Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki

malwes 20:40, 30 maj 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Dzięki dziewczyny.

Czy może ktoś wie, kiedy najlepiej przesadzić klonika Globossum? (rosnącego od roku). Już nie jest mały, pięknie się rozgałęzia ale nie wiem, czy nie lepiej bym go widziała w innym miejscu.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
AniaDS 18:32, 04 cze 2013


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Myślę, że na wiosnę, zanim wypuści pąki liściowe. Przynajmniej tak mi kiedyś doradzono, żeby drzewa w tym czasie właśnie przesadzać.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 18:34, 04 cze 2013


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Zdjęcia piękne
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Maria667 22:03, 04 cze 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Gratuluję, Gosiu, pięknego ogrodu!
Zdjęcia super
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
Pszczelarnia 10:05, 07 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gosia, a ta setka bukszpanów przy zakupie wyglądała OK?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 10:18, 07 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malwes napisał(a)
Dzięki dziewczyny.

Czy może ktoś wie, kiedy najlepiej przesadzić klonika Globossum? (rosnącego od roku). Już nie jest mały, pięknie się rozgałęzia ale nie wiem, czy nie lepiej bym go widziała w innym miejscu.


Jak od roku, to się praktycznie jeszcze nie zakorzenił i nie odchoruje za bardzo, Możesz nawet teraz, aby pogoda była pochmurna. i Podlej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malwes 22:46, 07 cze 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Pszczelarnia napisał(a)
Gosia, a ta setka bukszpanów przy zakupie wyglądała OK?


Kupowałam w maju ubiegłego roku przez internet - małe sadzonki (ale nie takie tycie) i powiem szczerze, że nie wyglądały na chore ale nie tryskały dobrą formą. Niemniej jednak po posadzeniu przez cały czerwiec i lipiec ładnie rosły.

W połowie lipca zaczęły przyjmować dziwnie jasno-żółty kolor a następnie na wszystkich liściach pojawiły się żółto brązowe zacieki. Napisałam do Pogotowia ale Pan Janusz wykluczył te wszystkie nowe-nietypowe oraz stare-znane choroby grzybowe. Jeszcze ewentualnie rozważaliśmy fytoftyrozę ale korzenie były w świetnej formie. Więc pan Janusz zaczął myśleć o niedoborach i nawoziłam zgodnie z zaleceniami. Niemniej jednak wszystkie - dosłownie wszystkie - tak jakby umarły, złókły, wyschły. I ta setka i kulki i stożki kupowane w innych miejscach (i w sumie to nic nie mówiło, bo jak choróbsko, to mogły się zarazić a chorowały posadzone w różnych miejscach czyli coś mogło być już ze szkółki i bo i tak najpóźniej chorowały te kupione gdzie indziej).

Ale na jesieni maciupkie zielone listki puściły - choć nie wiemy co im pomogło (czy opryski czy nawożenie). Dałam mikoryzę jesienią i jakimś cudem wróciły do życia wszystkie - ale ruszały od zera bo wszystkie liście, co do jednego - miały zeschnięte.
"Dziwna dziwność" - na pewno nie był to jakiś poważny grzyb bo opryskałam i polałam raz - już prawie martwe. Więc nie wystarczyłoby na walkę z poważną chorobą. Bardziej myślę, że z jakichś powodów coś im brakowało i zobaczymy co będzie dalej - bo sąsiad mi mówił, że on przez wiele lat stracił wszystkie bukszpany bo każda nowa "seria" mu ginęła. Może coś jest w tej glebie, czego nie znoszą.
Na dzień dzisiejszy mają jeszcze nie wszystko odbudowane i część od dołu startuje na pustych gałęziach (stożek najbardziej) ale rosną zdrowi.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 22:46, 07 cze 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Gardenarium napisał(a)


Jak od roku, to się praktycznie jeszcze nie zakorzenił i nie odchoruje za bardzo, Możesz nawet teraz, aby pogoda była pochmurna. i Podlej.


Dziękuję Danusiu!
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 21:36, 09 cze 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201

Wczoraj był taki udany dzień. Cieplutko, pięknie, spokojnie. Po lekkim deszczu. Robiłam wieczorny "obchód" i cieszyłam się takim wieczornym, ściemniającym się światłem:



____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 21:43, 09 cze 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201



____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies