Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

rmf 10:19, 30 sie 2012

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
jeśli masz możliwość to zamknij zraszacze, włącz po kolei sekcje - linie kroplujące, zraszacze i spr w/g licznika jakie zużycie. Może masz niezaślepioną jakąś linię. W ten sposób powinnaś przynajmniej zidentyfikować gdzie może być problem. Na zraszaczach powinno być napisane na obudowie jaka firma chociaż. Tak czy siak coś jest źle wykonane lub ustawione. Ew wezwij wykonawcę niech poprawia. W/g mnie powinnaś mieć jakąś ofertę , schemat instalacji....
____________________
Monia_B 19:30, 01 wrz 2012


Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 82
hej

mam problem
raz w odcinku Maja w ogrodzie był taki zestaw do nawadniania roślin
ni pamiętam producenta
stosowali go do rabatki przy domku dla dzieci. Można go podłaczyć do kranu ale można też stosować ze zbiornikem większym na wodę i to by mi najbardziej odpowiadało
potrzebuje nazwy bo mam dwie rabaty pod dachem i chciałabym jakieś nawodnienie bo sucho tam u mnie jak na pustyni

a może macie jakieś inne ciekawe rozwiązania??
____________________
Monia amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową
Sebek 09:50, 02 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tadaaaam
http://majawogrodzie.tvn.pl/198,Inteligentne-nawadnianie,porada.html
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Monia_B 12:07, 02 wrz 2012


Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 82
sebek dzieki
jesteś zawsze i wszedzie
wielkie dzieki
zawsze mozna na ciebie liczyc
____________________
Monia amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową
gunia1990 23:57, 14 sty 2013


Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 156
mam pytanie natury praktycznej

tworzę projekt nawadniania dla ogrodu na zaliczenie, niestety w 1 sekcji straty wynoszą aż 2,2 Bara i w związku z tym me pytanie... Co będzie lepsze- zamontowanie większej ilości zraszaczy, a tym samym zmniejszenie odległości miedzy nimi i strat ( w tej chwili zasięgi pokrywają sie w 30%) czy też zaprojektować pompę, która zniwelowałaby te straty?

z góry dziękuję za jakiekolwiek rady
____________________
rmf 09:32, 15 sty 2013

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
bez dodatkowych informacji trudno o odpowiedź. Co wychodzi ekonomiczniej ? jakie masz cisnienie na zasilaniu ? Ile zraszaczy i jakie? a może po prostu zastosować więcej sekcji lub inne zraszacze np mp rotator. ew napisz cos więcej....
____________________
fhucontra 14:08, 27 sty 2013

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 2
Odnośnie sterowniki z mojego doświadczenia wiemy iż przeważająca część działek w Polsce stanowią działki o powierzchni kilku lub kilkunastu arów. Zastosowanie sterownika sterowanego przez Internet pewnie mija się z celem.
Doskonale w takich warunkach sprawdzają się sterowniki Hunter typy XC 4,6 lub 8 sekcji lub PCC 1201, 1501 to w zależności od ilości sekcji.
Sterowniki służa naprawde długo i bezawaryjenie

Rozwiązania sterowników sterownych przez net znajda na pewno zastosowanie w obiektach publicznych.
____________________
naweo 14:52, 27 sty 2013

Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 1
W ubiegłym sezonie zainstalowaliśmy sterownik Neptun w 90% ogrodów przydomowych. Porównując Neptuna do klasycznych sterowników jego zalety przekonują użytkowników nawet niewielkich ogrodów przydomowych. Głównie przemawia korzyść wynikająca ze znacznej oszczędności wody. Sterowanie przez Internet jest tu tylko dodatkiem, a nie główną zaletą, chociaż takie rozwiązanie jest dużym ułatwieniem dla instalatora i użytkownika ogrodu czy terenu miejskiego.
kjub 11:26, 26 lut 2013

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Witam po dłuższej chwili.
Powiedzcie mi proszej jakiej średnicy rur używać do rozprowadzenia wody w systemie nawadniania? Czy główna linia sekcji powinna być o średnicy większej a odchodzące do zraszaczy śrenicy mniejszej?
Pozdrawiam.
fhucontra 11:37, 26 lut 2013

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 2
Witam
Średnica rór w systemie nawadniania zależy od kilku warunków,

Głównie stosuje się rury PE 25 i rozgałezienia na rurze PE 16 mm
Lub ukłda rur PE 32 i rozgałęzienia na rurze 20 mm
Można też zastosowac połączenia elstyczne które proponują w swojej ofercie RAIN BIRD i HUNTER o średnicy fi 16 mm.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies