięgu, muszą do siebie dolewać. Aby zaprojektować ten system musisz podać wymiary wszystkich boków. Bo jesli ma być dobrze, to musimy znać wymiary.

Jeszcze jest mały wyjątek, trawnik w cieniu, masz tam cień?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
franek_1986 21:30, 25 lut 2021

Dołączył: 20 gru 2020
Posty: 9
Dzięki
Jedna kratka to jeden metr, północ to prawa strona. Trawnik jest od zachodu a na rabacie są młode i niskie rośliny, więc w zasadzie jest w cieniu domu tylko rano. Działka ma 21.5 x 30 m.
olimpek18 18:30, 01 mar 2021

Dołączył: 01 mar 2021
Posty: 1
Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie kilku rzeczy, mianowicie:

Moje źródło ma przepustowość Ok 1,5m3/h prz ciśnieniu 4 bar

Chciałbym zastosować zraszacze statyczne raibird w których w tabeli cisnienie wynosi niby max 2,1bar. Czy muszę stosować regulator ciśnienia by je obniżyć z tych 4 bar by powiedzmy te 3-4 zraszacze działały prawidłowo? Chce zrobic Ok 20% zapas wody w źródle czyli zużycie w sekcji Ok 1,2m3.

Czy może po podłączeniu i uruchomeniu tych 4 zraszaczy cisnienie samoistnie z 4bar zejdzie do tych 2 bar? Jak to wygląda w realu i praktyce?

Reduktor można podłączyć przed całym systemem nawadniania?
PiterSas 07:42, 03 mar 2021

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
olimpek18 napisał(a)
Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie kilku rzeczy, mianowicie:

Moje źródło ma przepustowość Ok 1,5m3/h prz ciśnieniu 4 bar

Chciałbym zastosować zraszacze statyczne raibird w których w tabeli cisnienie wynosi niby max 2,1bar. Czy muszę stosować regulator ciśnienia by je obniżyć z tych 4 bar by powiedzmy te 3-4 zraszacze działały prawidłowo?

A skąd wiesz że taka wydajność pociągnie Ci 4 zraszacze? Nie podałeś jaki by miały one wydatek i jaki zasięg....
olimpek18 napisał(a)

Chce zrobic Ok 20% zapas wody w źródle czyli zużycie w sekcji Ok 1,2m3.

Czy może po podłączeniu i uruchomeniu tych 4 zraszaczy cisnienie samoistnie z 4bar zejdzie do tych 2 bar? Jak to wygląda w realu i praktyce?

Reduktor można podłączyć przed całym systemem nawadniania?

Po co chcesz robić ten zapas wody? 1,2m3/h to wydajność 20 l/min czyli nie za wielka....
Odnośnie ciśnienia to 4 bary masz ciśnienia statycznego czyli ok. 3 bar dynamicznego. Jak podłączysz zraszacze kolanka, trójniki itp. to ciśnienie jeszcze bardziej spadnie.
Odnośnie pytania z reduktorem to tylko na początku układu nawadniania się go podłącza
Zenek48 10:11, 04 mar 2021

Dołączył: 04 mar 2021
Posty: 5
Witam Szanowne Grono,
Planuję od jakiegoś czasu założenie automatycznego nawadniania. Raczej będę szedł w kierunku aby ktoś znający temat wykonał mi taki projekt. W tamtym roku znajomy polecił mi firmę, która zajmuje się projektami, dodatkowo otrzymuję całą specyfikacją jakie elementy układu powinienem kupić( w ich sklepie po zniżkach).
Proszę o analizę poniższego projektu(projekt znajomego , już po realizacji) bo nie wiem czy jest sens tracić czas na współpracę.
pozdrawiam



Gardenarium 10:13, 04 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najgorsze jest to, że ktoś zarabia na złych (z reguły w większości złych) projektach, a my musimy to wszystko korygować i poprawiać.
A nie prościej zamawiać projekty w sprawdzonych firmach i robić nawadnianie prawidłowo?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
franek_1986 10:19, 06 mar 2021

Dołączył: 20 gru 2020
Posty: 9
Gardenarium napisał(a)
Najgorsze jest to, że ktoś zarabia na złych (z reguły w większości złych) projektach, a my musimy to wszystko korygować i poprawiać.
A nie prościej zamawiać projekty w sprawdzonych firmach i robić nawadnianie prawidłowo?


A sprawdzone firmy to jakie wg Ciebie? Możesz kogoś polecić?
Leopold 20:26, 09 mar 2021

Dołączył: 09 mar 2021
Posty: 3
Witam.Jestem tu nowy.Proszę o korekty w zrobionym przeze mnie projekcie nawodnienia.Teren nasłoneczniony.
Woda z sieci wydajność 3,6 m3/h , ciśnienie 4 atm.
Pierwsza sekcja CZERWONA zraszacze Hunter MP Rotator.Łączny wydatek z uwzględnieniem kątów i odległości 1.32 m3/h.
Druga sekcja ZIELONA zraszacze Hunter z dyszami statycznymi.
Wydatek wody 1,68 m3/h.
1 rysunek rozmieszczenie zraszaczy.
2 rysunek rozmieszczenie rur.
Z góry dziękuję za pomoc.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies