Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 12:44, 14 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Listopadowo



Pomponella




Weneda
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 12:49, 14 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Bubblegum - wciąż zieloniutkie pompony - już chyba takie zostaną, bo zbieleć raczej nie zdążą



Dalie już bez onętków. Lambada mnie zachwyca nie tylko silą kwitnienia, ale też urodą listków, są delikatniejsze, bardziej pietruszkowe, niż mają inne dalie.





Onętki przetrwały jeszcze po drugiej stronie rabaty i przy domu.


____________________
Sałatka pokrzywowa
Gruszka_na_w... 12:50, 14 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Mgduska napisał(a)


Dzięki, Lucy Myślę, że już samo przesiadywanie w domu powoduje spadek formy.
Ale zastanawiam się nad naturą tych objawów, wszyscy po cov o tym mówią - nie da się tego odrobić dodatkowym wysiłkiem? spacerami? gimnastyką? Kurka, nie chce być kombatantem, działać chcę!


Nam się udało. Grupa 60+, w tym jedno z wieloletnią cukrzycą typu 1. Bardzo pilnowałam systematycznej aktywności typu spacery ( ze stopniowaniem ich długości). Do tego dbanie o naturalne probiotyki i mikroelementy w diecie. Powrót do formy zajął nam ok. dwóch tygodni. Nic na siłę, drobnymi kroczkami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mgduska 12:51, 14 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kwitnie ośmiał, którego siałam bardzo późno





Amistad


Koko
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gruszka_na_w... 12:52, 14 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Dalie cudne, wiadomo, ale ta miedziana róża jest boska!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mgduska 12:53, 14 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nam się udało. Grupa 60+, w tym jedno z wieloletnią cukrzycą typu 1. Bardzo pilnowałam systematycznej aktywności typu spacery ( ze stopniowaniem ich długości). Do tego dbanie o naturalne probiotyki i mikroelementy w diecie. Powrót do formy zajął nam ok. dwóch tygodni. Nic na siłę, drobnymi kroczkami.


O, na plakaty z tym!
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 12:56, 14 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11712
No i wychodzi teraz ten Twój zapóźniony sezon. Aż się wierzyć nie chce, że jeszcze masz tyle kwiatów i dalie
Koko Loko cudna w tej miedzi
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 13:06, 14 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Mgduska napisał(a)


O, na plakaty z tym!


Ty się nie śmiej, tylko wysiewaj w warzywniku jarmuż i natkę pietruszki. Kiszonek jedz dużo. Najlepiej własnych. Moja połowa już nawet nie protestuje. Przywykła do codziennej porcji zmiksowanej zieleniny. Dawniej wzniecała protesty, że nie jest królikiem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mgduska 13:06, 14 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dalie cudne, wiadomo, ale ta miedziana róża jest boska!


Piękna, ale straszne skąpiradło - to jej pierwszy i jedyny kwiat w tym sezonie.
Tak bywa z niektórymi różami - po euforii pierwszego sezonu przychodzi kolejny, w którym trzeba popracować, tj porządnie się ukorzenić, zaaklimatyzować w nowym ogrodzie, przywyknąć do nawożenia itd. Wtedy jakby odchorowują przeniesienie ze szkółki i słabo kwitną. W zeszłym roku ją przechwaliłam, ale mam nadzieję, że w przyszłym będzie lepiej.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 13:10, 14 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ty się nie śmiej, tylko wysiewaj w warzywniku jarmuż i natkę pietruszki. Kiszonek jedz dużo. Najlepiej własnych. Moja połowa już nawet nie protestuje. Przywykła do codziennej porcji zmiksowanej zieleniny. Dawniej wzniecała protesty, że nie jest królikiem.


Ja się nie śmieję, tylko cieszę, że można! I wszyscy powinni wiedzieć, że można. Nie jestem zainteresowana szukaniem wymówek dla zadyszki, w ogóle nie wyobrażam sobie funkcjonowania z zadyszką, ale usłyszeć od kogoś, że dało się wirusa oszukać, to jest dopiero motywacja
A zielone koktajle uwielbiam.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies