Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z zielonym nam do twarzy - czyli zaczynamy ogrodową przygodę

Pokaż wątki Pokaż posty

Z zielonym nam do twarzy - czyli zaczynamy ogrodową przygodę

kasiab 08:55, 17 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Nie zanim historii o mężu dyrektorze a szkoda
____________________
Kasia - tu na razie jest...
DorKa 08:59, 17 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
kasiab napisał(a)
Nie zanim historii o mężu dyrektorze a szkoda


Mąż z zawodu Dyrektor z filmu Nie ma róży bez ognia Jak nie widziałaś to polecam gorąco Jak zresztą wszystkie filmy Barei
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 10:07, 17 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
DorKa napisał(a)


A jak się nie da Pamiętacie zapewne jak mąż z zawodu Dyrektor jezioro przestawiał ? Wszystko się da

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 10:16, 17 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Ma_ciejka napisał(a)

A czy jest sens przygotowywać dziurę i wsadzić do niej tymczasowo coś mniej kontrowersyjnego, a podmienić kiedyś? (jak się na przykład delikwentowi wzrok pogorszy ) Najlepiej jakbym miała jakieś opracowanie naukowe o zbawiennym wpływie roślin na mury, z dużą ilością wzorów koniecznie, bo on umysł ścisły jest, także rozumiesz

Pamiętam ogladałam kiedys dawno temu program ogrodniczy.....chyba Maję, ale stare odcinki i tam było kręcone w Krakowie w podwórkach kamienic gdzie bluszcz mury oplatał do samej góry, okazało się, że mury są zachowane w o wiele lepszym stanie niż tam gdzie bluszcza nie było. Bluszcz zasłaniał od warunków atmosferycznych mur i korzeniami dołem ziemie osuszał bo wodę pił. Do tego w lecie chronił od upału( ściana się nie nagrzewała, a zimą zatrzymywał ciepło w budynku bo był dodatkową warstwą izolacji
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 10:28, 17 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bluszcz osusza mury, a nie zawilgoca, jak do tej pory się sądziło. Ja też mam bluszcz na domu i się nie boję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasiab 10:30, 17 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Film widziałam myślałam że jest ogrodowiskowy AS
____________________
Kasia - tu na razie jest...
DorKa 11:53, 17 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
kasiab napisał(a)
Film widziałam myślałam że jest ogrodowiskowy AS


wiesz pewnie u nas też do znalezienia w końcu chcieć to móc!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Ma_ciejka 12:35, 17 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
DorKa napisał(a)
A jak się nie da Pamiętacie zapewne jak mąż z zawodu Dyrektor jezioro przestawiał ? Wszystko się da

Pewnie że się da, tylko nie wiem czy sąsiad będzie zachwycony tym, że moja furtka wejściowa będzie prowadziła prosto do jego ogrodu
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
DorKa 12:39, 17 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ma_ciejka napisał(a)

Pewnie że się da, tylko nie wiem czy sąsiad będzie zachwycony tym, że moja furtka wejściowa będzie prowadziła prosto do jego ogrodu


no wiesz jak fajny sąsiad
____________________
Dorka Zakręcony ogród
kasiab 12:46, 17 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Jak fajny i to moja może tam iść
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies