Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki

Ana 22:16, 20 cze 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
no no no, żwirek od razu dał efekt! Bardzo fajnie teraz wyglada otoczenie tarasu, tak przejrzyście i schludnie a Szalwia w donicy aż kipi od kwiecia, piękna!!!!
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
malwes 22:21, 20 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Mille napisał(a)


Wracając do szałwii - jak to z nią jest. Zawsze myślałam, że szałwie sa jednoroczne, ale ostatnio wyczytałam, że są też szałwie-byliny. To jakiej mam szukać, żeby się cieszyć dłużej niż rok?



No właśnie...żebym to ja wiedziała....i nawet nie wiem jaką dokładnie mam. Dlatego nie wsadzam na razie bo boję się, że jak wkomponuję ją w coś a będzie jednoroczna, to będzie wyrywanie i zamęt. Muszę dopytać w tym centrum co to za odmiana była ale to centrum nie należy moim zdaniem do najlepszych i czesto sami nie wiedzą co mają :/
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 22:22, 20 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Ana napisał(a)
no no no, żwirek od razu dał efekt! Bardzo fajnie teraz wyglada otoczenie tarasu, tak przejrzyście i schludnie a Szalwia w donicy aż kipi od kwiecia, piękna!!!!


Dzięki Anula...BTW - intryguje mnie Twój avatarek - ten kolor lekieru do poznokci w zestawieniu z oprawą okularów wygląda super!
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
alinak 23:09, 20 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Gosiu twoja szałwia na pewno jest bylinowa - na 100 . jednoroczne inne .
jak masz mało to ję rozmnóż , z tej kępy będziesz mieć co najmniej 7 -10 szałwii . a lawendę dodałabym po bokach do zawijaska na żwirku i poodrywaj maluśkie gałązki z piętką , to sobie namnożysz lawendy w brud. . po przekwitnięciu obetnij szałwie , to znowu we wrześniu zakwitnie , ale jak nie obetniesz to znowu masz szanse na wysiew nasion i znowu namnożysz .ufff ale się rozpisałam .jestem pod wrażeniem postępu prac .
z chwastami nie przesadzaj kochana . po prostu na razie patrz na szałwie a za 2- 3 tyg. pryśnij starane i święto . ten środek jest nie zawodny . wszystkie inne przerobiłam i nici . jak ci dadzą porządnie w kość te chwaściorki to na wiosnę zrób mieszankę STARANE + CHWASTOX EKSTRA . bez efektu jojo . tylko nie grzeb wu mnie w wątku w poszukiwaniu pięknej trawy , bo ja nie spinam się na cudo trawkę .u mnie to nie możliwe . musiałabym zalać chemią wszystkie ugory w koło lasu.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
ewalm 14:49, 21 cze 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Gosiu, w kawadraciku przy schodach ładnie wyglądałaby fontanna, ale nie kula, tylko dość wysoki granitowy słupek, albo trzy słupki różnej wielkości
a dodanie traw jest bardzo dobrym pomysłem
____________________
Ogródek na trzy lata
malwes 22:01, 21 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Ewunia, bardzo dziękuję za wizytę Przepraszam, że tak długo odpisuję ale ogólnie postanowiłam wziąć kredki i narysować co mam aktualnie i dopiero w weekend pokończyłam więc naskrobię coś więcej wkrótce.

Też mysalałam o ciurkadełku i pluję sobie w brodę, że nie mam tam pociągnętego prądu - ogólnie mam wyprowadzony małożyłowy i stąd ledwa wystarcza na 3 lampki i słupek prądowy..

No właśnie ...trawy....ostatnio "przypadkiem" wpadłam na centrum Hortorusa i tam nie widziałam gdzie mam biec. W końcu nic nie kupiłam bo jak popatrzyłam na wózek załadowany trawami po brzegi to uznałam, że mądre będzie ochłonąć, odlożyć, poczytać i dopiero kupić....z sensem
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
ewalm 22:30, 21 cze 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
tego Horturusa przy Płochocinskiej?
a to bardzo mądrze zrobiłaś , że pomyślałaś najpierw

a to może jakąś rzeźbę? raczej nowoczesną
____________________
Ogródek na trzy lata
Ana 22:32, 21 cze 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
malwes napisał(a)

no no no, żwirek od razu dał efekt! Bardzo fajnie teraz wyglada otoczenie tarasu, tak przejrzyście i schludnie a Szalwia w donicy aż kipi od kwiecia, piękna!!!!


Dzięki Anula...BTW - intryguje mnie Twój avatarek - ten kolor lekieru do poznokci w zestawieniu z oprawą okularów wygląda super!


Łaaa, no dzięki Była jeszcze czerwona sukienka do tego na codzień nie jestem tak intrygująca
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
malwes 22:56, 21 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
ewalm napisał(a)
tego Horturusa przy Płochocinskiej?
a to bardzo mądrze zrobiłaś , że pomyślałaś najpierw

a to może jakąś rzeźbę? raczej nowoczesną


Tak, tego na Płochocińskiej

Rzeżba....no wiesz....Tobie to się rodzą pomysły w głowie...to może być naprawdę fajne rozwiązanie....no to mnie zaintrygowałaś...zaraz idę szperać w necie
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
betysia 06:38, 22 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
z calego serca i glebi duszyczki mojej uradowanej niezmiernie ...dziekuje !!!!
biale roze...uwielbiam merci!!!!
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies