Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

MiluniaB 17:01, 27 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Ja bym drzewka nie dawała, ale jeżeli masz na oku jakieś niewielkie to ok. Może być zamiast drzewka stożek bukszpanowy, albo cisowy - też by ładnie w rogu się komponował z kulkami, trawami, małą ilością bylin.
Cisy też ok - to mają być do cięcia w kulki?
Miskanty ML zdecydowanie za wysokie - no chyba, że chcesz zasłonić taras. Ja bym takiej panoramy na ogród nie zasłaniała - lubię mieć widok

Zastanów się jeszcze czy tej rabaty przy tarasie byś nie chciała przeciągnąć dalej
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 17:21, 27 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Dragonka 20:11, 27 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Widzę Miluniu Czyli nie miałaś rabaty tuż przy tarasie wtedy. Faktycznie podobny układ, u Ciebie wyglądał jak dywan ten trawniczek.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
basia3012 20:40, 27 lip 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
Basiu, powojniki bylinowe czyli między innymi i Arabella to bardzo mało kłopotliwe powojniki. Nie łapią chorób grzybowych ani żadnych innych robali. Jak posadzi się je w dobrej ziemi tzn z obornikiem i innym dobrem to rosną pięknie. Kwitną dosyć długo, około 2 -3 miesięcy, jeśli podlewa się je co około 2 -3 tygodnie florovitem lub innym nawozem. Ja nie usuwam przekwitniętych kwiatów. Oprócz podlewania i nawożenia nie robię przy nich nic więcej.
Tylko one nie czepiają się ogonkami liściowymi podpór, leżą na ziemi lub na czymś innym. Ja mam je już około 4-5 lat. Wiosną ścina się je nisko, około 10 cm od ziemi.
Ja o Arabelli czytałam, że długo kwitnie. I potwierdzam to.
Są jeszcze inne powojniki bylinowe ale o Arabelli chyba najlepsze są opinie.
Ja kupowałam w e-clematis.
Basiu, na prawdę je polecam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:06, 27 lip 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
Poczytałam o Twoich planach na rabatę przy tarasie.
Potwierdzam Basiu, że dobrze jest gdy rabata ma coś co zdobi ją cały rok czyli zimozielone. A potem pomyśleć o wypełniaczach, bylinach, cebulowych i innych.
Ja to rok temu wyszłam do ogrodu wczesną wiosną i wtedy zaplanowałam co dosadzić aby ogród i wiosną i zimą wyglądał dobrze. No i wtedy dosadziłam cisy cięte w maczugi, tuje na nóżce, cisy na kulki i pewnie jeszcze coś ale nie pamiętam.Teraz tego nawet nie widać bo szaleją hortensje, lilie, byliny. Ale wiosną jest za to na co spojrzeć.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
MiluniaB 22:24, 27 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Nie miałam rabaty przy tarasie. Bardzo mi się ten układ podobał zlewania się tarasu z trawnikiem. Teraz mam zupełnie inaczej i też mi się podoba
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Dragonka 14:18, 28 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
basia3012 napisał(a)
Basiu, powojniki bylinowe czyli między innymi i Arabella to bardzo mało kłopotliwe powojniki.
a więc Basiu- posłuchałam Cię! postanowiłam jednak dokupić bo już je lubię, mimo,że nie mam żadnych. Ja tak mam, że jak zobaczę jakąś roślinę, to wiem od razu, czy lubię czy nie Kupiłam dwie Arabelle, jeden fioletowy i jeden biały..Te Arabalelle to może by się nadały na tą rabatę przy tarasie jak wywalę byliny? Miałabym kwiaty..

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 14:20, 28 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Ale kupiłam jednak nie tylko pwoojniki- Grażynko, czy to aby pendula ta brzoza? Strasznie wysoka mi się wydaje, ma lekko ponad 2 m.

Kupiłam też trzmielinę na pniu, też dość wysoka zdaje mi się- z doniczką jest wyższa ode mnie Tu na zdjęciu sama:



a tu z brzozą:

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Yenna 14:24, 28 lip 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 583
Dragonka napisał(a)



Witaj Basiu, działasz prężnie Zastanawiam się tylko, czemu taki cypelek zostawiłaś Na wjeździe na działkę?
A jakby go usunąć i zrobić jaką małą powitalną rabatę?
____________________
Marta z Vengerbergu
Dragonka 14:35, 28 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
To dłuższa historia, Marto jak zwykle z eMem w tle... miało być trochę inaczej ale zrobili po swojemu w trakcie gdy ja byłam w pracy. Nie, nie podoba mi się to wcale, ale już ruszać nie będę,nie mam siły na to- cierpliwie poczekam aż cisy będą chciały urosnąć i zasłonią.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies