Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Dragonka 15:42, 28 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Zadzowniłam do agrocentrum- mogę wymienić, choć miły pan mi mówi- taaak, to pendula jest i kiedyś mu się gałązki bedą zwieszać, tylko musi urosnąć.. Chyba mój błąd, bo założyłam, że każda pendula to od razu nie rośnie wielka..ta będzie, pan potwierdza.

Ale mają śliczne kloniki palmowe.. aż mi żal, że u mnie nie przetrwają zim Bo bym chętnie przytuliła.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dorii 15:46, 28 lip 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dragonka napisał(a)
no, ja też mu ciągle powtarzam, że na kolanach do Częstochowy powinien w podzięce za taką żonę iść ale on twierdzi, że na odwrót No jakby tu powiedzieć- gusta mamy całkiem, wręcz krańcowo różne, on uważa ten cypelek za największą ozdobę tutaj..mam mówić więcej czy juz rozumiesz wszystko ?

Hehe, nie musisz się tłumaczyć, wiem jak jest bo i ja mam z moim nieraz przeprawę. I nie w nikam w urodę omawianego cypelka bądź jej brak. Ale zła bym była okrurnie o podejmowanie ogrodowych decyzji bez mojej wiedzy i aprobaty.

Ale tak jak już ktoś napisał krawężniki można zawsze pominąć i jak już się uporasz z pilniejszymi sprawami to możesz sobie rabatę wydzielić i bez nich. Są na ten temat różne zdania ale ja jestem zwolennikiem angielskich kancików.
Spokojnie jednak, jest ładnie, masz ładny zielony trawnik który dużo daje bo wprowadza ład i obramowanie rabat. Po mały będziesz sobie rabatki robić we własnym tępie. Rada tylko taka by teraz nie zaczynać kilku rabat na raz. Ja tak zrobiłam w szale chciejstwa i teraz wszystkie odłogiem leżą i straszą czekając na lepszy czas. Nie mówię tu o drobnych korektach bo te zawsze będą i w gotowej rabacie zawsze można to czy owo zmienić. Ale jak zaczniesz kroić trawnik to w jednym miejscu i tyle by dać radę ogarnąć do końca
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Rojodziejowa 15:52, 28 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8427
Dragonka napisał(a)
Zadzowniłam do agrocentrum- mogę wymienić, choć miły pan mi mówi- taaak, to pendula jest i kiedyś mu się gałązki bedą zwieszać, tylko musi urosnąć.. Chyba mój błąd, bo założyłam, że każda pendula to od razu nie rośnie wielka..ta będzie, pan potwierdza.

Ale mają śliczne kloniki palmowe.. aż mi żal, że u mnie nie przetrwają zim Bo bym chętnie przytuliła.


Basiu no cos wiem o tych praktycznych wzgledach studzienkach itp jednoczę się w bólu

U mnie tez klony palmowe tez nie maja szans… tak jak i magnolie.

No ale… jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co się ma
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agatorek 17:34, 28 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Dragonka napisał(a)
Zadzowniłam do agrocentrum- mogę wymienić, choć miły pan mi mówi- taaak, to pendula jest i kiedyś mu się gałązki bedą zwieszać, tylko musi urosnąć.. Chyba mój błąd, bo założyłam, że każda pendula to od razu nie rośnie wielka..ta będzie, pan potwierdza.

Ale mają śliczne kloniki palmowe.. aż mi żal, że u mnie nie przetrwają zim Bo bym chętnie przytuliła.


A nie masz jakiegoś zacisznego kącika, w którym mogłabyś spróbować posadzić klonika?
Spróbuj np z atropurpureum, te akurat nie są drogie. Na zimę możesz je czymś okryć .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
gogo 19:59, 28 lip 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, to z moją pamięcią nie jest źle, tam są rury i studzienka.

Niech Ci pan nie wciska kitu, że to pendula, jak pojedziesz oddać brzozę, to mu pokaź zdjęcie mojej.

Pomysł Hani z donicami świetny

Zapomniałam pochwalić zakupioną trzmielinę i powojniki
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 20:14, 28 lip 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Basiu, z Arabelli to będziesz raczej zadowolona. Jeśli chodzi o te dwa, o których piszesz u mnie to Comtesse de.... mam i jest ładny, zdrowy, obficie kwitnie. Nie jest powojnikiem włoskim ale to jedyny u mnie przy płocie z grupy powojników wielkokwiatowych późno kwitnących. Mam ich kilka egzemplarzy i polecam. Zaraz poszukam zdjęcia i wstawię je u mnie.

Basiu, zajrzyj do mnie na str 370. Tam znajdziesz zdjęcia tych Comtesse de... z lata.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorii 22:18, 28 lip 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
gogo napisał(a)
Basiu, to z moją pamięcią nie jest źle, tam są rury i studzienka.

Niech Ci pan nie wciska kitu, że to pendula, jak pojedziesz oddać brzozę, to mu pokaź zdjęcie mojej.

Pomysł Hani z donicami świetny

Zapomniałam pochwalić zakupioną trzmielinę i powojniki

A ja bym się tak nie wykłucała jednak bo pendula rośnie w naturze dość wysokie ale nie tak jak zwykłe. Z resztą dla mnie brzoza z taką właśnie się kojarzyła z dzieciństwa i taką chciałam a mam zwykłe. Bo przez ignorancję nie wiedziałam że są inne.
Twoja zapewne jest szczepiona na pniu a Basi naturalna
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kasia1980 08:12, 29 lip 2021


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
Powojniki śliczne kupiłaś , a Pendula to napewno nie jest tylko zwykła brzoza. Ja kupiłam pendule i zupełnie inaczej wygląda. Wstawię zdjęcie u siebie.
____________________
Moja Sielanka
gogo 13:27, 29 lip 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, Dorota ma rację, obejrzałam moją brzozę i rzeczywiście jest szczepiona.
Nie zwróciłam na to uwagi, a cena też była niska, stąd błędna moja informacja.
Bo drzewa szczepione są droższe.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Dragonka 13:57, 29 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Melduję, że akcja brzoza zakończona- zwróciłam, nie mają takich niskich o jakich ja myślałam.. No nie wiem czemu, ale zakodowałam w głowie, że każda pendula jest niska- chyba dlatego, że większość sprzedawanych drzewek tego typu jest szczepiona? Nic w zamian jednak nie wzięłam z drzew. Kupiłam kolejny powojnik ( Basiu, jest Comtessa! ) i dokupiłam trawki Red Baron, podobają mi się.

Wracając wstąpiłam do O..i żeby kupić kijek do szczepionej trzmieliny no i mieli wyprzedaż niektórych Wzięłam powojnik bylinowy Montana i budleję- po 5,49 zł więc cena bardzo fajna.

No i teraz chodzę i dumam, gdzie wsadzić tą trzmielinę na wejściu? Kiedyś widziałam, że Danusia przy podobnej rabacie radziła bliżej wejścia do domu dać wyższą, a drugą niższą dalej- ale musiałabym dokupić. Ach, te dylematy ogrodowe- po tym urlopie będę chyba bardziej zmęczona niż myślałam
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies