Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Dragonka 08:46, 09 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mistrzyni wysiewów I niby nic się nie działo nic nie zrobiłam, ale zrobiłam , elewacje rozebrałam ogrodzenie, jest nowy chodnik trawnik, żywopłot i rabata - kłamczucha, nos Ci rośnie, kawał roboty w jeden rok zrobione


haha, no inne roboty był, ale ogrodowo nic nie poczyniłam żeby się pochwalić. To co widać to tegoroczne dzieło

W ogóle to nie jest to tak jak chciałam, ale wizja wiecznie rosnących chwastów mnie zmotywowała do zasiania trawy..kiedyś może dojrzeję do tego aby mieć jakąś piękną rabatę- na razie nie umiem po prostu, jak posadzę, to groch z kapustą wychodzi, co widać na tym kawałku gdzie są moje siewki..szałwia omączona niby i werbenę powtykałam z mini-mini stipami.

Zostawiłam pas za trawnikiem, taki między ciskami a trawnikiem dokładniej, na hortensje- mam już zakupionych 5 szt i kilka miskantów ale tu też mistrzyni dumania duma i duma jak je wsadzić... ehh z moim niezdecydowaniem to może na emeryturze się wreszcie czegoś nauczę
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Wiolka5_7 10:12, 09 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Basiu piękne masz wysiewy trawnik i rabatkę nie masz co narzekać ja też swój ogród tworzę etapami,małymi krokami
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 10:33, 09 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Ja bym je wsadziła naprzemiennie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dragonka 10:46, 09 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja bym je wsadziła naprzemiennie


Sylwuś, to podpowiedz jeszcze bo Ty wiesz co z czym a ja to wiesz... mam 3 Limelight i 2 Vanilki, do tego 2 miskany gracillimus i 3 Morning Light. Wiem tylko, ze gracki to wyższe chyba urosną? Jak hortensje posadzić?

Tu dumałam nad rozmieszczeniem, podpowiedzcie please, please


Różowe- vanilki, szare- Limelight


____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
sylwia_slomc... 11:07, 09 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Daj na przemiennie( tak bym dała czyli limka, vanilka limka, vanilka, limka
Vanilki kwitną wcześniej, limki u mnie zaczynają jak vanilki już się przebarwiają na różowo. Ja lubię jak cała rabata jest ładna dłużej niż tak raz w tym kacie raz w tamtym. Limki u mnie osiągają większe rozmiary niż Vanilki
Gracki rosną wyższe niż morning lighty, przynajmniej te moje takie są.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dragonka 22:24, 09 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
sylwia_slomczewska napisał(a)
Daj na przemiennie( tak bym dała czyli limka, vanilka limka, vanilka, limka
Vanilki kwitną wcześniej, limki u mnie zaczynają jak vanilki już się przebarwiają na różowo. Ja lubię jak cała rabata jest ładna dłużej niż tak raz w tym kacie raz w tamtym. Limki u mnie osiągają większe rozmiary niż Vanilki
Gracki rosną wyższe niż morning lighty, przynajmniej te moje takie są.



Kurczę Sylwuś a ja takiego układu nie miałam wcale..ale wiesz co, zebrałam się wzięłam taczkę,widły,sztychówkę i dałam radę Trochę zeszło bo musiałam sporo ziemi wywieźć, zmieszać z kora i torfem kwaśnym i nawozem hotrensjowym ale jest! Wreszcie po 3 tygodniach męki w doniczkach dzięki cioci Sylwii moje zielone dzieci są wreszcie tam gdzie powinny...Dzięki , kochana jesteś Sylwia Poprzetykac je werbeną patagońską lub szałwią omaczoną ??mam jeszcze sadzonki stipy..dużo sadzonek i jezowek też.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Roocika 09:32, 10 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mistrzyni wysiewów I niby nic się nie działo nic nie zrobiłam, ale zrobiłam , elewacje rozebrałam ogrodzenie, jest nowy chodnik trawnik, żywopłot i rabata - kłamczucha, nos Ci rośnie, kawał roboty w jeden rok zrobione


Basiu, zgadzam się z Sylwią

Zrobiłaś sporo, trzeba się cieszyć z tego co robimy

Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Zakrecona 14:31, 10 cze 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Basiu, ale zaszalałaś

Tyle zrobione, trawniczek zieloniutki, żywopłocik wsadzony, już jest super.

Ja też mam problem z sadzeniem, niby wiem, że po kilka tych samych, a i tak zawsze dokupuję
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
AniazUroczyska 01:27, 11 cze 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Dragonka 19:39, 18 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Moje drogie, jak nisko trzeba ściąć przekwitłe kwiaty łubinu? Taką łodygę z kwiatem ścina się w połowie czy tuz przy ziemi? Tylu prostych rzeczy nie wiem! Szukam po necie, ale piszą ogólnikowo ' ściąć przekwitłe kwiatostany' a ja potrzebuję szczegółowych instrukcji
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies