Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Bogdzia 21:48, 05 wrz 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gabriela napisał(a)









Owocowo:











Plony jak na dozynkach, piękne a ciasto też piekłam ale ze sliwkami , fajne bo pracy niewiele przy nim.Pozdrawiam Gabrysiu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gabriela 21:56, 05 wrz 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Z tymi plonami to tak wyszło, że od piątku jem prawie tylko brzoskwinie, a za chwilę będę jadła tylko winogrona (są też białe) i potem znowu brzoskwinie, bo mam jeszcze dwa drzewka.
Ale to chyba bardzo zdrowa taka dieta. Zwłaszcza po tym cieście Joli, które nie odchudza, oj nie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Krys 21:26, 06 wrz 2013


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Wow!!!! Gabrysiu cudnie w kzdym miejscu Twojego ogrodu,wiane brak słow,owoce tez a jak sie rozmnaza brzoskwinie z pestki?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
jotka 21:30, 06 wrz 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Ślicznie owocowo u Ciebie
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Syla 21:33, 06 wrz 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Obłędne skarby warzywno owocowe ..... a te pomidory ..... na warzywnik będzie trochę miejsca ale szklarnię to już sobie chyba u sąsiadki zrobię

a do czego używasz trawy cytrynowej ?.... do jakiejś zupki ? lub .... nie wiem
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
agniecha973 21:36, 06 wrz 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ależ piękne i dorodne te Twoje owoce! No i ta ilość!
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Gabriela 21:50, 06 wrz 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Syla napisał(a)
Obłędne skarby warzywno owocowe ..... a te pomidory ..... na warzywnik będzie trochę miejsca ale szklarnię to już sobie chyba u sąsiadki zrobię

a do czego używasz trawy cytrynowej ?.... do jakiejś zupki ? lub .... nie wiem



O zamiarach warzywnikowych czytałam u Ciebie, popieram.
Trawy cytrynowej jeszcze nie użyłam, bo nigdy nie praktykowałam. Może jakieś propozycje? Ona jest szorstka i ostra, raczej trudno wziąć źdźbło do ust i zjeść. Ale smak rzeczywiście intensywnie cytrynowy, przy czym to bardziej smak skórki niż samej cytryny.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:09, 06 wrz 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Krys napisał(a)
Wow!!!! Gabrysiu cudnie w kzdym miejscu Twojego ogrodu,wiane brak słow,owoce tez a jak sie rozmnaza brzoskwinie z pestki?


Dostałam dwie sadzonki wyhodowane z pestek i zaowocowały po trzech latach. Zrobię tak samo jak to robił darczyńca - wsadzę pestki z tych brzoskwiń do ziemi w listopadzie i poczekam do wiosny, aż skiełkują. Brzoskwinie bardzo szybko rosną. Moja brzoskwinia z pestek wygląda i smakuje dokładnie tak samo jak roślina mateczna.
Myślę jednak że nie ma co próbować z brzoskwiniami z importu, bo po pierwsze - na pewno nie były zerwane z drzewa w pełni dojrzałości i nie wiadomo co z nich wyrośnie. Kiedy brzoskwinia jest w pełni dojrzała, pestka powinna sama odchodzić, w tych ze sklepu tak nigdy nie jest, a z niedojrzałej pestki marne szanse żeby coś wykiełkowało.

To jest właśnie odmiana z pestek, ma mniejsze owoce, jest zielona z czerwonym rumieńcem, również miąższ w środku jest zielonkawy, ale jest słodka.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
marzena 22:18, 06 wrz 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Gabriela, no rewelacyjne te plony owocowe
podziwiam ! sama mam dosłownie 2 młode drzewka owocowe, mam zamiar tej jesieni posadzić jakieś sensowne drzewka i tez potem objadać się owocami jak Ty
____________________
marzena O....!
Krys 22:23, 06 wrz 2013


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Gabrysiu własnie jem kupione brzoskwie od miejscowego ogrodnika iprzeczytałam u Ciebie,że mozna z pestki rozmnazac i tak zrobię.Sa bardzo smaczne ale od razu wsadzic na miejsce docelowe?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies