Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 08:23, 13 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
PrawieBory napisał(a)
Witaj Magdusko.
Postanowiłam się przywitać, bo to chyba nie ładnie tak podglądać bez słowa czyjś ogród. Urzekł mnie domek z dachem rojnikowym. Już wiem, o co będę wiercić dziurę w brzuchu mojemu M
W ogóle masz fajny ogród i miejsce takie spokojne (chyba?).
Z ciekawością będę podglądać dalej.


Witam u mnie serdecznie No właśnie się zastanawiałam, kto mi nabija te cyferki
____________________
Sałatka pokrzywowa
mikina34 08:26, 13 sty 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Mgduska napisał(a)



Otóż to, moje były drogie jak jasny gwint!


I tu jest pies pogrzebany
Takie okazy jak Twoje nabyłam w zeszłym roku, też w LM ,ale gdzies koło lutego-marca. Pieknie sie przyjęły i lada chwila wystrzelą kwiaty z paków. Dla mnie to niepojete, że te ciemierniki kwitną w zimie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Mgduska 08:31, 13 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
ryska napisał(a)
Rozpływam się nad urokiem domku o każdej porze roku.
Ciemierniki w szklarni to coś jak u mnie róże z donic a potem chryzantemy z donic w których róże były
Wszystkie wylądowały w szklarni.
Będzie zagwozdka wiosną gdzie to posadzić.




To miło, że domek się Tobie i innym tak podoba, przekażę autorom

Szklarnia okazuje się najbardziej przydatna zimą jako przechowalnik i wiosną na nowalijki, jakoś tylko pomidory nie potrafią jej docenić, bo lepiej rosną w gruncie. Mam w tym roku plan, żeby dać próbkę gleby do badania. Oglądałam ostatnio bardzo dobry materiał o kwasowości gleby i wychodzi na to, że coś tu jest nie tak.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 13:10, 13 sty 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38513
Mgduska napisał(a)


Samoróbki, instrukcja tu: https://www.instagram.com/p/CH00R5OBdps/ Łatwe to jak nie wiem co.
Polecam zwłaszcza zwykłe koperty, bo są miękkie. Ja wystartowałam z eleganckimi, sztywnymi i co drugi dzień latałam do papierniczego, żeby dokupić, bo ciągle było za mało. Inna rzecz, że na instrukcję rzuciłam tylko jednym okiem, stwierdziłam, że łatwe i wzięłam się do roboty. Ilość kopert okazała się kluczowa, dla miękkich ok. 10, dla sztywnych 18.
Robiłam też szydełkowe, ale w tym roku do nich nie dotarłam (??), więc nie zawisły, znalazłam tylko jednego niedobitka, reszta jest zagadką...


WOW! W życiu bym nie pomyślała, że to z kopert!!!
ALe czad!

Bałwanek też ładny!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 13:28, 13 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)


WOW! W życiu bym nie pomyślała, że to z kopert!!!
ALe czad!

Bałwanek też ładny!


Trochę taki Bałwa-Papa - oj, ale nie wiem, czy Ty też w dzieciństwie oglądałaś Barbapapę?!
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 21:07, 13 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794
Chyba dobrze, że nie zamówiłam jednak tych liliowców jeszcze, bo może by przysłali i chyba w śniegu bym sadziła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 00:08, 14 sty 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38513
Mgduska napisał(a)


Trochę taki Bałwa-Papa - oj, ale nie wiem, czy Ty też w dzieciństwie oglądałaś Barbapapę?!


Siostra mówiła, że oglądałam... ale to chyba niemożliwe bo to leciało w latach 70.
No chyba, że dekadę później puszczali jakieś powtórki????

Albo jej się coś pokićkało.
No i nie pamiętam
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 09:09, 14 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Chyba dobrze, że nie zamówiłam jednak tych liliowców jeszcze, bo może by przysłali i chyba w śniegu bym sadziła


Doświadczenie (moje) uczy, że trzeba patrzeć jaką mają datę wysyłki. Ja dostałam maila, w którym pisali, że następnym krokiem będzie umówienie się co do terminu wysyłki. Jednak w następnym mailu poinformowali mnie, że już wysłali - a zamierzałam się umówić na marzec Ale faktycznie na stronie nie było żadnej informacji - to teraz już wiem, że trzeba na to zwrócić uwagę

Nie mam do nich żalu, bo sadzonki są piękne, a ja się nimi już cieszę, byłam tylko lekko zszokowana - tu mi sadzonki jadą - a przecież pada śnieg!

Sylwia, widziałam, że kupowałaś też liliowce w torebkach, kłącza - czy one się u Ciebie sprawdziły?
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 10:03, 14 sty 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
przydreptałam tu za Tobą z wątku Andy- i powiem Ci, że to jest jakieś moje okropne przeoczenie, że mnie tu dotąd nie było.
Ogród masz piękny, a w nim wszystko, co lubię- będę Cie podpytywała o róże i byliny i nasiona- widziałam, że podobnie jak ja włóczysz sie po świecie w poszukiwaniu rarytasków. No i o dalie, bo to jest mój konik ostatnio Właśnie źródełka dalii obecnie poszukuję, jak masz jakiś fajny sklepik, to koniecznie sie podziel.
Spodziewaj się częstych wizyt
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 10:46, 14 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
przydreptałam tu za Tobą z wątku Andy- i powiem Ci, że to jest jakieś moje okropne przeoczenie, że mnie tu dotąd nie było.
Ogród masz piękny, a w nim wszystko, co lubię- będę Cie podpytywała o róże i byliny i nasiona- widziałam, że podobnie jak ja włóczysz sie po świecie w poszukiwaniu rarytasków. No i o dalie, bo to jest mój konik ostatnio Właśnie źródełka dalii obecnie poszukuję, jak masz jakiś fajny sklepik, to koniecznie sie podziel.
Spodziewaj się częstych wizyt


Ha, witaj! Ja też kiedyś byłam u Ciebie, pamiętam, że urzekł mnie japonkowy outfit Nasze ogrody rzeczywiście noszą znamiona podobieństwa, styl działania chyba też
Pytaj, ja też będę pytać!

Co do dalii - miałam zamiar zrobić zakupy w jakiejś holenderskiej szkółce, ale popukałam się w czoło - kobieto, powiedziałam, już tak nie szalej! Znalazłam kilka poszukiwanych wcześniej w sklepie rodzimym i szybciutko zamówiłam, opłaciłam - zanim znów głos rozsądku każe się uspokoić Bowiem z miejscem do sadzenia nie jest u mnie różowo - albo pustynia, albo las, albo ślimaki.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies