Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

hankaandrus_44 06:02, 26 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Aksamitki tak mi zbtzydły, że patrzeć na nie nie mogłam i nie wysiewałam. A teraz traktuję jako ":zapchajdziury". A kiedyś lubiłam kiedyś aksamitki, na inne kwiaty nie było czasu.

Widocznie na każdy kwiat wprowadzany do ogrodu musi nadejść jegom pora. Ale żółtego koloru zdecydowanie nie lubię, choć mam.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Dragonka 08:57, 26 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
gogo napisał(a)
Basiu, w czasie wizyty u Danki zobaczyłam jej grujeczniki /zdjęcie u mnie/, są zupełnie inne niż mój.
Bo mój to gatunek podstawowy /do 15 m/, a Danka ma odmianę Amazing Grace /do 5 m/ i słońce nie przypala.

Grażynko no widzisz a nie widziałam, że są jakieś odmiany grujecznika- ciągle czegoś nowego się tu dowiaduję Poszukam w szkółkach u siebie, bo wcześniej nie patrzyłam myśląc, ze to takie duże drzewo.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 08:57, 26 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Asiu,

Ty spryciulko! Nie mam takiej apki, ale chyba by się przydała Fajnie, że zidentyfikowany, podoba mi się!
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 08:59, 26 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Dorii napisał(a)
Wilczomlecz Białobrzegi

Przewertowałam wątek, pięknie ogród się zmienił w tak krótkim czasie. Choć nie jestem wielbicielem trawnika to trzeba mu przyznać że robi robotę.

dzięki Dorii na razie musi być, lepszy on niż ten sajgon co był Dzięki za wskazanie co to za roślina!
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 09:00, 26 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
AniazUroczyska napisał(a)

Dziękuję Ci dobra kobieto za piękne widoczki! Chyba zacznę trzymać sztamę z Twoim
mężem
hehe, no widzisz, co widz to inne odczucia I dlatego ogrody są piękne, każdy coś dla siebie znajdzie
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 09:02, 26 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
hankaandrus_44 napisał(a)
Aksamitki tak mi zbtzydły, że patrzeć na nie nie mogłam i nie wysiewałam. A teraz traktuję jako ":zapchajdziury". A kiedyś lubiłam kiedyś aksamitki, na inne kwiaty nie było czasu.

Widocznie na każdy kwiat wprowadzany do ogrodu musi nadejść jegom pora. Ale żółtego koloru zdecydowanie nie lubię, choć mam.


No bo one są fajne zapchajdziury I z tego co mi wiadomo, jeszcze dobre na nicienie w glebie. Ja je akurat lubię- te cytrynowe olbrzymy, bo trzymają się u mnie do późnej jesieni, są niekłopotliwe, liście ładne, same plusy W przyszłym roku je wysieję jednak gdzieś na płocie.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 09:07, 26 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
A dla lubiących mocne kolory- zakwitają mi nagietki wysiane w skrzyniach warzywnych, wreszcie mam jakiś kolor



a tak zaczyna szałwia, dopiero! Chyba ma słabe te kwiatostany, na O. widziałam większe- na tych było dużo mszyc, chyba je lubią, i coś mi tu je podżarły- może dlatego biedne?
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Kasia_CS 09:09, 26 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ale miałaś aksamitkowo Ale ogród się zmienia z czasem i poznawaniem własnych preferencji

A wilczomlecz faktycznie fajny!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Dorii 10:14, 26 lip 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jeśli korzystasz z telefonu to masz taką apkę. Klikasz palcem na zdjęcie ale tak dłużej żeby się pokazało menu kontekstowe. Wybierasz opcję szukaj z obiektywem Googla i już
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
MartaCho 10:52, 26 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Z tej rady to i ja skorzystam
Chyba już raz tak kilka postów wcześniej pisałam u Ciebie odnośnie powojników.
Ale też nie wiedziałam, że takie to proste z tymi zdjęciami- trochę techniki i się człowiek gubi
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies