Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Rojodziejowa 20:31, 19 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8355
lilarose napisał(a)

Aśka, przecież jeszcze róże przed nami! Kupiłaś już wszystkie jesienią ??? Ja złożyłam zamówienie na 3
Zanik środków na koncie jest niczym w porównaniu z brakiem miejsca na te zaproszone panny- pensja Ci wpłynie i problem zażegnany a mi działeczka nie spuchnie


Z różami to na razie się wstrzymuję. Mokarosa jedynie by mnie chyba aktualnie skusiła. Zobaczymy jak mi te nowozasadzone wyrosną. Może w sezonie dokupię Akropolis ewentualnie do towarzystwa Bouquet Parfait.
Natomiast zamówiłam jeszcze kilka piwonii na szybko, a teraz walczę ze sobą, czy nie anulować i nie sprawdzić, jak będzie tym niedawno zasadzonym. Czy będą rosły dobrze, czy mi w tej glinie nie zmarnieją i nie zdechną.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Mgduska 20:38, 19 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)

Aśka, przecież jeszcze róże przed nami! Kupiłaś już wszystkie jesienią ??? Ja złożyłam zamówienie na 3



Właśnie poczułam lekkie piknięcie. Tętno jakby wyższe. Kaśka, jak możesz, wiesz przecież, że ja już nie mam miejsca!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Rojodziejowa 20:40, 19 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8355
A właśnie przed chwilą się natknęłam na listę różanych bestsellerów na stronie PTR
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
lilarose 21:09, 19 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Kordina napisał(a)
Jakieś zniki i zaniki, szkoda, że 2 kg tkanki tłuszczowej poświątecznej i zimowej z braku ruchu w ogrodzie - nie zanika
Kasiu, a wiszące ogrody Semiramidy? (już kiedyś pisałam - wiem )

Bożenko, u mnie się chodzi, jak w labiryncie - stare pnie po ściętych drzewach obrośnięte pnączami, obeliski z pnącymi roślinami porozstawiane - a będzie więcej, bo zamówienie u taty złożyłam na 2 kolejne. Już wymyslam, co posadzić przy belkach podtrzymujacych nowy taras. U mnie sie żadna przestrzeń nie marnuje - również ta w pionie

Idę do Ciebie, bo widziałam, jak zrobiłas obelisk z drutu zbrojeniowego- mam pytania, bo szykuję takowe do mojego ogrodu przy Domu Dzialkowca
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 21:17, 19 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Rojodziejowa napisał(a)


Z różami to na razie się wstrzymuję. Mokarosa jedynie by mnie chyba aktualnie skusiła. Zobaczymy jak mi te nowozasadzone wyrosną. Może w sezonie dokupię Akropolis ewentualnie do towarzystwa Bouquet Parfait.
Natomiast zamówiłam jeszcze kilka piwonii na szybko, a teraz walczę ze sobą, czy nie anulować i nie sprawdzić, jak będzie tym niedawno zasadzonym. Czy będą rosły dobrze, czy mi w tej glinie nie zmarnieją i nie zdechną.

glina idealna na piwonie - mówię Ci ja, działkowiczka gospodarująca na terenach tuż przy gliniankach. Przed wojną mieściły się w tej okolicy cegielnie a pobliski park starzy Ochocianie do dziś nazywają Glinkami. Jak byś przeszła przez nasz ogród w czerwcu, to byś padła - na najbardziej zaniedbanych, opuszczonych działkach peonie wygladają zjawiskowo. Jestem zdania, że te kwiaty na glinie w ogóle nie wymagają opieki.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 21:20, 19 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


Właśnie poczułam lekkie piknięcie. Tętno jakby wyższe. Kaśka, jak możesz, wiesz przecież, że ja już nie mam miejsca!

nie mam dla Ciebie litosci - w Twoim towarzystwie łatwiej mi będzie znosić trud wyszukiwania miejsca moim. Kupuj!
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Szymka 21:57, 19 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)

nie mam dla Ciebie litosci - w Twoim towarzystwie łatwiej mi będzie znosić trud wyszukiwania miejsca moim. Kupuj!


Sadystka normalnie
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Mgduska 22:01, 19 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wszyscy tu są świadkami, jak mnie do złego namawiają, pod płaszczykiem komitywy
Co robić, co robić?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Rojodziejowa 22:08, 19 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8355
Ulec
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Magara 00:04, 20 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Mgduska napisał(a)


A wracając do tematów ogrodowych, muszę się pochwalić - Magarku, nadstaw uszu - ten rok będzie u mnie rokiem naparstnic. Tak marudziłam na ich niedobór, że chyba się wzięły za siebie i pojawiły w wielu miejscach ogrodu. Myślę, żeby je poprzenosić do lasku, w masie będą piękne?

Uszu nadstawiłam Naparstnice z całą pewnością będą piękne, w masie i poza nią - też
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies