Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

lilarose 13:08, 14 sty 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
No dobra, Magda- to jak się już pięknie przywitałam, to teraz do pytań
1) Co masz posadzone przy obelisku- mam niemal identyczne, jak Ty (tylko moje kulek wciąż nie mają) i jeden jeszcze nie obsadzony. Chciałabym różę, ale jakąś w nienachalnym kolorze, bo prawdopodobnie postawię go w miejcu, gdzie chciałabym mieć nieco spokojniej. No i musi powtarzać kwitnienie.
2) Możesz wrzucić fotkę swojej dalii Cafe Ou Lait? - moja jest ewidentnie pomyłkowa, jest całkiem biała z zielonkawym środkiem, w ogóle nie ma beżowo-pudrowej poświaty, jaką powinna mieć. I to jest właśnie ta dalia, na widok której mój rozsądek gasi światło. Jak już bedę ją miała, to obiecuję, że tez będę się pukała w czoło i w ogóle No i jeśli Twoja jest taka, jak powinna, to koniecznie daj namiar, gdzie kupiłaś.
3) Tak opisujesz tę różę Crocus, że chyba rzeczywiście będę musiała ją kupić. Napisz mi jakiej wysokości mogę się spodziewać,

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 17:58, 15 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Przy obelisku jest głównie Alden Biesen, z boku Ballerina - ale te ładniej wybarwione owocki są Aldena. Ballerina ma nieco bledsze.

Dalia Cafe u niektórych sprzedawców na zdjęciach jest biała - moja jest taka:



Na pierwszym zdjęciu (które na pewno jest z 2020) jest jakaś taka podejrzanie różowa, może było już zimno (to lato było u nas wyjątkowo zimne), z reguły była bardziej kremowa, na pewno nie jest biała.

Crocus Rose może nie jest najzdrowszą różą, trochę plam zdarza jej się po kwitnieniu, ale kwitnie bardzo obficie i chętnie, dobrze powtarza kwitnienie, kwitnie do mrozów. Mi zależało, żeby była jak najwyższa, żeby mogła dostać jak najwięcej słońca, w tym roku miała dobrze powyżej metra, jakieś 130 cm - wyżej raczej nie da rady.
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 19:37, 15 sty 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Przy obelisku jest głównie Alden Biesen, z boku Ballerina - ale te ładniej wybarwione owocki są Aldena. Ballerina ma nieco bledsze.

Dalia Cafe u niektórych sprzedawców na zdjęciach jest biała - moja jest taka:



Na pierwszym zdjęciu (które na pewno jest z 2020) jest jakaś taka podejrzanie różowa, może było już zimno (to lato było u nas wyjątkowo zimne), z reguły była bardziej kremowa, na pewno nie jest biała.

Crocus Rose może nie jest najzdrowszą różą, trochę plam zdarza jej się po kwitnieniu, ale kwitnie bardzo obficie i chętnie, dobrze powtarza kwitnienie, kwitnie do mrozów. Mi zależało, żeby była jak najwyższa, żeby mogła dostać jak najwięcej słońca, w tym roku miała dobrze powyżej metra, jakieś 130 cm - wyżej raczej nie da rady.

Dzięki
będę miała co analizować
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 21:23, 15 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
A ja się za słabo puknęłam w czoło i zajrzałam (tylko zajrzałam) do sklepu cebulowego - no i masz - pojawiły się dwie takie, które hmm - musiałam mieć
Człowiek maniacki jest nie do zreformowania.
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 23:14, 15 sty 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
A ja się za słabo puknęłam w czoło i zajrzałam (tylko zajrzałam) do sklepu cebulowego - no i masz - pojawiły się dwie takie, które hmm - musiałam mieć
Człowiek maniacki jest nie do zreformowania.

ja zajrzałam na tę farmę, co to mi przesłałaś namiar i już szykuję koszyk.

Jakie musiałaś mieć?
Może ja też muszę
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Anda 08:48, 16 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
O właśnie, jakie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 11:31, 16 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Haha, teraz to już musisz się pochwalić
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 21:46, 17 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Mgduska napisał(a)


Doświadczenie (moje) uczy, że trzeba patrzeć jaką mają datę wysyłki. Ja dostałam maila, w którym pisali, że następnym krokiem będzie umówienie się co do terminu wysyłki. Jednak w następnym mailu poinformowali mnie, że już wysłali - a zamierzałam się umówić na marzec Ale faktycznie na stronie nie było żadnej informacji - to teraz już wiem, że trzeba na to zwrócić uwagę

Nie mam do nich żalu, bo sadzonki są piękne, a ja się nimi już cieszę, byłam tylko lekko zszokowana - tu mi sadzonki jadą - a przecież pada śnieg!

Sylwia, widziałam, że kupowałaś też liliowce w torebkach, kłącza - czy one się u Ciebie sprawdziły?

Posadziłam wiosną kilka i dwa nawet zdążyły zakwitnąć już w tym sezonie jednym kwiatkiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 08:37, 18 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Sylwia- dzięki za info, dobrze wiedzieć - to jednak zawsze trochę taniej!

Jeśli chodzi o dalie - te dwie brakujące do zestawu marzeń to Wizard of Oz i Diana's Memory Nie twierdzę, że zestaw marzeń ma już gotowy, ale jestem bliżej niż kiedykolwiek, bo ma też zamówione Bacardi, Creme de Cassis - nie wiem dlaczego te alkoholowe są takie ładne - Franz Kafka, Cornel Brons, Geerlings Beatrice i Black Diamond. Mam jeszcze swojego Barona i Cafe. W zeszłym roku miałam cudną Labirynth, ale w ogóle nie wiem, co jeszcze mam, bo wszystko pomieszałam. Wsadzam bulwy do wiader, odwracam się i już nie wiem co mam w którym wiadrze. A trzeba było wcześniej przygotować znaczniki! To samo zrobiłam z irysami, które miałam rozmnożyć...
Z dalii marzą mi się jeszcze anemonowe i pojedyncze jak Appleblossom i Waltzing Matilda, ale i tak nie miałabym już na nie miejsca, więc ciśnienia też nie mam
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 08:44, 18 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Polowałam na Wizard of Ozz i znowu mi się nie udało... złożyłam zamówienie juz w zeszłym tygodniu i akurat ta odmiana kilka dni wcześniej się wyprzedała...może spróbuję po raz kolejny w przyszłym roku. Zamowiłam za to jeszcze raz Cafe au Lait, może tym razem nie będzie pomyłki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies