Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Anda 16:06, 04 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
Taki smrodek to chyba tylko dzień lub dwa się utrzymuje. U mnie tak było. A skąd sąsiedzi będą wiedzieć, że to od Ciebie tak wania? Masz pola w pobliżu? Może to rolnik jakiś?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zakrecona 16:15, 04 mar 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
jak lałam gnojówką, to też udawałam, że nie ode mnie zalatuje
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Mariposa 19:33, 04 mar 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Ja całą górę "woniejąącego dobra" przysypałam kompostem, po kilku dniach już nie było czuć, choć leżało to wszystko przez kilka miesięcy, aż do upałów czerwcowych.
____________________
Ela Motylogród
Gosialuk 19:54, 04 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Na pewno im szybciej trafi do ziemi, tym lepiej. Teraz jeszcze temperatury zapachu nie podkręcają.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 19:59, 04 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
Roztrzep po ziemi przykop troszkę zasypując ziemią i tyle, deszcze zrobią swojeJak nie będzie widać qupy to nie będą wiedzieć, ale i tobie wtedy nie będzie tak fetor przeszkadzał np w wietrzeniu mieszkania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazUroczyska 00:32, 05 mar 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
O, gówniane tematy- zawsze ciekawe
Wendy79 08:56, 05 mar 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gołębiego nigdy nie miałam, ale mój teoretycznie przekompostowany koński, po przekopaniu nie woniał. Miałam też takie jedno doświadczenie sąsiedzkie, kiedy to sąsiad wylał na pole obok mojej działki gnojowicę. Śmierdziała, dopóki nie raczył jej po tygodniu przeorać z ziemią. Także tego ten, ja bym przekopywała.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Dragonka 16:19, 11 mar 2020


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za pomoc. Po tym co napisałyście, przekopałam ile dałam radę, tzn. tam gdzie nie mam mocno zarośniętego chwastowiska. Ilość mnie jednak przerosła, wkopałam kilka worków ale jeszcze mi kilka zostało a że to nawóz silny, obawiałam się, że długo zachowa swoją moc i w przyszłości tzn na wiosnę popali w ziemi, co bym posadziła. A że jednak zrobił się problem z zapachem a ja nie chcę i nie mam siły się kłócić-wykorzystałam portal ogłoszeniowy, i zamieściłam ogłoszenie, że oddam darmo... Starszy Pan zadzwonił bardzo niedługo potem, kazał mi przysiąc, że zarezerwuję dla niego, i on przyjedzie za dwa dni No i dotrzymał słowa, zabrał chętnie, bo mówi: Pani, ziemia wygłodzona wszędzie, ciężko dostać obornik jakikolwiek oprócz końskiego, ale tam za dużo słomy.. No, w każdym razie, poszedł w dobre ręce, nie zmarnował się.

Za to ja odpoczywając wieczorem po kilkugodzinnym kopaniu, buszowałam po necie i znalazłam ofertę z ciskami. "Na próbę' kupiłam 15 szt bo były niedrogie , wys. 30-35 cm, więc myśle, ok, ryzyk-fizyk..

W opisie niby Taxus baccata ale coś mi się różnią te sadzonki, mają różne igły. Czy to są w ogóle cisy??








____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
AnnaCh 20:17, 11 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Basiu, cisy, cisy
Nie znam się bardzo, ale na moje oko baccata, zapytaj może jeszcze Polinki, albo zobacz u niej na wątku teraz pełno cisów
Sama w 2016 jesienią sadziłam jeszcze marniejsze wypierdki, teraz wyglądają już całkiem przyzwoicie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sylwia_slomc... 21:08, 11 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
Mnie się też widzi, że boccata, choc ja specem od cisów nie jestem, takie malusie sadziłam 6 lat temu i już są mojego wzrostuTyle, że nigdy cięte nie byłyTeż wczoraj sadziłam cisy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies