Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Rojodziejowa 10:29, 27 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8645
Jeśli chcesz stąd wyprowadzić szałwię to zostaw chwilę może takie puste? Twoje stopy jeszcze takie małe zieleniakiem, ale one będą wyższe i wtedy wydaje mi się, że będzie już ok. Jaka wysoka jest teraz ta szałwia? 8 jak szeroko tam masz?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
MiluniaB 10:33, 27 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Basia rośliny przeplatające się kolorami, strukturami, terminem kwitnienia to fajna sprawa, ale to ciągle tylko byliny - moim zdaniem nie przy tarasie. Tam musi być coś co zdobi cały rok.

Na piękne falujące stipy cały sezon raczej nie licz - będą leżały Teraz masz je młode to prezentują się zacnie, ale w przyszłym roku już tak nie będzie.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 10:43, 27 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Dragonka napisał(a)
Cyknelam fotkę pod blokiem u babci, bardzo mi się podoba ten cudak ale nie mam pojęcia co to jest?.Listki z domieszką bieli, a kwiatuszki białe.

Kiedyś miałam - strzela nasionami na odległość. Bardzo ładne kwiatki wszędzie się wysiewające
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Dragonka 12:04, 27 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Ula,
już kiedyś ktoś mi to mówił o nich- ja niestety nie mam orlików w ogóle, fajnie masz, że Ci się sieją.Wzięłam paczkę i posypałam na rabatach za Twoją radą, obym ich nie wyrwała z chwastami.. Zobaczymy, może w końcu się wezmą i wyrosną.


Asiu,
Stipy są zagłuszone, dlatego ciągle małe Szałwia jest wysoka, ma ok 60 cm.
Rabata nie jest zbyt szeroka,ma 7-80 cm, eM wykorzystał ten moment, że zdychałam po szczepieniu i sam ustalił..

Miluniu,
no chyba masz rację. Nie patrzyłam na to w tych kategoriach, bo miałam tylko teren doprowadzić do porządku, a rabaty w sumie odpuściłam, żeby znowu się nie zdołować, bo polegając na swojej umiejętności tworzenia ogrodu mam co mam Do lipca były tylko mikruskowate sadzonki, teraz porosły dziko. I wrażenie bałaganu mam, bo jednak nie urosły w szlachetny nieład jak chciałam

Z zimozielonych są tam trzy tujki Danica, ale zostały 'pożarte' przez busz i ich nie widać. Cały czas brakuje mi tu jakiegoś drzewka niewielkiego, żeby piętro dało..
A co cieszy oko cały rok? Róże sezonowo, choć bardzo je chciałam mieć i nie porzucam tej myśli. Hortensje? Chyba tu nie, słońce cały dzień. Hmm,dałaś mi zagwozdkę, będzie o czym znowu dumać

ps. nie wiedziałam, że rośliny strzelają coraz bardziej mi się ten gość podoba
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
MiluniaB 13:17, 27 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Baśka, a możesz pokazać mi dokładnie to miejsce przy tarasie - taką szerszą perspektywę, albo napisz na, której stronie jest takie zdjęcie.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Dragonka 14:09, 27 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Cała ma 6,5x 0,8m- szersza perspektywa, hmm- może tak? O takie zdjęcie Ci chodziło Miluniu? Czy zrobic inne?

trochę z boku:





z oddali wygląda tak:


____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
hankaandrus_44 15:07, 27 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7203
Na dzisiaj zostawiłabym tak jak jest, z tym, że szałwia do przycięcia. A w sierpniu, się rozjaśni. I bedzie można coś posadzić. Teraz termin niedobry na przesadzanie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
MiluniaB 15:19, 27 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Spoko - właśnie o takie zdjęcie mi chodziło - dzięki

Hmmmm no ja to bym ją zupełnie inaczej zaaranżowała, ale wiesz ja to lubię minimalizm, ład i porządeczek.
Ja bym zrobiła tak: Masz posadzone trzy kulki to ok - zostają, a jak masz jeszcze miejsce to dodaj z jedną albo dwie ; pomiędzy nimi trawy najlepiej rozplenice i byliny, które lubisz np.szałwię, jeżówki, albo jedno i drugie tylko też nie bardzo na kolorowo Przed zimą zwiążesz trawy, wytniesz przekwitnięte byliny i zostaną zimozielone kulki z snopkami traw Ja tak bym to widziała

Edit. Masz bardzo fajny taras na płasko zlewający się z trawnikiem. Bardzo mi się to podoba. W poprzednim domu miałam identycznie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Rojodziejowa 15:50, 27 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8645
No właśnie Basiula. Teraz, tak jak Hania pisze, kiepski czas na przesadzanie. Ja to robię bo skarpa będzie ociosywana, więc rośliny poszłyby na zmarnowanie, a tak to jakaś marna szansa, na to, że je jakoś ocalę jest.

Poczekaj na jesień z tym przesadzaniem. Zbieraj inspirki
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Dragonka 16:49, 27 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Haniu, Asiu
Dziewczyny kochane, nie będę teraz przesadzać zbytnioSłyszałam, że lipiec to najgorszy moment na ruszanie roślin. Chodzi raczej o pomysł jak ją trochę niedługo może zmienić- żeby za chwilę nie straszyła uschniętymi badylkami jak mi kwiatki pójdą..

Miluniu

tak, taras równo z trawnikiem właściwie. I chciałabym dosadzić coś zimozielonego.

Mam do wyboru- albo dołożyć tych tujek Danic, albo np cisa Semperaurea lub Summergold- bo mają dość ładnie rozkrzewione, a może by trochę koloru dodały? Żadnego drzewka nie?
Rozplenice są ok, a miskanty ML już za wysokie na nią?
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies