Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 19:37, 14 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
Koko Loko zupełnie jak Honey Dijon - że ja nie mam miejsca, by je koło siebie posadzić.

No kurde może sie do tej Lambady przekonam? W tym roku była na wygnaniu, na balkonie u psiapsi ale ponoć za wysoka urosła i w następnym sezonie nie ma tam wstępu

Ogród kwiatowy masz jeszcze bardzo, jest na co patrzeć


Sama widzisz, że Lambada to dobra odmiana W zeszłym roku była chucherkiem, ale urosła, zmężniała i jest u mnie dalią roku. Do bukietów też jest dobra, bo ma długie łodyżki.
Tak to jest - ja siostrze oddałam Pinelanda, a w tym roku by mi pasowała Ale tyle narzekała, że u niej dalie nie kwitną, że dałam jej dwie niezawodne odmiany (jeszcze Barona) i wreszcie miała kwiaty
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:42, 14 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)


nooo, wykopki w zamarzajacym deszczu miały u mnie w zeszłym roku sąsiadki, wtedy doceniłam, że moje pierwsza fala przymrozku wzięła i kopałam w słoneczku


Jedno, co sobie poprawiłam, nauczona ubiegłorocznymi nocnymi wykopkami, to wybór miejscówki dla dalii - teraz są na takiej rabacie, gdzie mogę kopać nawet z czołówką i nic przy okazji nie zdemoluję.
Gdyby to ode mnie zależało, w listopadzie miałabym posprzątane, czyste rabatki, przykryte kompostem i opatrzone stosownymi kopczykami
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:44, 14 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pszczelarnia napisał(a)
Jarzmianki fajnie się dzielą. Dobrej formy na daliowe wykopki!



To będę dzielić Bezodmianowe przerzucę może do lasku, a tą Romę spróbuję pomnożyć przez dzielenie.
Dzięki, Ewo
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:50, 14 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magleska napisał(a)
Dobrze ,że odzyskujesz formę
w ogrodzie jeszcze wiele się dzieje -daliowe ostatki cudne .....a ta kręta ścieżka z rabatami obok wygląda obłędnie


Dzięki, Madziu. Myślałam, że zdążymy jeszcze przesadzić jedną tawułę i pięciorniki. Ale one coś nie chcą iść spać, tawuła kwitnie, a my do tego chorzy. Trzeba będzie już na wiosnę przerzucić te plany.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:01, 14 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Helen napisał(a)
Jakie masz jeszcze cudne kwiatuchy, i koraliki, i pompony
Jest na czym oko zawiesić


Korale i pompony cieszą teraz, a korale będą cieszyć jeszcze dłuugo, dlatego jestem bardzo zadowolona z tej nowej jabłonki. Już dawno myślałam o takiej z żółtymi jabłuszkami.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 23:56, 14 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Magda, ja myślę, że zaawansowane komplikacje pocovidowe Cię ominą biorąc pod uwagę Twój pęd do ogrodu Wizualizuj szybki powrót do formy
Ale pietruszka i jarmuż - nie są złym pomysłem

Ogólnie, oczywiście, jest u Ciebie pięknie
A Twoja Roma jak moja wygląda - więc faktycznie może to ona być Chociaż na zdjęciach netowych wydaje się być bardziej różowa... No ale media kłamią
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Roocika 07:51, 15 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Domek, szklarnia, lasek Malowniczo i klimatycznie to wygląda. Ta miedziana róża nietuzinkowa.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mgduska 09:54, 15 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Magda, ja myślę, że zaawansowane komplikacje pocovidowe Cię ominą biorąc pod uwagę Twój pęd do ogrodu Wizualizuj szybki powrót do formy
Ale pietruszka i jarmuż - nie są złym pomysłem

Ogólnie, oczywiście, jest u Ciebie pięknie
A Twoja Roma jak moja wygląda - więc faktycznie może to ona być Chociaż na zdjęciach netowych wydaje się być bardziej różowa... No ale media kłamią


Mam nadzieję. Chociaż długo mi się wydawało, że jestem pancerna, bo się mnie wirus nie imał, aż mnie dziad zaszedł od niespodziewanej strony. Ale łatwo się nie poddam

Roma jest dokładnie taka, jakiej szukałam. Rzeczywiście niektóre zdjęcia są przesadne - ktoś sobie wbił do głowy, że różowe idą lepiej. Ale to i tak nic w porównaniu z niebieskimi tulipanami i różami - wszyscy wiedzą, że takich nie ma, ale zawsze się znajdzie łoś, który kupi
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 10:00, 15 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)
Domek, szklarnia, lasek Malowniczo i klimatycznie to wygląda. Ta miedziana róża nietuzinkowa.




Klimat w budowie Koko - tak, taki dziwoląg, a ja lubię dziwolągi. Jak na gwiazdę przystało, nieco kapryśne babsko. W tym roku szczególnie. Muszę jej poświęcić więcej uwagi, może będzie łaskawsza w następnym sezonie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 11:08, 15 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
mam nadzieję, że moja nie pójdzie śladem Twojej
Mam ją pierwszy rok i wolałabym, by kwitła w przyszłym tak samo jak w tym sezonie. Najgorzej, że mam ją w donicy, a to zimowanie chyba Twojej zaszkodziło. Zadołowanie byłoby u mnie troszkę trudne, bo to piekielnie wysoka donica. Hm, ale podejrzewam, że nie bedę miała wyjscia
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies