Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

KMaler 21:20, 28 kwi 2021

Dołączył: 27 kwi 2021
Posty: 2
Witam, dzisiaj dostałem projekt ale czy nie ma za mało zraszaczy ?
Wykorzystano zraszacze:
MP1-90-210: x2
MP2-90-210: x6
MP3-90-210: x1
Basiula 08:46, 29 kwi 2021


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
PiterSas napisał(a)

Hej.
A jakie miałaś oznaczenia na tych Toro?


Mam w projekcie Precision o różnych kątach i zasięgach i VAN. Czy mogę je zastąpić rain bird MPR i HE VAN?
____________________
W basiowie
PiterSas 19:33, 29 kwi 2021

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
KMaler napisał(a)
Witam, dzisiaj dostałem projekt ale czy nie ma za mało zraszaczy ?
Wykorzystano zraszacze:
MP1-90-210: x2
MP2-90-210: x6
MP3-90-210: x1

Hej.
Zdecydowanie za mało.
Główna zasada polega na nachodzeniu zraszaczy w 50% na siebie (czyli promień powinien sięgać do kolejnego zraszacza).
PiterSas 19:35, 29 kwi 2021

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Basiula napisał(a)


Mam w projekcie Precision o różnych kątach i zasięgach i VAN. Czy mogę je zastąpić rain bird MPR i HE VAN?

Hej.
Możesz zastąpić tylko.....
Musisz dobrać takie zraszacze aby miały mniej więcej taki sam zasięg, taki sam kąt i wydatek wody
Basiula 21:11, 29 kwi 2021


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
PiterSas napisał(a)

Hej.
Możesz zastąpić tylko.....
Musisz dobrać takie zraszacze aby miały mniej więcej taki sam zasięg, taki sam kąt i wydatek wody


Dziękuję za radę tak zrobię
____________________
W basiowie
komanch 17:51, 03 maj 2021

Dołączył: 03 maj 2021
Posty: 5
Witam serdecznie, to mój 1szy post, proszę o wytrozumiałość
chciałbym zbudować system nawadniania trawnika zraszaczami, zasilany wydajną pompą głębinową, jako taką podstawową wiedzę posiadam, niestety nie na tyle dużą, aby poradzić sobie z podpięciem w system dodatkowej sekcji linii kroplującej dla rosnących w ogrodzie tui.
Reasumując co i jak muszę zrobić, aby pompa głębinowa poradziła sobie z linią kroplującą, która potrzebuje niskiego zapotrzebowania na wodę ale jej podawania długiego w czasie? Mówiąc "poradziła sobie" mam na myśli, żeby pompa nie chodziła non-stop kilka godzin, albo żeby w tym długim czasie non-stop w kółko nie włączała sie i wyłaczała.
PiterSas 07:30, 05 maj 2021

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
komanch napisał(a)
Witam serdecznie, to mój 1szy post, proszę o wytrozumiałość
chciałbym zbudować system nawadniania trawnika zraszaczami, zasilany wydajną pompą głębinową, jako taką podstawową wiedzę posiadam, niestety nie na tyle dużą, aby poradzić sobie z podpięciem w system dodatkowej sekcji linii kroplującej dla rosnących w ogrodzie tui.
Reasumując co i jak muszę zrobić, aby pompa głębinowa poradziła sobie z linią kroplującą, która potrzebuje niskiego zapotrzebowania na wodę ale jej podawania długiego w czasie? Mówiąc "poradziła sobie" mam na myśli, żeby pompa nie chodziła non-stop kilka godzin, albo żeby w tym długim czasie non-stop w kółko nie włączała sie i wyłaczała.


Hej.
Po pierwsze napisz jaką wydajność ma mieć ta pompa.
Po drugie jaka długa ma być linia kroplująca. A po trzecie jest coś takiego jak regulator ciśnienia, wstawiasz dla tej linii i będzie OK.
komanch 10:04, 05 maj 2021

Dołączył: 03 maj 2021
Posty: 5
PiterSas napisał(a)


Hej.
Po pierwsze napisz jaką wydajność ma mieć ta pompa.
Po drugie jaka długa ma być linia kroplująca. A po trzecie jest coś takiego jak regulator ciśnienia, wstawiasz dla tej linii i będzie OK.


Wydajność pompy około 100 l/min (6 m3/h) 10bar,
2 linie kroplujące po 40m każda.
Regulator ciśnienia obniży mi ciśnienie w sekcji kropelkowej, ale nadal pompa będzie chodziła non stop kilka godzin?

PiterSas 14:48, 05 maj 2021

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
komanch napisał(a)


Wydajność pompy około 100 l/min (6 m3/h) 10bar,
2 linie kroplujące po 40m każda.
Regulator ciśnienia obniży mi ciśnienie w sekcji kropelkowej, ale nadal pompa będzie chodziła non stop kilka godzin?


Nie ma złotego środka. Możesz wstawić hydrofor to będzie Ci pompa dobijała co jakiś czas.
komanch 23:34, 05 maj 2021

Dołączył: 03 maj 2021
Posty: 5
Przy okazji tematu linii kropelkowej, ma ona być do podlewania tui,
odnośnie tui wszędzie czytam "przy podlewaniu nie lejmy wody po gałązkach, może to wywołać choroby". Ostatnie tygodnie, wręcz miesiące, więcej dni jest deszczowych niż suchych (przynajmniej w moim rejonie), wiadomo że deszcz zlewa całe drzewko .... jak to się ma do tego "przy podlewaniu nie lejmy wody po gałązkach"?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies