Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

gogo 18:28, 29 lip 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, trzmieliny fajnie wyglądają na tle ściany domu.
Wiem, że masz tam skrzynie, ale może da się wcisnąć.
A może w rogu rabaty przytarasowej, po lewej stronie i w nogach posadzić np. trawę.
Jak dla mnie nogi to taka sobie ozdoba i ja je maskuję.
Mam grab szczepiony Pendula podsadzony prosem rózgowatym i jestem z widoku zadowolona.
Może być inna trawa.
Zdjęcie u mnie.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 22:47, 29 lip 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Dragonka napisał(a)
Melduję, że akcja brzoza zakończona- zwróciłam, nie mają takich niskich o jakich ja myślałam.. No nie wiem czemu, ale zakodowałam w głowie, że każda pendula jest niska- chyba dlatego, że większość sprzedawanych drzewek tego typu jest szczepiona? Nic w zamian jednak nie wzięłam z drzew. Kupiłam kolejny powojnik ( Basiu, jest Comtessa! ) i dokupiłam trawki Red Baron, podobają mi się.

Wracając wstąpiłam do O..i żeby kupić kijek do szczepionej trzmieliny no i mieli wyprzedaż niektórych Wzięłam powojnik bylinowy Montana i budleję- po 5,49 zł więc cena bardzo fajna.

No i teraz chodzę i dumam, gdzie wsadzić tą trzmielinę na wejściu? Kiedyś widziałam, że Danusia przy podobnej rabacie radziła bliżej wejścia do domu dać wyższą, a drugą niższą dalej- ale musiałabym dokupić. Ach, te dylematy ogrodowe- po tym urlopie będę chyba bardziej zmęczona niż myślałam


Basieńko, ale czy Montana to nie jest z tych powojników rosnących bardzo wysoko? Mnie ta nazwa kojarzy się z wysoko rosnącymi powojnikami z grupy Montana. Tu na Ogrodowisku dziewczyny pisały o odmianie Mayleen i Rubensie właśnie z grupy Montana. Jeśli ten co kupiłaś jest z tej grupy to one bardzo wysokie rosną, pną się po budynkach, ogrodzeniach, drzewach. I je chyba wcale się nie tnie. Trzeba byłoby najlepiej zapytać Kasi z Bawarii. Ona o Rubensie założyła wątek.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4070-clematis-montana-rubens-wart-grzechu
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dragonka 10:13, 30 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
gogo napisał(a)
Basiu, trzmieliny fajnie wyglądają na tle ściany domu.
Wiem, że masz tam skrzynie, ale może da się wcisnąć.
A może w rogu rabaty przytarasowej, po lewej stronie i w nogach posadzić np. trawę.
Jak dla mnie nogi to taka sobie ozdoba i ja je maskuję.
Mam grab szczepiony Pendula podsadzony prosem rózgowatym i jestem z widoku zadowolona.
Może być inna trawa.
Zdjęcie u mnie.


Skrzynie mam od tarasu, tzn. warzywne dwie. Ja myślałam o tej wąskiej przed wejściem, bo tu jest tak płasko- hortensje duże nie będa, bo to Little Lime, i brakuje mi tu 'piętra'. Chodziłam wczoraj i przymierzałam, ale jakoś mi nie pasuje nigdzie Może o tarasowej pomyślę jednak.

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 10:15, 30 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
basia3012 napisał(a)


Basieńko, ale czy Montana to nie jest z tych powojników rosnących bardzo wysoko? Mnie ta nazwa kojarzy się z wysoko rosnącymi powojnikami z grupy Montana. Tu na Ogrodowisku dziewczyny pisały o odmianie Mayleen i Rubensie właśnie z grupy Montana. Jeśli ten co kupiłaś jest z tej grupy to one bardzo wysokie rosną, pną się po budynkach, ogrodzeniach, drzewach. I je chyba wcale się nie tnie. Trzeba byłoby najlepiej zapytać Kasi z Bawarii. Ona o Rubensie założyła wątek.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4070-clematis-montana-rubens-wart-grzechu


A tego to nie wiedziałam, Basiu Ta moja sadoznka to Montana rubens. No to puszczę go po płocie betonowym, tam może sobie rosnąć ile chce. Dzięki za link, już idę sobie poczytać, ale pewnie masz rację.. no jak to mówią, niewiedza kosztuje
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
hankaandrus_44 10:26, 30 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Basiu, w pierwszym drugim roku montany się ociągają z rośnięciem wzwyż, ale potem przerastają drzewa. I dobrze by było, żeby nogi miał w cieniu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
gogo 12:32, 30 lip 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, miejsce na zdjęciu byłoby dobre na dwie trzmieliny, po obu stronach chodnika

Daj montanę na betonowy płot, będzie mu tam dobrze
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Gosialuk 18:31, 30 lip 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Basiu czytam, że planowanie idzie pełną parą. Bardzo ładne powojniki zakupiłaś, szczególnie Arabella mi się podoba. O montanach faktycznie piszą, że rosną wielkie. Milka też ma taki wspinający się na drzewo. Swojego też przy drzewie posadziłam, ale do najniższych gałęzi jeszcze nie dorósł. Muszę mu chyba pomóc trochę i dołożyć jakąś kratkę, żeby lepiej się mu wspinało.
W planowaniu nie pomogę, bo tu akurat słaba jestem.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
AniazUroczyska 23:42, 30 lip 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Ja do zakupu powojników, przymierzam się już drugi rok i nadal nie mogę wybrać Ale , instrukcję sadzenia mam zanotowaną( nie pamiętam od kogo), może Ci się przydać:
"Trzeba kupować inne odmiany, czyli musisz kupić powojniki z grupy Viticella albo wielkokwiatowe późnokwitnące.
Sadzisz w spore doły gł 40-50 cm z drenażem 10 cm. Wsypujesz dużo obornika, kompostu, mieszasz to z ziemią. Powojnika wsadzasz skosem i około 10-15 cm głębiej niż był posadzony w doniczkę.
Wczesną wiosną czyli około lutego tniesz wszystko na wysokość 30-40 cm ,albo jeszcze niżej. Zasilasz co roku.
U Ciebie możesz mieć problem z wysokim poziomem wód gruntowych. Może masz jakieś miejsce w ogrodzie które jest wyżej ? Powojniki nie lubią jak ich korzenie są zalewane, dlatego potrzebują drenażu na dnie dołka".
ajka 00:50, 31 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3997
Basiu wrzuciłam Ci na swoim wątku jak zaczynają rozkwitać pysznogłówki.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Dragonka 15:38, 31 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
hankaandrus_44 napisał(a)
Basiu, w pierwszym drugim roku montany się ociągają z rośnięciem wzwyż, ale potem przerastają drzewa. I dobrze by było, żeby nogi miał w cieniu.
Tak zrobię Haniu- ocienię go czymś Jeszcze stoi w doniczce bo nie mam weny na wkopanie go. Zniechęca mnie brak chęci pomocy małżonka w wierceniu się w beton celem umocowania kołków- jakoś muszę pomyśleć jak im zrobić konstrukcję do wspinania inaczej..
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies