Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Magara 23:48, 06 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Magda, masz teraz czas na rozkminki drzewowe Nie ma tego złego
Liczę, że genialny pomysł Ci do głowy wpadnie

W temacie węchu to u mnie chyba najgorsze jest to, że mi pranie stęchlizną śmierdzi
Suszę, suszę, Małżonek mówi, że płynem do płukania pachnie - a ja zgniliznę czuję i suszę dalej
Luki w pamięci też mam, ale obstawiam, że to Peselioza No nie można wszystkiego na covid zrzucać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 07:07, 07 lis 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Daga, straszne jest to, co piszesz o węchu. Oby wszystko wróciło do normy, bo się człowiek strasznie męczy takimi sytuacjami
Uwierz małżonkowi, na pewno jest super wysuszone

A odnośnie peseliozy, mam tak samo, jakieś dziwne zaniki pamięciowe, chociaż takiej wersji covida nie przechodziłam
____________________
Helen - Hortensjowo
Basieksp 10:23, 07 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10348
Dużo zdrowia życzę ja mam u siebie serbskie świerki, dość szybko rosną, są wysokie ale nie zajmują aż tak dużo miejsca, bo są takie " szczupłe ", jeden u mnie rośnie sam, a 4 obok siebie jedno i drugie jest ok
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Mgduska 10:36, 07 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Magda, masz teraz czas na rozkminki drzewowe Nie ma tego złego
Liczę, że genialny pomysł Ci do głowy wpadnie

W temacie węchu to u mnie chyba najgorsze jest to, że mi pranie stęchlizną śmierdzi
Suszę, suszę, Małżonek mówi, że płynem do płukania pachnie - a ja zgniliznę czuję i suszę dalej
Luki w pamięci też mam, ale obstawiam, że to Peselioza No nie można wszystkiego na covid zrzucać


Dla mnie najgorsze jest gotowanie bez po pierwsze - możliwości posmakowania, po drugie - bez nagrody w postaci smacznego dania Chociaż podobno sałatka jarzynowa wyszła wyjątkowo smaczna. Nie wiem, rozkminiam różnice smakowe, które mimo wszystko odczuwam - np. chleb jest ciepły i lekko słony, sałatka jest zimna i jakaś taka inna, wyczuwam np. słodka kukurydzę i takie spowicie wszystkiego majonezem, który wyrównuje poszczególne smaki (może to mi wyobraźnia podpowiada). Najgorszy jest kotlet. Bez smaku kompletnie, za to okropna konsystencja, jakbym mówiące zwierzę jadła, jeśli znacie z Narni, to wiecie o co chodzi. Na tej podstawie, twierdzę, że smak umami to największa ściema XXI wieku. Nie ma takiego czegoś, to jest kombinacja niuansów, których obecnie nie wyczuwam. Jest oczywiście jeszcze inne rozwiązanie - mianowicie, że kurczak, z którego zrobiłam kotlety, to nie mięso
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 10:39, 07 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Helen napisał(a)
Daga, straszne jest to, co piszesz o węchu. Oby wszystko wróciło do normy, bo się człowiek strasznie męczy takimi sytuacjami
Uwierz małżonkowi, na pewno jest super wysuszone

A odnośnie peseliozy, mam tak samo, jakieś dziwne zaniki pamięciowe, chociaż takiej wersji covida nie przechodziłam


No coś wreszcie dostanę od życia gratis, będę mogła sklerozę zrzucić na złego wirusa
A tak serio - no niestety, też coraz częściej zdarza się, że inne osoby przypominają mi o niedawnych zdarzeniach, których kompletnie nie pamiętam. Tak, jakbym już przestała zapisywać - dysk mi się zapełnił, czy co?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 10:42, 07 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Basieksp napisał(a)
Dużo zdrowia życzę ja mam u siebie serbskie świerki, dość szybko rosną, są wysokie ale nie zajmują aż tak dużo miejsca, bo są takie " szczupłe ", jeden u mnie rośnie sam, a 4 obok siebie jedno i drugie jest ok


Po pierwsze dziękuję, a po drugie - dziękuję
Czekolada na moje serce - w kwestii tego świerka Właśnie tak o nim słyszałam, ze nie zajmuje dużo miejsca, więc byłby dobrym kandydatem
____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 11:41, 07 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Choiny też całkiem szybko rosną jak się przekorzenią i można je ciąć. Tylko nie wiem czy nie będzie im za sucho? Ale w sumie świerki też nie lubią tak sucho, bo i jedno i drugie korzeni się płytko.

Zdrówka Ci życzę Magda.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Basieksp 11:52, 07 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10348
Zgadzam się z Asią, korzenie nie są zbyt głęboko chyba, a co do podlewania, w te największe upały może z dwa razy je wszystkie mocno podlałam, tak na wszelki wypadek.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Mgduska 15:33, 07 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)
Choiny też całkiem szybko rosną jak się przekorzenią i można je ciąć. Tylko nie wiem czy nie będzie im za sucho? Ale w sumie świerki też nie lubią tak sucho, bo i jedno i drugie korzeni się płytko.

Zdrówka Ci życzę Magda.


Dzięki, Asia
Ty masz u siebie choiny?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 15:35, 07 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Basieksp napisał(a)
Zgadzam się z Asią, korzenie nie są zbyt głęboko chyba, a co do podlewania, w te największe upały może z dwa razy je wszystkie mocno podlałam, tak na wszelki wypadek.


A pod nimi coś daje radę rosnąć? Czy wszystko wypijają? Bo jednak niższe piętro też dobrze byłoby zachować przy życiu, chociaż ostatecznie mogą tam zostać tylko epimedia, które powinny dać radę.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies