Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

PiterSas 07:41, 06 maj 2021

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
komanch napisał(a)
Przy okazji tematu linii kropelkowej, ma ona być do podlewania tui,
odnośnie tui wszędzie czytam "przy podlewaniu nie lejmy wody po gałązkach, może to wywołać choroby". Ostatnie tygodnie, wręcz miesiące, więcej dni jest deszczowych niż suchych (przynajmniej w moim rejonie), wiadomo że deszcz zlewa całe drzewko .... jak to się ma do tego "przy podlewaniu nie lejmy wody po gałązkach"?

Dobra uwaga, tylko... jak przestaje padać to nie pada np. miesiąc, więc choroby tak się nie rozprzestrzeniają, jak podlewasz codziennie i gdy zaczyna się ciepło, grzyby mogą spokojnie atakować rośliny ze zdwojoną siłą. To taka moja interpretacja.
macio111 23:51, 11 maj 2021

Dołączył: 11 maj 2021
Posty: 2
Witam.
Zabieram się za zakładanie ogrodu. Aktualnie jestem na etapie projektowania systemu nawodnienia.
W załączniku przesyłam kilka projektów, które przygotowałem. Proszę o ocenę, uwagi oraz konstruktywną krytykę
Sekcja 1,2,3 zraszacze rotacyjne toro mini 8, sekcja 4 zraszacze statyczne rain bird+ dysze r-van albo zraszacze statyczne hunter i dysze mp rotator.
PiterSas 10:29, 12 maj 2021

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
macio111 napisał(a)
Witam.
Zabieram się za zakładanie ogrodu. Aktualnie jestem na etapie projektowania systemu nawodnienia.
W załączniku przesyłam kilka projektów, które przygotowałem. Proszę o ocenę, uwagi oraz konstruktywną krytykę
Sekcja 1,2,3 zraszacze rotacyjne toro mini 8, sekcja 4 zraszacze statyczne rain bird+ dysze r-van albo zraszacze statyczne hunter i dysze mp rotator.
[img size=640x480]

Hej.
Najbardziej mi się podoba 1 projekt.
zraszacz 12 zrób na 180 stopni a nie na 90.
macio111 23:19, 12 maj 2021

Dołączył: 11 maj 2021
Posty: 2
Ok. Rozumiem, żeby nawodnienie wykonać według pierwszego projektu. Nic już nie modyfikować, nie dokładać zraszaczy? Proszę o opinie na temat zraszaczy toro mini 8 (do regulacji potrzebny specjalny kluczyk??), dysz raid bird r-van, elektrozaworów toro oraz sterowników orbit?
MiK1987 19:47, 13 maj 2021

Dołączył: 13 maj 2021
Posty: 1
Witam, mam pytanie odnośnie nawadniania boiska
Zraszacze firmy Rain Bird model 7005 z wymiennymi dyszami .
Czy zmiana samej dyszy na mniejszą lub większą wydłuży lub skróci promień lania wody????
Dodam tylko że woda ze studni głębinowej
pozdrawiam
Mysia_mysia 22:48, 18 maj 2021

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71

Drodzy,
Bardzo Was proszę o zerknięcie na nasz projekt nawadniania trawnika.
Czy jest coś do poprawy? Z góry dziękuję za wszelaką pomoc.
Pozdrawiam
Edyta
____________________
Edyta ogrododpoczatku
PiterSas 08:01, 19 maj 2021

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Mysia_mysia napisał(a)

Drodzy,
Bardzo Was proszę o zerknięcie na nasz projekt nawadniania trawnika.
Czy jest coś do poprawy? Z góry dziękuję za wszelaką pomoc.
Pozdrawiam
Edyta

Hej.
Projekt do poprawy.
Odnoszę się tylko do rysunku nie do przepływów.
Zielona sekcja OK. Rózowa na środku nie nachodzą się zraszacze (powinny od zraszacza do zraszacza łuki się nachodzić) jest przerwa i przy zraszaczu 180 stopni może być za mało wody.
Sekcja pomarańczowa identycznie jak w różowej, brak nachodzenia zraszaczy na siebie.
P.S.
Ty masz tak duży areał trawy że potrzebujesz zraszaczy turbinowych?
Mysia_mysia 09:19, 19 maj 2021

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
Dziękuję za informację.
Jak można poprawić ten projekt? Czy dołożenie jednego zraszacza o kącie zraszania 270 st załatwiłoby problem ?
____________________
Edyta ogrododpoczatku
PiterSas 10:38, 19 maj 2021

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Mysia_mysia napisał(a)
Dziękuję za informację.
Jak można poprawić ten projekt? Czy dołożenie jednego zraszacza o kącie zraszania 270 st załatwiłoby problem ?

270 na rogu sekcji pomarańczowej - wstaw zobaczę jak będzie wyglądać.
Co do różowej sekcji to te dwie 90 stopni muszą mieć większy zasięg.
Pytanie dlaczego chcesz robić system na kilku rodzajach węży?
Zrób na 1 calu cały system będzie taniej....
Mysia_mysia 21:23, 19 maj 2021

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
PiterSas napisał(a)

270 na rogu sekcji pomarańczowej - wstaw zobaczę jak będzie wyglądać.
Co do różowej sekcji to te dwie 90 stopni muszą mieć większy zasięg.
Pytanie dlaczego chcesz robić system na kilku rodzajach węży?
Zrób na 1 calu cały system będzie taniej....


Dziękuję za odpowiedź.
Projekt był robiony przez sklep z systemami nawodnienia, więc sama tego nie poprawię.
Ale dzięki za informację, wezmę pod uwagę wskazówki, poproszę o dołożenie jednego zraszacza. Zasięg dwóch 90 rozszerzymy.
Czy wtedy już będzie ok?
____________________
Edyta ogrododpoczatku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies