Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

toomyem 11:13, 31 maj 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 9
Pozwólcie, że się podepnę pod wątek. Czy jeżeli zraszacz rotacyjny ma podany zasięg np. 5m to jest to zwyczajowo promień czy średnica zraszanego okręgu?

tomekM
____________________
Vinz 18:09, 01 cze 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 62
Promień.
____________________
"Chcesz być szczęśliwy przez chwilę ? - upij się. Chcesz być szczęśliwy przez dłuższy czas ? - ożeń się. Chcesz byc szczęśliwy przez całe życie ? - zostań ogrodnikiem." :)
Wrzos 23:36, 01 cze 2012


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Witam serdecznie wszystkich miłośników ogrodów.
Podczytuję z upodobaniem forum Ogrodowiska od ponad roku, ale dopiero wczoraj zalogowałam się. Dzięki Wam zdobywam trochę wiedzy. Właśnie zaczyna powstawać i mój ogród, a dokładniej jego pierwszy etap - żywopłot. Mam projekt, który wydaje mi się dość dobry i zaczęła sie jego realizacja przy pomocy ogrodnika. Mam jednak wątpliwości czy wszystko jest prawidłowo. Tu na zdjęciu widać fragment zasadzonych śliw wisniowych na żywopłot i linię kroplującą.


nieco dalej


Zbliżenie na nawodnienie buka


Proszę o pomoc czy wszystko jest ok z tą linia kroplującą, czy nie powinna być pod matą, czy nie za blisko pni roślin?
Uważam, że już na tym etapie wzdłuż roslin powinno być idealnie równo, aby woda nie spływała do dołków, bo nie dożywi doślin tych nieco na górce. Ogrodnik natomiast twierdzi, że wszystko wyrówna gdy dosadzimy roślin na rabatach i gdy będzie wykonywał trawnik
Nie wiem co mam o tym myśleć
Sebek 19:49, 03 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj Wrzosie na forum
Nie wiem co to za ogrodnika masz, ale pod folią - nawet nie włókniną Ci nic a nic nie urośnie!!! Zdejmuj to - a najlepiej podziękuj mu za współpracę, szkoda pieniędzy... Po drugie linię kroplującą zazwyczaj "owija" się wokół rośliny - i na pewno nie przy samym pniu....
Po trzecie - czy on daje ziemię z worków do dołków gdzie sadzi rośliny - powinny mieć one dobry start.

Moja rada to przerobić wszystko - zdjąć folię - na prawdę nie jest potrzebna - chwasty w dobrze przygotowanej ziemi nie rosną, tylko trzeba kilka cm kory, którą i tak trzeba wysypać.

Zobacz skutki w tym wątku i sam zdecyduj - poczytaj posty Danusi i pooglądaj zdjęcia
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom?page=4

No i trzeba koniecznie oddalić tą linię od roślin

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Wrzos 11:25, 04 cze 2012


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Sebek, dziękuję za powitanie i odpowiedź

Tak, czułam, że coś jest nie tak z tą linią kroplującą.
Ziemię z worków dawał do dołków, ale nawozów już nie. Musiałam też walczyć o podwiązanie drzewek, bo sam z siebie pan się nie kwapił do zrobienia tego.
Coraz bliższa jestem decyzji o podziekowaniu za współpracę.
Sebek 18:07, 04 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nawóz chyba za wcześnie - jak stosował dobrą ziemię to ona w sobie już nawóz ma.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:24, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wrzos napisał(a)
Witam serdecznie wszystkich miłośników ogrodów.
Podczytuję z upodobaniem forum Ogrodowiska od ponad roku, ale dopiero wczoraj zalogowałam się. Dzięki Wam zdobywam trochę wiedzy. Właśnie zaczyna powstawać i mój ogród, a dokładniej jego pierwszy etap - żywopłot. Mam projekt, który wydaje mi się dość dobry i zaczęła sie jego realizacja przy pomocy ogrodnika. Mam jednak wątpliwości czy wszystko jest prawidłowo. Tu na zdjęciu widać fragment zasadzonych śliw wisniowych na żywopłot i linię kroplującą.


nieco dalej


Zbliżenie na nawodnienie buka


Proszę o pomoc czy wszystko jest ok z tą linia kroplującą, czy nie powinna być pod matą, czy nie za blisko pni roślin?
Uważam, że już na tym etapie wzdłuż roslin powinno być idealnie równo, aby woda nie spływała do dołków, bo nie dożywi doślin tych nieco na górce. Ogrodnik natomiast twierdzi, że wszystko wyrówna gdy dosadzimy roślin na rabatach i gdy będzie wykonywał trawnik
Nie wiem co mam o tym myśleć


Wg mnie maty powinno nie być. Ona jest szkodliwa dla roślin.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom

Linia jest za blisko, bo nie powinna nawdniać pnia tylko system korzeniowy, a większe drzewa można okrążyć pętlą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wrzos 19:45, 07 cze 2012


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Bardzo dziękuję Gardenarium za poradę. Podziwiam Twój ogród i te, które uczyniłaś własna ręką, a które udało mi się tu na forum już zobaczyć.
Wątek o matach przeciw chwastom przeczytałam calutki jak tylko Sebek mi go podrzucił.
Dziekuję, że jest to cudne forum
Serdecznie pozdrawiam
Gardenarium 14:26, 10 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Załóż swój wątek, to będziemy doradzać w Twoim ogrodzie i pokazuj fotki jakie masz problemy, ale i sukcesy. Pozdrawiamy Wrzosku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wrzos 22:27, 10 cze 2012


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Gdy sama Szefowa zachęca to trzeba poważniej rozważyć propozycję

........ tylko komu będzie się chciało ogladać chwastowisko plus roślinne przedszkole na obrzeżach .....

Tak jak każdy tutaj chciałabym i ja mieć piękny ogród i nie przynudzać czytelnika.

Zrobię więcej zdjęć i pomyślę ......
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies